Додано
04.08.21 06:19:30
Стежками Потайсвіту. Ілюстрована післямова.
Вітаю всіх авторів і читачів!
Конкурс "Потайсвіт" закінчився, переможці оголошені, але враження нікуди не поділися.))) В одному зі своїх дописів я вже говорила про те, як мені не вистачило ілюстрацій в творах, адже зустрічалися такі дивовижні істоти, про яких я вперше чула, а як вони виглядають, не мала жодного уявлення.)
От я озброїлася гуглом, коли вирішила викласти серію дописів, в яких проілюструю ті міфічні створіння, які зустрілися мені у конкурсних творах. Завчасно вибачаюся, що деяких авторських персонажів (Аїр, Срібноокий) візуалізувати просто не зможу, бо гугл таких не знає.))))
А деяких героїв з потайсвітніх оповідань ви зовсім не впізнаєте у канонічних описах і зображеннях, бо автори зобразили їх згідно з власним уявленням.)
Отже, зустрічайте:
Баба-Яга — міфологічний образ, широко поширений у слов'янському фольклорі. Передусім Баба-Яга фігурує в казках, але також зустрічається в билинах, дитячих іграх. За уявленнями - це потворна стара, що є власницею рідкісних чарівних предметів та володіє магічною силою. Основними атрибутами її є ступа, в якій вона літає, та хатинка на курячих ніжках, оточена огорожею з людських кісток. Часто Баба-Яга вважалась богинею війни, кровопролиття, людських сварок і суперечок. Вона господарка диких тварин і світу мертвих і мороку, що знаходиться на півночі.
Баба́й (Баба́йка) — фольклорний персонаж у слов'янських народів, нічний дух, що викрадає дітей, які не засинають вчасно. Батьки згадують його, щоб лякати неслухняних дітей. Бабай або Дід Бабай описується як старий дід з розідраною торбою. Іноді Бабай не описується взагалі; в цьому випадку діти уявляють його самі. Він ховається біля хат і заглядає у вікна, шукаючи неслухняних дітей. Коли знаходить, починає шкрябатися в шибки, стукати в двері, попереджаючи про свою присутність.
Бескуд — істота з фольклору Карпат, має сутність вампіра, що висмоктує з людин всю рідину, перетворюючи її на мумію. Бескуда вважають охоронцем гірських розломів. Зазвичай виглядають, як люди. Справжній вигляд - висохлий старий з довгими пазурами, гострими зубами та звірячими очима з вузькими зіницями. А ще він може перетворюватись в туман.
Про Бескуда надзвичайно мало інформації в мережі, тому збирала їх по крупицях. І все одно цей образ дуже відрізняєтся від персонажа оповідання "Борщ". Саме таким, як на малюнку представлений Бескуд у ньому.
Блуд — персонаж слов'янської міфології, зокрема й української, різновид нечистої сили, що вводить в оману подорожніх, змушує їх блукати, збиває зі шляху, заводить у небезпеку. Він чіпляється до кожного перехожого, який випадково доторкнеться до нього. Він змушує людину блукати, затьмарюючи розум, насилаючи оманливі видіння чи кличучи голосом. Здатен показати оманливе роздоріжжя, змушуючи людину вагатися куди йти. Блуд має здатність перевтілюватися на птаха, жінку, чоловіка, кота, собаку, світло тощо аби привернути увагу. Найчастіше чекає на подорожнього на роздоріжжі, в буреломі, в зігнутому чи поваленому вітром дереві.
Богинки — міфологічні персонажі західних слов'ян. Страшні виглядом: старі, потворні, кульгаві жінки с великою головою, відвислими грудьми, вздутим животом, кривими ногами, чорними ікластими зубами; за повір'ями, крадуть та підміняють дітей. Можуть з'являтись у вигляді жаб, собак, кішок, показуються як тінь, але найчастіше всього для людей вони невидимі. Богинками могли стати породіллі, які померли до здійснення над ними обряду введення в костьол; викрадені Богинками діти, жінки; душі загиблих жінок, дівчат, які позбавилися від плоду або убили своїх дітей, жінок-самовбивць, клятвопорушниць, які померли при пологах. Житло Богинок — ставки, річки, струмки, болота, рідше яри, нори, ліс, поле, гори. Богинки з’являються вночі, увечері, опівдні, під час негоди. Характерні дії Богинок — прання білизни, дитячих пелюшок з гучними ударами вальків. Богинки небезпечні також для худоби; вони лякають і гублять худобу на пасовищах, ганяють коней, заплітають гриви коням.
Болотник (болотяник) — дух-хазяїн болота з лихою вдачею в міфології слов'ян. Вважалось, що болотник — це нерухома товста істота, яка не має очей і сидить на дні болота, вкрита багном, водоростями, равликами і риб'ячою лускою. За іншими даними, він мав вигляд вкритого сірою шерстю і водоростями голого сивого діда з довгими жаб'ячими руками, виряченими очима на широкому жовтому обличчі, закрученим хвостом та довгою бородою, з якої стікало багно. За деякими повір'ями, болотник жив у великому кам'яному будинку на дні болота. Проте місцем його проживання було усе болото. А найулюбленішими його місцями були трясовини, вири та ковбані. Головним заняттям болотника було заманювання людей до трясовини. Якщо йому це вдавалося, починав веселитися: стрибав, танцював, реготав.
Болотник мав також дружину, болотницю, яка господарювала на болоті. Виглядає болотниця, як жінка з дуже блідою шкірою, блакитними очима, уквітчаним темним чи світлим хвилястим волоссям, жаб'ячими ногами та широким ротом з гострими зубами. Болотницями ставали жінки, що потонули у болоті. Вона сидить посеред чаруси на великому листі латаття і заманює людей до болота солодким голосом, обіцяючи скарби чи кохання або просить винести її з болота. Коли людина потрапляє до води, вона сміється, стрибає у воду і починає топити її.
Бу́ка або бугімен (англ. Bogeyman) — фольклорний персонаж, яким зазвичай лякали неслухняних дітей. У слов'ян: Бука — маленька злісна істота, яке живе в шафі або під ліжком. Його бачать тільки діти, і діти ж від нього страждають, через те, що Бука дуже любить ночами нападати на них — хапати за ноги й тягнути під ліжко або в шафу (своє лігво). Боїться світла, від якого може загинути, і віри дорослих людей. Боїться, що дорослі в нього повірять.
На сьогодні досить. Далі буде.)))) Попереду ще багато цікавих персонажів!)
Гарного вам настрою та чудових вражень від книг!
Щиро ваша
Ана Пест.
Ана Пест
134
відслідковують
Інші блоги
Герцог укладає договір з представником цивілізації Нойя, який повинен допомогти йому повернутися до свого світу і зійти на престол. Світло грало металевими відблисками на броні майже трьохметрового монстра який,
Привіт ? Нова глава історії вже чекає на вас. Як гадаєте, що буде далі? Читайте й діліться своїми думками!
Друзі якщо вам подобаються мої твори,будть ласка дайте зворотній зв'язок Напишіть який жанр ви хотіли б бачити.
Доброго вечора! У нас сьогодні такий гарний сніг кружляв. І хоч я не люблю зиму, але сніг все ж красивий. До цієї чарівної зимової погоди в мене вийшла зимова пісня. А ви любите зиму? Чи більше по літу, як я? До речі, останній
Сьогодні п'ятниця, а що це означає?) Купа сюрпризів) Один приємніше іншого!) Його шаленство - Коли твій наречений звалить з країни обговоримо, як саме я розв'яжу твоє питання.
Зведений брат криво посміхається і наближається
5 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиКруті картинки! Такі химерні!))) Ще й описи такі моторошні. Наче бестіарій.)))Енциклопедія міфічних створінь.)))) Хочу добавки!!!!
Айла Закір, Рада, що вам сподобалось! Найближчим часом планую нову порцію українського бестиарію.)))
Які гарні картинки! По собі знаю, що знайти якісний арт на цю тему вельми складно
Анна Пахомова, Дякую, Аню! Так, це справді непросто, та, сподіваюсь, що арти в наступних дописах сподобаються не менше.)))
класно! дуже цікаво пороздивлятися ілюстрації цих істот. Шана вам за роботу ;)
Віта Волч, Дякую! Тішуся, що ви отримали задоволення.)))) Попереду ще кілька ілюстрованих дописів, а розмаїття міфічних створінь вражатиме.)))) Заглядайте на вогник. ;-)))
І як от тепер набратися терпіння і дочекатися наступного допису?) Супер! Читала б і читала, а ще у супроводі таких чудових ілюстрацій) Я сама ще й досі під враженням від конкурсних творів, стільки цікавих містичних персонажів) Тож з нетерпінням чекаю продовження)
Олександра Чернобай, ;-)))))))
Дякую вам, про згадку моєї розповіді. ))) Так, в моєму творі Бескуд зовні відрізняється від загальноприйнятого, тому що він більше ніж просто вампір.
Вікторія Неня, ;-))))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати