Знайомство з козаками + розділ
Привіт, дорогі друзі та читачі!
Моє знайомство, зі славними воїнами Дикого поля, розпочалось з дитинства. Батько завжди розповідав про козаків, про їхню відвагу, про їхнє завзяття, про їхнє прагнення до свободи. Це було сприйняття семи-восьми річного хлопчака. Я захоплювався ними. На цьому це могло б і закінчитись. Але…
У якомусь із попередніх дописів я уже розповідав, що читати не те, що не любив, а просто ненавидів. Та все виявилось набагато банальніше. Просто мені не потрапляло до рук те, що мене захоплювало. Шкільна програма чи то з української літератури, чи то із зарубіжної була жахливо нецікавою (до речі, я й досі так вважаю. Насправді лише кілька творів мені припали до душі). Цей стереотип зламала моя бабця Таня. Одного літа, не згадаю уже, після сьомого чи після восьмого класу, вона запропонувала мені почитати одну книгу. Коли я побачив її розмір, а ще дізнався, що це трилогія, хотів відмовитись. Але бабця пообіцяла, що коли я прочитаю десять сторінок, то уже на зупинюсь. Я з невеликим бажанням послухався її поради. І все сталось так, як вона говорила. Мало того після цієї трилогії я почав вишукувати усі книги про козаків (благо у бабці їх було багато). Я перечитав усе що можна від « Северин Налиайко» до «Чорної ради». А паралельно, завдяки художній літературі, почав вникати у історію тих часів. У школі вчили не так багато і не так детально про деякі події. А мене це зацікавило неймовірно.
От тепер і я вирішив віддати шану нашим незламним предкам, завзятим воїнам, козакам. Може і моя книга підштовхне когось до вивчення власної історії. Привідкриє двері в неї.
До речі, уже опублікований новий розділ «Іскри гніву».
Мало не забув) першою моєю книгою про козаків, яку я прочитав, була «Посол урус шайтана» Володимира Малика.
https://booknet.com/uk/book/skri-gnvu-b371526
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиГарний допис.))) По правди кажучи «Посол урус шайтана» Володимира Малика це єдина світла пляма з української літератури. "Чорна рада" якось не пішла. Як не крутить це класика, а її не кожен потягне. А ви не думали зробити добірку з різних книг про козаків. До вашої книги буде в тему, та й читачам цікаво буде. До того ж сьогодні актуально)))
Лео Нур, Дякую за цікаву ідею. Обов"язкову зроблю підбірку. А "Чорну раду" я прочитав уже в дорослому віці. В школі не потягнув). Не знав, що "Посол урус шайтана" є вшкільній програмі. Та це на краще. Адже в нас не було.
Мені подобаються ваші твори. Ба більше! Донька вважала, що книга це нудно, тож я дала їй прочитати "Коли опуститься сутінки"... І вуаля - дитина підсіла! Тепер починає читати "Іскри гніву".
Тож я дуже вдячна за ваші книги)
Наталия Золотоверхая, Дуже приємно читати такий відгук. Нехай читається легко Вам і дочці)
Дуже цікаво! Напевно майже всім не припадалп до душі шкільна програма. А ще коли ч вчилася, то була диктована Москвою, що нам читати і кого вивчати.
Северин Наливайко також захоплював і тому я тепер серед читачок цього твору. Я дякую за Вашу творчість. Її сміло можна включати в курс шкільної програми.
Оля Пасічник, Дякую за приємні слова.
Зі школою все важко. Російських авторів на дух не переносив. Тим паче, що доводилось читати їхньою мовою. А українських важко було зрозуміти, зважаючи на вік. Умовні "Каменярі", "Борислав сміється", "Хіба ревуть воли, як ясла повні" чи "Кайдашева сім"я" прочитані мною уже в дорослому віці. Хоч і без захопленя. З школи можу виділити "Енеїду", "Лісову пісню", "Землю" і ще декілька творів, які можу перерахувати на пальцях. Ніяк не міг зрозуміти, чому нам розповідали лише про страждання і поневіряння нашого народу. Тепер бачу. І погоджусь з Вами, що це з подачі Москви. А так не має бути. Наші діти, внуки і наступні покоління мають знати, що ми народ, який не зламався, не підкорився і зберіг свою самоідентичність не зважаючи на століття окупацій та гніту. Тоді отримаємо сильну державу з громадянами, які гордо говоритимуть: "Я - українець".
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати