Легенди "Мого кельтського бога": Техуті / Тот

Ну що ж, сьомий розділ "Мого  кельтського бога" зупинився на дуже напруженому моменті, і вже післязавтра з самого-самого ранку я викладу його закінчення. Запасайтеся чорним шоколадом та носовими хустинками ;)

Чекаю на вас, дуже вдячна, що ви зі мною! 

А тим часом чергова історія, на цей раз про трунаря, до якого потрапила Анна...

❤️❤️❤️ 

Тот  — давньоєгипетський бог мудрості та письма, магії та місяця. Спочатку єгиптяни звали його Техуті, що перекладається як "Той, Хто подібний до Ібіса", адже єгиптяни вважали ібіса  страшенно мудрим священним птахом.

Тот вів літописи людей та богів, записував дні народження та смерті людей. Також він був протоколістом на посмертному суді душ Осіріса, занотовував результати зважування серця, через що носив титул "писець Маат". Маат звалася давньоєгипетська богиня істини й справедливості. І, звичайно, саме Техуті супроводжував душі в царство мертвих.

У цього бога була безліч епітетів. Тота йменували "двічі великим" та "тричі найвеличнішим", Могутнім у промовах, Тим, хто обраховує все суще.

Звичайно Тота зображували чоловіком з головою ібіса. Менш відомо, що другою священною твариною Техуті був павіан, причому коли саме мавпа стала уособлювати могутнього писця, достеменно невідомо.

Деякі вчені вважають, що стародавні єгиптяни подорожували до Америки задовго до Колумба. А разом зі своїми прихильниками на заокеанський континент потрапили ї їхні боги.

❤️❤️❤️

Читати "Мого кельтського бога" 

Підписатися на автора 

2 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Лара Роса
29.09.2022, 09:10:59

Скільки цікавого дізнаєшся! Про павіана вперше чую) Дякую!

Показати 3 відповіді
Наталка Черешня
29.09.2022, 15:23:17

Лара Роса, Не знаю))) Мабуть

avatar
Юлія Міхаліна
28.09.2022, 23:08:21

Дякую! Колоритний мужчина, якщо його можна назвати мужчиною))) хд))

Наталка Черешня
28.09.2022, 23:21:11

Юлія Міхаліна, Ну-у, в іпостасі трунаря - мужчина ))

Інші блоги
Обираємо обкладинку. ГолосуЄмо!
Друзі, мені дуже потрібна ваша допомога! ❤️ Зізнаюся чесно... ця новинка стане для мене справжнім викликом. Зазвичай я пишу романтичне фентезі, але цього разу вирішила ризикнути й поєднати одразу кілька жанрів: детектив,
Відгук-рецензія.
Відгук-рецензія на твір «Спряжіння. Втрати та здобутки» Вадима Сухобруса. За домовленістю з автором залишу тут свої враження від твору. Чесно, роблю це вперше, тому не знаю, як зазвичай пишуть такі рецензії, але постараюся
З Днем міста, Ізяслав!
Привіт усім! Сьогодні свій день відзначає одне з найдавніших міст України, справжня перлина Хмельниччини, моє рідне місто Ізяслав. Це - не тільки величні палаци, мальовничі краєвиди та старовинні храми, а й багатовікова
статистична дилема нового автора
Мені стало цікаво, тому вирішила запитати у досвідченіших авторів. Чи нормально, коли книга регулярно оновлюється, а перегляди майже не рухаються? Починаю ловити себе на думці, що, можливо, справа не тільки в часі. Може,
Про кризу фентезі та лінивих авторів!)
Дякую вам, читачі Фейрії! На мій погляд, міфологічне фентезі зараз — жанр, який не надто користується популярністю. Так буває після великих сплесків і сильних, об'ємних історій, що мають неабиякий успіх. І справді, що
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше