Таємниці вбивчої краси від модниць минулого
Вітаю, друзі. До оновлення книги "Під захистом небес" зібрала невеличку підбірку небезпечних і навіть вбивчих модних трендів минулого (періоду пізнього Георгіанства).
1. Погляд. Щоб зробити очі яскравими та блискучими, модниці минулого використовували краплі беладони (в перекладі з італійської — “прекрасна дама”). В результаті зіниці розширювалися, очі блищали. У 18 столітті ще не знали, що атропін, який міститься в беладоні, у великих дозах викликає проблеми з серцем, сліпоту.
2. Романтична блідість обличчя. Щоб добитися такого бажаного ефекту, використовували свинцеві білила й оцет. Саме свинець ставав причиною агресивності, головних болів, судом, іноді й смерті.
З пігментацією шкіри боролися спеціальними притираннями на основі ціанистого калію.
На зміну свинцю прийшов дієвіший засіб — миш'як. Він дійсно робив шкіру блідою, а на побічні ефекти ніхто й не зважав. Рекламувались такі собі “безпечні пластини для покращення стану шкіри” на його основі, а також лосьйони для протирання обличчя. Для "покращення крові" миш'як ще й пили, накопичуючи отруту в організмі.
3. Гірлянди штучних квітів. Ними прикрашали зачіски, капелюшки, одяг. За основу брали живі квіти, але щоб ті надовго зберегли форму та колір, їх вимочували в розчинах миш'яку або ж додавали ртутні домішки. Через століття, коли зрозуміли шкоду миш'яку, взяли проби з тих аксесуарів, виявивши, що отрута з однієї такої прикраси могла вбити двадцятьох.
4. Небезпечним був навіть модний колір. “Паризький зелений” з'явився в кінці вісімнадцятого століття й став символом багатства та розкоші. Кожна аристократка прагнула замовити собі модну смарагдову сукню. Цей колір застосовували навіть в інтер'єрі, фарбуючи ним стіни. Виробники, щоб добитися яскравого відтінку благородної зелені, використовували мідний купорос, калій та білий миш'як. Навіть нетривалий контакт зі смарагдовою тканиною був небезпечним для здоров'я, викликаючи проблеми зі шкірою та легенями.
Звісно, модниці того часу й не здогадувалися про небезпеку і в погоні за красою йшли на все, бо соціальний статус зобов'язував. А дівчата на виданні старалися з подвійною силою, щоб підвищити шанси бути поміченими, а значить і шанси на вигідний шлюб.
Зазирайте на оновлення. Книга тут.
Дякую за увагу.
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЦікава розповідь. Правду кажуть "краса страшна сила". Запрошую вас до своєї історії По сліду морока. Початок двадцятого століття, імперія Габсбургів. В ходу ще багато чого з вишуканого дев'ятнадцятого століття, але дикість двадцятого вже пробивається. Сьогодні до прикладу в блозі розповів про дуелі. Точніше проте, що у двадцятому століття звалося дуель.
Лео Нур, Так, краса — то сила страшна, особливо з такими стараннями. Дякую. Зазирну.
Ого які вбивчі прикраси. Цікаво. Дякую. Успіхів вам.
Лореін Владислава, Дякую. )))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати