Букнет і я ( частина друга)
Всім привіт!
Ось і настав час продовжити мій блог "Букнет і я". Сьогодні хочу поділитися спогадами про перші кроки публікації на сайті. У червневий суботній день 2019 року я виклала першу частину свого фентезі-роману "Земля дощу", і відразу ж почала очікувати, коли до мене прийдуть читачі, почнуть коментувати, підписуватися на мене, ставити зірочки…
Але нічого цього не сталося. Я цілісінький день тільки те й робила, що оновлювала сторінку, та переглядів було всього два, і одна людина написала коментар: "Люблю фентезі, додаю в бібліотеку, як закінчите книгу — прочитаю". І все, більше нічого. "Як це — коли закінчите?" — мені хотілося закричати вголос. Адже я тільки почала, а хто буде зараз читати?))
Звичайно, усе це мене засмутило, але я подумала: "Ну, можливо, сьогодні такий день, що мало читачів, а назавтра ситуація зміниться".
Та нічого не відбулося ні завтра, ні післязавтра. Я викладала розділ за розділом, але читачів не бачила. Тут уже до мене закрилася підозра — щось не так! Чого всіх читають, а мене ні? І тоді я написала блог, такий справдешній крик душі з запитанням: "Що саме потрібно робити автору, аби його книзі поставили "зірочку"?
Ось цей давній-предавній блог, я його знайшла, кому цікаво, можете почитати, які відповіді мені дали інші автори))
Наразі зі свого власного досвіду я можу сказати, що моєю головною помилкою було те, що я просто писала книгу, але на жодним чином не почала її рекламувати, ніде: ні в соцмережах, ні в самому блозі я не розповіла потенційним своїм читачам, що я, така от авторка, почала викладати книгу, не розповіла, про що ця історія, не запропонувала ніякої цитати, жодного уривку. Я просто очікувала, що читачі самі набіжать, і десь з неба попадають на мене)) Але, на жаль, такого не відбулося, не відбувається такого дива з початківцями і зараз, особливо зважаючи на те, що нині на Букнеті набагато більше авторів, набагато більше книг, аніж три роки тому.
Тож я усім вам раджу не допускати такої помилки і не соромитися себе рекламувати, розповідати про себе, просто необхідно бути більш активними в соцмережах, приходити в різні літературні групи, де читачі спілкуються, діляться враженнями про прочитане, оголошуйте про себе у профільних групах ( для любителів фантастики, фентезі, детективів тощо), а також запрошуйте людей на свою творчу сторінку у ФБ чи Інстаграмі, якщо у вас вона є. А це дуже потрібно, щоб вона була, і щоб там були цікаві і різнобічні дописи ( не лише реклама)!
І, звичайно ж, діліться посиланням на свою сторінку на Букнеті чи конкретну книгу — тільки таким чином ви зможете швидко зібрати свою аудиторію, і тоді вже для вас не буде складно кожну нову книгу просувати, щоб вона була популярною.
Я на той час ще не знала жодних правил, смм-теорії, того, як потрібно просувати книги, як знаходити читачів, тобто я все робила шляхом спроб і помилок. Але хочу запевнити вас, що кожний автор може знайти свій спосіб, своє ноу-хау, як привабити читачів.
У мене був такий спосіб, який я винайшла випадково, не планувала наперед, але він подіяв, і потім завдяки йому я знову стала більш впевненою у власних силах і знайшла перших постійних читачів!
Про цей спосіб я розповім вам у наступному блозі. А зараз хочу, користуючись нагодою, запросити до прочитання свого роману "Чорна королева" на який сьогодні діє знижка 35 відсотків. Це легка романтична книга з нотками гумору, яка свого часу на конкурсі "Кохання не купити" увійшла до списку фіналістів і користувалася великою популярністю у читачів. Зараз її також продовжують активно читати люди, дякують мені, розповідають, що ця книга допомогла відволіктися від тяжких думок, наповнитися оптимізмом і вірою в те, що будь-які життєві історії неодмінно матимуть щасливий фінал, кохання не закінчиться, і добро переможе.
Отож запрошую вас до читання, знижка діятиме сьогодні до опівночі.Мирного неба над головою, хай усе в вас буде добре, і хороші книги та вірні друзі завжди будуть поруч!
До нових зустрічей у моєму блозі!
Ваша Мар'яна.
7 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДякую за цінні поради. Так, аби ж можна було просто писати романи, не витрачаючи дорогоцінний час на рекламу, було б значно краще. Розумію, що я рекламі приділяю надто мало часу, по мінімуму. А таки треба. А які профільні групи (по фентезі, фантастиці) ви можете порекомендувати, Мар'яно? Бо трохи понишпорила у інтернеті, спробувала на деякі виставити запрошення до книги, та виявилось, що рекламні пости вони не друкують. Ще раз дякую!
Мар, Ви напевне помітили, що ФБ мертвий і може програти навіть однокласникам. Влада Холод та інші переорієнтувалися на телеграм.
Не можу не погодитись, що без самопросування та реклами досить важко знайти своїх читачів. Блоги та запрошення досить дієві, але, як на мене, є свої нюанси.
Забагато самореклами просто дратує!!!
Чесно, я особисто терпіти НЕ МОЖУ, коли автор вихід КОЖНОГО нового розділу анонсує ще й у окремому блоці!!! Я відписалася та перестала читати (як мінімум двох таких авторів), можливо, потім повернусь до їх книжок , бо пишуть цікаво, але це вже TOO MUCH!
Я часто орієнтуюся на коментарі читачів, думка та смак яких співпадає з моїм. Дивлюсь, які книги вони коментують та долучаюсь до читання вже іншого автора.
Рідко йду за рекламою, тільки, якщо обкладинка зачепила
Рая Українка, Дякую! Я теж думаю, що варто знайомити потенційних читачів не лише з книгою, але й з особистістю автора. А для цього відео підходить якнайкраще))
Соцмережі так собі. Букнет сам великий потік читачів дає тільки треба писати запрошення в коментах. Правда одні йдуть інші приходять і багато сторінок читачів неактивні.
Рая Українка, Все таки я за те, щоб спершу визначити свою цільову аудиторію, зрозуміти, для кого конкретно ми пишемо, а вже потім рекламувати свою творчість саме тим, кому вона цікава. На сто відсотків впевнена, що 33 мільйони людей не стануть моїми читачами, бо у всіх різні смаки. Та навіть серед читацької аудиторії Букнету мої книги читатимуть далеко не всі. І я нормально до цього ставлюся. Писати всім підряд, не зазирнувши до людини в коментарі, не побачивши, що вона читає загалом - це виходить просто спам. А от коли бачимо, що людина залишає схвальні коментарі під нашими книгами, або під книгами, схожого жанру, що й у нас, тоді вже можна спробувати їй запропонувати більш близьке знайомство з нашою творчістю))
Дякую за цей блог! Мені, як молодому автору, справді корисні ці поради) Розумію, що мені соромно рекламуватись навіть у власних соцмережах, що вже й казати про Букнет, де так легко загубитись! Але намагаюсь просуватись потроху, запрошую друзів, знайомих, пишу блоги, хоча щоразу відчуваю якусь недоцільність цього... Можливо це пов'язано з тим, що моя перша книга має специфічний жанр і зараз (як мені здається) не на часі... Хоча, ймовірно, сором'язливість має куди глибше коріння і я б так само не могла розказати про себе і в мирні часи...
Та я буду пробувати все одно! Потрохи, як виходить, але буду) Ще раз дякую за Ваш блог - досвід більш досвідченого дуже підтримує молодого автора))
Оксана Зіентек, Так і є. Адже якщо автор пише книгу, це не значить, що він тільки б'є байдики. Можливо, паралельно з творчістю, він робить ще якісь важливі для навколишніх справи, просто не афішує це.
Оце головна проблема - мати сміливість та час, щоб рекламувати себе. В мене це якось не виходить. Й не можу пересилити себе. Мені легше написати додаткову сторінку роману, аніж, написати коротенький блог, чи статтю у ФБ, в якому, також, не люблю сидіти
Ольга Іваненко (Ольга Джонс), Тут допоможе планування, я думаю. Запланувати протягом тижня певну кількість публікацій, можливо, визначити їх теми, а коли вже в щоденнику запланований на сьогодні якийсь допис, то вже можна наперед налаштуватися і зробити.
А з такими спотикачками багато авторів стикаються. Може (ваш досвід) допоможе їм знайти свій шлях)
Олена Когут, Дуже на це сподіваюся))
Дякую за поради!) Ще б сили волі щ теорії перейти до практики. Чомусь писати роман набагато легше, ніж дописи про нього чи про себе. Хоча, коли це стосується робочих сторінок то таких проблем немає)
Netaly McKenzie, Так, мені теж писати роман легше, ніж якось його рекламувати. Завжди закладаються думки, що люди можуть подумати, що автор якийсь задавака)) Проте тут головне вибрати правильний тон, щоб у центрі була не власна персона, а читач. Уявити, що б читач хотів почути, і про те писати))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати