Відпустка довгоносика. Всі на борт!
Професійне вигорання. Дефіцит ресурсу, ще й самооцінка поповзла в бік плінтуса. Думаєте з цим нічого не можна вдіяти? Можна. Достатньо лиш зробити крок назад та уявити, що у вас за плечима немає з десятка завершених книг, комерційного статусу та кілька сотень вірних читачів. Уявити, що ви щойно закінчили школу та вирішили стати письменником. З чого ж почати свій шлях? Звісно ж з навчання! Записатися на курси? Поспілкуватися з більш досвідченими? Почитати колег? Все разом!
Можна в принципі все так не ускладнювати й просто взяти творчу відпустку задля проходження курсів підвищення кваліфікації. Але ж то не зовсім цікаво. Та й минулий досвід у такому випадку кидатиметься під ноги й повсякчас висловлюватиме своє "фе". Та ми все ж спробуємо його втихомирити.
Пропоную разом зі мною на кілька місяців (можна звісно й швидше, але ж собаки за п'яти не кусають) впхати носа у порадники для письменників (новенькі, пахучі, паперові книжечки). Вам нічого робити не доведеться. Книгами я вже закупилася (дід Мороз допоміг). Тож можемо почитати, порівняти й порекомендувати. І назвемо все це дійство "Відпустка довгоносика".
Відпустка довгоносика, день 1.
Як типовий довгоносик я вже встигла погортати всі придбані книги й зрозуміла, що вони досить сильно відрізняються одна від одної. Переважають книги-конспекти. То гарний варіант, для тих кому треба повторити. Але для вечора з імбирним чаєм не годяться. Тож до новеньких книг я докинула ще дві старенькі, задля контрасту. Тож тепер можу оголосити увесь список:
- «Пташка за пташкою (порадник з письменництва та життя загалом)», Енн Ламотт.
- «Як #писати і не лажати», Крістофер Едж.
- «Про письменство. Мемуари про ремесло», Стівен Кінг.
- Пиши сильно (практичні вправи, поради, теорія), упорядник Litosvita.
- «Психологія літературної творчості», П.В.Білоус.
4 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯка ви щаслива!!! От чесно в мене зараз немає часу читати(((
Гарні книги! Я перші три читала))
Дякую за рекомендації)
Дякую за гарні рекомендації. Щодо порад Кінга - дуже обережно. Він може й думає, що саме так і треба, як він радить, або що сам так пише. Але порівнюючи написане ним з його порадами ві те повірити важко :) Хоча читати саму книгу легко й приємно :)
До речі, а що б порадили ви особисто? Ваші книги гарно написані. Тобто їх не просто цікаво читати. Вони ще й за структурою дуже вправно зроблені.
Марія Луіза Коллє, Оце ви дуже правильно написали. Не можна мрію заганяти й відстрілювати, як вовків за прапорцями або мішені в тирі.
Це ж мрія - дещо гарне й приємне просто за визначенням. З нею краще дружити :)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати