Додано
16.07.22 10:57:36
Якого жанру замало в сучукрліт?
На мою думку, саме в юнацькій та підлітковій літературі слабо представлені містика та наукова фантастика. Я навіть не можу пригадати 5 творів в даних жанрах. Чому так? Може, я щось пропустила?
Щоденник (не)справжнього шамана - підліткова містика. Нові розділи уже опубліковано)))
Alla Hutnichenko
46
відслідковують
Інші блоги
Мої дорогі читачі! Книга «Козацька балада» наразі тимчасово заблокована адміністрацією сайту, у зв’язку з зображенням на обкладинці дитинки??? Обкладинку я змінила і сподіватимусь, що вона підійде для розблокування.
Нагенерувала ще трошки зображень) Поки що не вдалося створити прям те, що треба, але вже ближче. Тож, до вашої уваги Ерн та Арман з Доброї гри: Ерн Арман Шкода, що цей редактор робить всі чоловічі зачіски майже
Привіт, котусики! ♡ Мені стало цікаво, чи існують якісь спільноти для письменників? Де просто можна поспілкуватися з іншими авторами. Я ніколи не чула про таке, та можливо ви знаєте? Буду дуже вдячна за відповідь
За допомогою ШІ я створила іллюстрації до своєї книги "На шепіт у пітьмі" . Вони присутні вже на сторінках, але хочу показати ще й тут. Головна героїня Марана Полудниця Поселення Тихолісся Тихий
Шановні читачі! Рада повідомити, що нова глава вже доступна. У новій главі герої вже не можуть стримувати свої почуття. Інтимні моменти переплітаються з глибокими переживаннями, що обіцяють нові емоції. Дякую вам за підтримку
7 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиПерше, що спало на думку з того, що читав за останні 2-3: рокіи син.
Наталія Мвтолінець "Варта у грі" і два продовження.
Сашкой Дерманський, цикл про Чудове чудовисько.
Дві книги Володимира Арєнєва (бррррр, страшно, я теж читала).
Володимир Рутківський "Сторожова застава", "Ддури козака Швайки" (не весь цикл, там 3 чи 4 книги).
Ну і там ще Вороніна, Мензатюк...
Тобто є книг в цьому жанрі.
не влізло. Продовжимо далі)))
Ще один з факторів - такий жанр часто пишуть автори, близькі за віком до героїв. Не хотілося б рівняти всіх, але на якість це суттєво впливає - треба виписуватися, бо ж некоректно написаний текст читати не будеш. На Букнеті чималий вибір книжок, то ж сидіти "голодним" і поглинати аби-що не станеш. Деякі банально ігнорують текстові редактори, які вказують на грубі помилки й пишуть так, що голова починає боліти від тексту (знову ж таки - все це досвід, і грішать цим і дорослі люди, які вважають себе обізнаними й грамотними).
Рома Аріведерчі, про помилки й хибодруки я мала на увазі те, що якщо книгою зацікавиться доросла людина, яка вже має певний стаж читання хоча б більш-менш відредагованих книжок - це буде важко. Особливо, якщо є чимало питань до сюжету, які не отримують логічної відповіді в кінці.
"Сектори 2134" Бодісон — фантастика
"Дерево під озером" Вальда Л Ската — містика, підліткове фентезі
"Відьма. На межі" Наталія Косенко - містика, фентезі
"Перлина Ельзара" (оповідання) Віталій Партицький - фантастика
І це тільки те, що я читаю і можу впевнено порадити)
Тейлор Грін (Taylor Green), Ніт. У підлітків надто широкий вибір для того, щоб читати нонейм, ще й незакінчений. До речі ці книги підліток і не знайде через ніякі теги й позиціювання. І від захвату сучасні діти не пищать, побачивши літери з української абетки. То всне для дорослих, які уже перечитали все і шукають щось подібне, здатні продертися через банальності й технічні невправності , бо сподіваються на щось, бо то улюблений жанр. А діти мають море цікавезної літератури, як старої, так і сучасного янгедалту. І закриють практично кожну з книг (я не про перераховані, вони ж не дитячі, тож їх просто не відкриють) бо там дуже мало конкурентоспроможних. Вони є на букнеті. але простий тест на власних малих показав, що і не всі бестселери дитина, яка має гарний вибір і деяку ерудицію, читатиме.
Напр. - хочеш про котів-вояків? Ага. Кілька хвилин - то ідіот писав, він не в курсі, що коти не живуть зграями? Діти набагато безжальніші до книг. І вони праві. І праві дорослі, які не дають їм читати вправи школоти. Бо дитяча книга - то член сім'ї практично. Дорослі уже читають суто для розваги. А діти вчаться жити. Відчуйте різницю.
Тому, що підлітки і юнацтво не читають - сюрприз. Звісно це статистика. І вона не охоплює всіх представників цих вікових категорій. В масі не читають тому, що ці бідосі ще не відійшли від шкільного шок контенту. От підростуть трохи, буде їм рочків 30, шкільна травма відійде в минуле, тоді читатимуть щось не за програмою і не для роботи.
Але то вже буде не література для підлітків.
Потім дітям читатимуть (і купуватимуть) дитячу. А підліткова так і провисатиме.
Олена Блашкун, У мене такої проблеми не було. Мабуть, то профдеформація. Я до того ж літературний сноб, при цьому можу читати все, якщо треба. Навіть шароварщину. Але ми ж сюди заходили не підлітками.
Уявіть себе матір'ю дитини, яка любить читати. Як, наприклад. моя малеча. Подивіться що тут є для дітей і підлітків. І те, що є в домашній бібліотеці "намолене" трьома-чотирма поколіннями предків малечі. Навіть той же Кобзар, по якому наша родина з покоління в покоління вчиться читати.
І зазирніть в розділи дитячої й підліткової літератури. по 200 книг, Більшість платних - переклади. і про авторів можна щось дізнатися з гуглу перед тим, як купити.
Все інше треба читати, щоб перевірити. Або просто подивитись кількість переглядів. Все у вільному доступі. Якщо це не читають безплатно... Відповідальні батьки почитають і зроблять висновки, що експерименти на дітях - ну такоє. А самі діти? Доступ вільний, все безплатно. Телефон ц всіх є.
І?
Ну от власне і відповідь. Неприємна в тому числі й для мене.
Але вона підтверджує статистику. Бо в інших жанрах читаність більша.
Все просто - попит породжує пропозицію. Тут і дитячих книжок не надто багато.
Аудиторія Букнету - це, переважно, дорослі люди, які в змозі не лише читати, а й купувати книжки. Якщо батьки в темі й бачать, що гроші витрачаються саме на книжки (нехай і в електронному варіанті, бо для деяких це має суттєве значення), то вони вкладатимуть гроші у розвиток таких авторів, в іншому ж разі єдиний варіант - писати безкоштовно (чит. - залишитися без комерційного кабінету, який дає можливість реклами коштом сайту).
Платоспроможні читачі - дорослі, а дорослим цікаво читати про дорослих.Досвід дітей для них не цікавий, адже вони вже його пройшли й знають.
В такому випадку значно вигідніше видавати книжки друковані. Принаймні батьки побачать і придбають їх (за умови яскравої обкладинки, договору з магазином та доступної анотації). Але все це, навіть при не надто великому накладі - чималі гроші. І це якщо не брати до уваги рекламу.
Знову ж таки, часто недосвідчені автори намагаються писати від імені дітей чи підлітків, даючи їм власний досвід і розум (тобто дорослої людини), і це помітно.
Тому що тут таке не йде, нажаль
Alla Hutnichenko, зверталися мрї знайомі. я свою збірку оповідань все ще не дописав так, як вона планувалася
це саме те що я хотів би писати. може пізніше наберу форму та почну писати більше та якісніше. жахи для підлітків вже деякі маю у збірці "З Лігва Змієва". Вона все ще пишеться
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати