“туман” ≡ Цікаві історичні факти (фото)
Дані фото я не можу розмістити в книзі, оскільки вона платна, але дуже хочу показати наочно згадані цікаві історичні факти.
Тож, lets go =)
1. Парні броші.
Згідно з віруваннями, Одін мав двох воронів, що вміли розмовляти: Huginn (той, що мислить) і Muninn (той, що пам’ятає), щодня вони облітали землю та повідомляли йому новини. Носити на плечах броші, що символізували собою цих воронів, до приходу християнства було дуже модно серед скандинавів.
У книзі археологи знаходять спочатку одного ворона, а потім й іншого.
На фото парні броші з Бейсебакке, Данія V-VII ст н.е.
2. Скроневі кільця.
Найбільш характерні прикраси слов'янських жінок, виготовлялися з бронзи, срібла чи золота, кріпилися біля скронь, звідси й назва. Їх носили по одній або кілька пар одразу. Різні племена мали свої характерні форми. Кільця підвішували на стрічках або ремінцях до головного убору, встромляли в стрічку або ремінець, кріпили безпосередньо у волоссі або в мочці вуха.
У книзі поруч з воїном похована ще одна особа. Знайшовши скроневі кільця, археологи роблять припущення, що це рабиня-слов’янка.
3. Берсерки та ульфхеднари.
Берсерки або Берсеркери (воїни-ведмеді), (др.-сканд. Berserkr) — давньоскандинавські воїни, що присвятили своє життя битвам.
Головною особливість берсерків було вміння входити в бойовий транс перед боєм — особливий психофізичний стан, при якому воїн не відчував страху, втоми та болю.
Ульфхеднари, “вовкоголові” (úlfhéðnar; úlfr – вовк, héðin – голова) — воїни давньоскандинавських народів. Вони проходили той самий відбір, що й воїни-ведмеді: їх припинали до дерева догори ногами і утримували на межі між життям і смертю, допоки перед ними не відкривалося таїнство “іншого боку”. Після розуміння “потойбічного” воїни обирали шлях берсеркера чи ульфхеднара і згідно з вибором кожен проходив навчання. Якщо “ведмедоподібних” навчали для битв, як шалених сильних воїнів, то в ульфхеднарів був ухил на швидкість та тактику. Вовкоголові були більш схильні до засідок, нічних атак, прихованих нападів, діяли спільно, як вовча зграя, або билися поодинці, а спеціальна підготовка дозволяла одному проводити бій з кількома супротивниками відразу.
Після закінчення епохи вікінгів та християнізації Скандинавії берсерків та ульфхеднарів оголосили поза законом. Більшість було вбито в сутичках. Тих, хто залишився, тримали в кайданах до смерті.
У книзі при розкопках знаходять черепи вовків та ведмедя, з чого роблять висновки, що такі незвичайні воїни приходили в Унин, щоб здолати якогось ворога, але, оскільки їхні рештки в похованні — не вийшло.
4. Шолом епохи Венделя.
Шолом епохи Венделя, виявлений у Вельсгарді, Швеція. Точне датування шолома неможливе, можна сказати, що він з'явився на 100-200 років раніше початку епохи вікінгів, тобто близько VI-VII ст. Виразно видно кольчужний напотиличник і личину-доміно, в цьому випадку з бронзовими “бровами”, багато прикрашений і складнішої конструкції. Прикрашені карбуванням пластини вставлені в комірки ґрат. На пластинах зображені воїни, що несуть щити та списи. Кольчужний потиличник і маска підвішені вздовж краю шолома.
У книзі археологи знаходять схожий шолом. Вони роблять висновок, що воїн був не бідною людиною.
5. Рунний став “Шолом жаху”.
Шолом Жаху – хрест непереможності або Агісхьяльм. Магічний атрибут, що допомагав лякати супротивників. Вороги, побачивши Агісхьяльм, впадали в паніку і тікали з поля бою, бо усвідомлювали, що воїн зі знаком не знає страху та буде битися на смерть. Тому талісман і прозвали Шоломом Жаху.
У книзі згаданий рунний став знаходять на деформованих шоломах полеглих вікінгів.
Далі буде... )))
❤️, Лана Вернік
12 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДякую Лано за фото і пояснення ❤ мене трохи поглинув реал, але буду намагатись все ж надолужити.
Дякую Лана ❤ за фото, історичні факти, вдячна, що знаходиш сили далі так круто писати. Поринути в світ цікавої книги, то для мене особлива терапія.
Елена Клименко, будь ласка))
Це давно написана історія, я її зараз лише редагую. Після спілкування з практикуючим магом доводитсья правити величезні шматки текстів... людські уявлення про магію і МАГІЯ дуже відрізняються)) а мені ж треба обов'язково наближено до реалу, я ж інакше не можу))
"Чари — це прояв магії, але не магія"©
Люблю читати Ваші книжки.Вони нетільки цікаві,але в них і багато ціавоі історичноі інформаціі.Дякую Вам за це.А ще знаєте-мене настільки зацікавили героі Ваших попередніх книжок,що було б цікаво дізнатися чим вони займаються в цей важкий для нашоі краіни час.Ви якось згадували про те, що спілкуєтеся з ними.Хай береже Вас бог ,удачі Вам,здоров'я, творчого натхнення.З повагою до Вас...
Лана Вернік, Ти із усім впораєшся! Ми поряд! Кожен із героїв має жити!... Жити у твоїх книгах!... Це пам'ять про них... Повага... І нагадування для кожного із нас...
Дуже цікаво! А книга, то взагалі Вау!
Наталия Золотоверхая, (◕◡◕) дякую)))
Цікаві факти, щиро вдячна
Viktoriia G, будь ласка ❤️
Як цікаво.
Дякую ❤️
Оксана Мараховская, рада, що сподобалося))
Так цікаво, дякую! Здорово не просто читати, а дізнаватися нове)
Зоряна Ткачук, будь ласка))
Приємно-корисне читання наразі важливе, воно відволікає.
Дякую, завжди на користь історії іде те, що автор знає більше. ніж розповідає. Це надає об'ємності розповіді. Успіху на конкурсі!
Рома Аріведерчі, дякую за комплімент, дякую за побажання))
(≧◡≦)
Якби не конкурсне обмеження на кількість знаків, то я б себе не стримувала в описах і роз'ясненнях))
Дякую за роз'яснення і зображення!))
Nadia Hrytsiuk, Будь ласка) Якось руки не доходили викласти блог... Я його вже давно приготувала))
Цікава добірка. Дякую.
Лореін Владислава, Будь ласка))
Ой, як цікаво!
Анна Багирова, Дякую) Краще один раз побачити, ніж сто раз почути)
Ооооо!! Ланочко, ви як завжди на висоті!!!
Олена Когут, Дякую, моя любов до деталізації вимагає роз'яснень)))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати