Про імена у вигаданих світах
Я люблю читати фентезі про вигадані світи так само, як і писати про них. І ось часто стикаюся з таким моментом, як наявність у них наших, земних, імен. Я, звичайно, розумію, що простіше взяти готові імена, ніж вигадати, але... На мій погляд, наші імена у вигаданих світах звучать безглуздо. Одна річ, коли їхня наявність чимось обумовлена. Наприклад, це доречно, якщо в паралельний світ люди переселилися з Землі. Але якщо це окремий світ, не пов'язаний із земною цивілізацією, то до чого там наші імена?
Мені особисто дуже подобається вигадувати імена для вигаданих світів. Вони відповідають світові, підкреслюють його індивідуальність. Іноді я переробляю вже існуючі імена, трохи видозмінюючи, досить добре для цього підходять ірландські та шотландські імена, вони читаються за якимись своїми правилами, а не як англійські імена, і можна їх прочитати по-своєму, додати літеру-другу – і ось унікальне ім'я готове.
Я "за" унікальні імена у вигаданих світах. А ви?)
4 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯ досить часто продумую імена для своїх героїв з книг у жанрі фентезі) Їх може бути й не багато, але майже у кожному творі з відповідною позначкою можна знайти щось таке)
Проте досить часто просто обираю імена, що носять за собою певний підтекст: Аква - один з моїх перших придуманих героїв, основна його стихія - вода) Та й інших дуже багато подібних)))
А в книзі "Загадкова історія Мельнірії" я придумала досить багато унікальних імен) Просто хотілося зробити невеличке містечко посланців богів особливішим)))
Думаю, тут саме більше залежить від історії))) Якщо хочеш показати вигаданий світ, схожий на наш, то й підбираєш відповідні імена, а коли навпаки - шукаєш щось унікальне))))
Для мене вигадати ім'я героєвi "нашому" свiтi це справжня тортура, а тут інші світи)))
Мені подобається ваш підхід до фентезі))
Я теж придумую імена. Іноді ще підключається історична освіта і якщо в моєму світі певний регіон перегукується з реальним, то Я беру реальні імені регіона і трохи видозмінюю, хоча першоджерело все одно зрозуміле.
Словом, фентезі ж має віднести нас у неіснуючі та незвідані краї?) Так що підхід, думаю, цьому тільки допомагає
Віталій Партицький, :-)
Погоджуюсь на всі сто! Головне, щоб імена мали якусь схожість. Якщо, наприклад, вигадана раса істот, зі своєю культурою, то і імена повинні мати щось спільне)
Відповісти
Олег Шолохов, От тут багатократно плюсую, сам таким займався це ще краще занурює у світ
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати