Війна, блокнот, ручка...
Нещодавно перевідкрив для себе такі письменницькі інструменти, як блокнот і ручку.
Колись, в стародавні часи доінтернет епоху, це було звичайною справою. Вірші, якісь роздуми, плани, особисті щоденники та все інше, що тільки потрібно було записувати, записувалось у блокнотах. У мене досі ціла тумба книжкової шафи завалена різнокаліберними записничками, зошитами, планерами списаними дрібненьким акуратним почерком.
Але потім якось непомітно вся моя писанина перебралась в комп'ютер. Нові блокноти за звичкою час від часу ще купувались, але так і залишались невикористаними (2 - 5 неповних аркушів можна не враховувати).
Ще згодом коли я раптом (несподівано навіть для самого себе) взявся писати досить великий прозовий твір вся моя творчість швидко перекочувала в інтернет. Особливо подобалась можливість доступу до своїх текстів як з домашнього комп'ютера, так і з мобільника.
Та все змінила війна.
Ні, я не проживаю в зоні бойових дій. У мене як і раніше є комп'ютер і телефон, є стабільний доступ до інтернету. Але через втрату частини доходу та здорожчання проїзду мені довелось змінити транспорт з автобуса на поїзд (так майже вдвічі дешевше).
Зате тепер я приїжджаю на роботу за дві години до відкриття офісу, сідаю в тихому порожньому коридорі за стіл для клієнтів, дістаю ручку, блокнот і віддаюсь письму.
Ранкові години, тиша, блокнот, ручка і паперовий стаканчик з гарячою кавою створюють неперевершену творчу атмосферу.
Я вже навіть не встигаю ввечорі всі свої ранкові записи опрацювати-відредагувати та перенести в інтернет.
P.S.
Для написання та зберігання текстів користуюсь платформою MyStory.today (вона має й мобільний додаток). А для швидкого виявлення та виправлення помилок, описок, русизмів користуюсь сервісом languagetool у вигляді розширення до браузера.
Поділіться в коментарях, як пишете ви. Якими програмами/сервісами користуєтесь?
5 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиО, я без блокнота нікуди) Належу до тих людей, для яких вони слабкість. Зазвичай з подорожей магніти привозять або чашки, а я тягну блокноти, записники, нотатники, а потім годинами вирішую, де буду писати) Весь текст звичайно не записую, але тези, назви, імена та ідеї – обов'язково. А ще вірші. Тож для мене це незмінний письменницький атрибут) А з програм теж languagetool користуюся і все)
Роман Тихий, Гарний метод)
У батьківському домі ще зберігаються мої старі блокноти. Може й у мене десь завалялися. В них приємно писати. Але дуже незручно виправляти й редагувати. Пам'ятаю, доводилося вклеювати щось, бо не було місця для правок. На жаль чи на щастя все там написане не буде опубліковане, бо набрати стільки тексту одразу - нєнєнє ) Правда одну недописану розповідь довелося дописати на флешмоб. І то тільки тому. що вона була закинута недописаною і нагадала школу й канікули. То скоріше літературний жарт звісно.
Гуглдок руліз. Там можна писати навіть коли немає інету. І правити легко.
Заздрю тим, хто може писати в транспорті й взагалі у вільні хвилини. Оце концентрація.
На жаль мені такого не дано. Теж треба вільні дві години для писання)
Роман Тихий, Я так в гугл доку пишу. Все вперемішку) Бо як запишу на папері, то уже ліниво переписувати ще й в док. То для мене - як писати заново. Мутороно.
До речі в телефоні гугл док теж є. Разом з редактором. Хоч редактор часто радить неправильно. Не так зручно, як на стаціонарному компі писати. Але все ж можна.
Оу, я як в блокаді сидів, не було місяць світла, щоб телефон зарядити, і блокнот з ручкою дуже вирував. Як би не розвивалися технології а блокнот і ручка з нами форевер))
Віталій Партицький, Книга/блокнот це безпровідний енергонезалежний засіб зберігання/передачі текстової та графічної інформації. Не потребує підзарядки та з'єднання з інтернетом. Активується відкриванням на потрібній сторінці.:)))
Який теплий, надихаючий, із запахом кави з паперового стаканчика блог. Відразу захотілося зайти на вашу сторінку і… ось я на борту «Колеса»!
Дякую вам та вашим гостям за наведення на цікаві та потрібні для авторів програми.
Для вигадування в юності мною використовувалися не блокноти, а загальні зошити, чи 44, чи 48 лістів, вже не пам'ятаю :)
Валера Дорович, Дякую за відповідь і вітаю вас на "Колесі". Не літали ще на "Ікарі"?
Я не люблю писати в зошитах. Це асоціюється з навчанням, шкільними творами... Одним словом - нудно.
О! Блокноти - це моя слабкість, особливо якщо вони з цікавою обкладинкою, незвичною. Пишу в них речові оберти, що інколи виринають у голові, аби не забути, та ідеї. У цьому я старомодна: мені радше у звичні записи зазирнути, ніж шукати це все десь у надрах ноуту, бо серед моїх файлів і чорт ногу зломить, скільки б я їх не структурувала. Для пошуку натхнення-втікача користуюсь скетчбуками: маленьким - для візерунків, великим - для нейрографіки, і музика на додаток. Дуже надихають ірландські мотиви.
Тексти зберігаю додатково у Google Документи. Для пошуку помилок використовую: r2u.org.ua та glosbe.
Лара Роса, Обкладинка найважливіша частина записника. Від неї часом залежить до 30 відсотків натхнення.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати