Легенди "Мого кельтського бога": Техуті / Тот
Ну що ж, сьомий розділ "Мого кельтського бога" зупинився на дуже напруженому моменті, і вже післязавтра з самого-самого ранку я викладу його закінчення. Запасайтеся чорним шоколадом та носовими хустинками ;)
Чекаю на вас, дуже вдячна, що ви зі мною!
А тим часом чергова історія, на цей раз про трунаря, до якого потрапила Анна...
❤️❤️❤️
Тот — давньоєгипетський бог мудрості та письма, магії та місяця. Спочатку єгиптяни звали його Техуті, що перекладається як "Той, Хто подібний до Ібіса", адже єгиптяни вважали ібіса страшенно мудрим священним птахом.
Тот вів літописи людей та богів, записував дні народження та смерті людей. Також він був протоколістом на посмертному суді душ Осіріса, занотовував результати зважування серця, через що носив титул "писець Маат". Маат звалася давньоєгипетська богиня істини й справедливості. І, звичайно, саме Техуті супроводжував душі в царство мертвих.
У цього бога була безліч епітетів. Тота йменували "двічі великим" та "тричі найвеличнішим", Могутнім у промовах, Тим, хто обраховує все суще.
Звичайно Тота зображували чоловіком з головою ібіса. Менш відомо, що другою священною твариною Техуті був павіан, причому коли саме мавпа стала уособлювати могутнього писця, достеменно невідомо.
Деякі вчені вважають, що стародавні єгиптяни подорожували до Америки задовго до Колумба. А разом зі своїми прихильниками на заокеанський континент потрапили ї їхні боги.
❤️❤️❤️
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиСкільки цікавого дізнаєшся! Про павіана вперше чую) Дякую!
Лара Роса, Не знаю))) Мабуть
Дякую! Колоритний мужчина, якщо його можна назвати мужчиною))) хд))
Юлія Міхаліна, Ну-у, в іпостасі трунаря - мужчина ))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати