Додано
16.07.22 10:57:36
Якого жанру замало в сучукрліт?
На мою думку, саме в юнацькій та підлітковій літературі слабо представлені містика та наукова фантастика. Я навіть не можу пригадати 5 творів в даних жанрах. Чому так? Може, я щось пропустила?
Щоденник (не)справжнього шамана - підліткова містика. Нові розділи уже опубліковано)))
Alla Hutnichenko
46
відслідковують
Інші блоги
Вітаю! Нова історія, уже на сайті. Сьогодні стартувала іще одна моя книга, тож радо усіх запрошую на її сторінки. "Бранка по неволі" — це теж зимова історія. Але тут без романтики. У низці йдеться про жорсткі
Вітаю всіх. Що сказати, я теж вирішила прийняти участь у флешмобі #дракон_з_подарунками. Дракон_з_подарунками. Запрошую всіх до моєї казки. Насолоджуйтесь. Всім натхнення. Новорічне Диво у притулку.
Добрий вечур цімбори, єк дужі? Запитали би у вас гуцули. Зрозуміли? Тоді що б відповіли ви почувши таке запитання? Мені цікаво, яка відповідь пролунала б в тій чи іншій етнографічній групі, нашої великої і такої багатої культурою
Добрий вечір, мої дорогі читачі ❤️! Завтра, на жаль, не вийдуть продовження обох книг, що зараз є впроцесниками. Мій синочок захворів, тож до ноутбука не дістатися) Дякую за розуміння) Побачимось на сторінках моїх історій
Що може статися, коли ти - земна дівчина, яка вперше оволоділа магією? Правильно - все, що завгодно! Особливо, якщо тебе підбурює один рудий нестерпний ельф. В Солодкому королівстві як завжди не без пригод. Троль куштує
7 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиПерше, що спало на думку з того, що читав за останні 2-3: рокіи син.
Наталія Мвтолінець "Варта у грі" і два продовження.
Сашкой Дерманський, цикл про Чудове чудовисько.
Дві книги Володимира Арєнєва (бррррр, страшно, я теж читала).
Володимир Рутківський "Сторожова застава", "Ддури козака Швайки" (не весь цикл, там 3 чи 4 книги).
Ну і там ще Вороніна, Мензатюк...
Тобто є книг в цьому жанрі.
не влізло. Продовжимо далі)))
Ще один з факторів - такий жанр часто пишуть автори, близькі за віком до героїв. Не хотілося б рівняти всіх, але на якість це суттєво впливає - треба виписуватися, бо ж некоректно написаний текст читати не будеш. На Букнеті чималий вибір книжок, то ж сидіти "голодним" і поглинати аби-що не станеш. Деякі банально ігнорують текстові редактори, які вказують на грубі помилки й пишуть так, що голова починає боліти від тексту (знову ж таки - все це досвід, і грішать цим і дорослі люди, які вважають себе обізнаними й грамотними).
Рома Аріведерчі, про помилки й хибодруки я мала на увазі те, що якщо книгою зацікавиться доросла людина, яка вже має певний стаж читання хоча б більш-менш відредагованих книжок - це буде важко. Особливо, якщо є чимало питань до сюжету, які не отримують логічної відповіді в кінці.
"Сектори 2134" Бодісон — фантастика
"Дерево під озером" Вальда Л Ската — містика, підліткове фентезі
"Відьма. На межі" Наталія Косенко - містика, фентезі
"Перлина Ельзара" (оповідання) Віталій Партицький - фантастика
І це тільки те, що я читаю і можу впевнено порадити)
Тейлор Грін (Taylor Green), Ніт. У підлітків надто широкий вибір для того, щоб читати нонейм, ще й незакінчений. До речі ці книги підліток і не знайде через ніякі теги й позиціювання. І від захвату сучасні діти не пищать, побачивши літери з української абетки. То всне для дорослих, які уже перечитали все і шукають щось подібне, здатні продертися через банальності й технічні невправності , бо сподіваються на щось, бо то улюблений жанр. А діти мають море цікавезної літератури, як старої, так і сучасного янгедалту. І закриють практично кожну з книг (я не про перераховані, вони ж не дитячі, тож їх просто не відкриють) бо там дуже мало конкурентоспроможних. Вони є на букнеті. але простий тест на власних малих показав, що і не всі бестселери дитина, яка має гарний вибір і деяку ерудицію, читатиме.
Напр. - хочеш про котів-вояків? Ага. Кілька хвилин - то ідіот писав, він не в курсі, що коти не живуть зграями? Діти набагато безжальніші до книг. І вони праві. І праві дорослі, які не дають їм читати вправи школоти. Бо дитяча книга - то член сім'ї практично. Дорослі уже читають суто для розваги. А діти вчаться жити. Відчуйте різницю.
Тому, що підлітки і юнацтво не читають - сюрприз. Звісно це статистика. І вона не охоплює всіх представників цих вікових категорій. В масі не читають тому, що ці бідосі ще не відійшли від шкільного шок контенту. От підростуть трохи, буде їм рочків 30, шкільна травма відійде в минуле, тоді читатимуть щось не за програмою і не для роботи.
Але то вже буде не література для підлітків.
Потім дітям читатимуть (і купуватимуть) дитячу. А підліткова так і провисатиме.
Олена Блашкун, У мене такої проблеми не було. Мабуть, то профдеформація. Я до того ж літературний сноб, при цьому можу читати все, якщо треба. Навіть шароварщину. Але ми ж сюди заходили не підлітками.
Уявіть себе матір'ю дитини, яка любить читати. Як, наприклад. моя малеча. Подивіться що тут є для дітей і підлітків. І те, що є в домашній бібліотеці "намолене" трьома-чотирма поколіннями предків малечі. Навіть той же Кобзар, по якому наша родина з покоління в покоління вчиться читати.
І зазирніть в розділи дитячої й підліткової літератури. по 200 книг, Більшість платних - переклади. і про авторів можна щось дізнатися з гуглу перед тим, як купити.
Все інше треба читати, щоб перевірити. Або просто подивитись кількість переглядів. Все у вільному доступі. Якщо це не читають безплатно... Відповідальні батьки почитають і зроблять висновки, що експерименти на дітях - ну такоє. А самі діти? Доступ вільний, все безплатно. Телефон ц всіх є.
І?
Ну от власне і відповідь. Неприємна в тому числі й для мене.
Але вона підтверджує статистику. Бо в інших жанрах читаність більша.
Все просто - попит породжує пропозицію. Тут і дитячих книжок не надто багато.
Аудиторія Букнету - це, переважно, дорослі люди, які в змозі не лише читати, а й купувати книжки. Якщо батьки в темі й бачать, що гроші витрачаються саме на книжки (нехай і в електронному варіанті, бо для деяких це має суттєве значення), то вони вкладатимуть гроші у розвиток таких авторів, в іншому ж разі єдиний варіант - писати безкоштовно (чит. - залишитися без комерційного кабінету, який дає можливість реклами коштом сайту).
Платоспроможні читачі - дорослі, а дорослим цікаво читати про дорослих.Досвід дітей для них не цікавий, адже вони вже його пройшли й знають.
В такому випадку значно вигідніше видавати книжки друковані. Принаймні батьки побачать і придбають їх (за умови яскравої обкладинки, договору з магазином та доступної анотації). Але все це, навіть при не надто великому накладі - чималі гроші. І це якщо не брати до уваги рекламу.
Знову ж таки, часто недосвідчені автори намагаються писати від імені дітей чи підлітків, даючи їм власний досвід і розум (тобто дорослої людини), і це помітно.
Тому що тут таке не йде, нажаль
Alla Hutnichenko, зверталися мрї знайомі. я свою збірку оповідань все ще не дописав так, як вона планувалася
це саме те що я хотів би писати. може пізніше наберу форму та почну писати більше та якісніше. жахи для підлітків вже деякі маю у збірці "З Лігва Змієва". Вона все ще пишеться
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати