Шкідливі поради для учасників конкурсів))
Захотілося трохи похуліганити, думаю, букнетівці не образяться і не закидають помідорами))
Поскільки маю невеликий досвід як участі в конкурсах, так і перебування в ролі члена журі, хочеться трішки написати своїх спостережень про хитрощі, до яких вдаються учасники в надії перемогти.
1) Спам - а це як написання "листів щастя" тут, на сайті, всім підряд - і читачам, і авторам, так і в месенджер чи дірект з проханням - ну прочитайте, будь ласка, моє оповідання, поставте зірочку, прокоментуйте... Один особливо винахідливий автор ще й вимагав у своїх друзів у Фб підписати всіх своїх знайомих на його творчу сторінку. Якщо чесно, це працює дуже слабо, і викликає тільки роздратування у тих, кому надсилають спам. Так, можливо, кілька чоловік і поставлять вам "зірочку", але ще більше відпишуться від вас чи заблокують.
2) Заманювати читачів до своїх книг промокодами. Так, деякий час заховані на сторінках "подарунки" можуть збільшувати прочитання, але рано чи пізно промокоди закінчаться, бо це ресурс не безрозмірний. Що тоді? Ваші книги не купуватимуть, бо всі звикли, що ви роздаєте промокоди. Прочитання впадуть, а з ним і рейтинг, і ви отримаєте ще гірший результат, ніж коли б поступово приваблювали читачів до свого твору рекламою чи написанням блогів... Так, тут результат буде повільнішим, але більш надійним. До того ж, усім добре відомо, що журі обирає переможців не за кількістю зірочок чи прочитань, а зважаючи на якість самого твору, на те, як добре розкрита тема, наскільки книга оригінальна тощо.
3) Можна ще зібрати всіх друзів і знайомих і попросити "групу підтримки" закидати вас нагородами. Я спостерігала за такою тактикою під час одного з попередніх конкурсів. Мені було цікаво, чи вплине просто таки величезна кількість зірочок, здобутих через нагороди, на рейтинг книги. Бо бібліотек і прочитань там було небагато. В результаті. у книги так і залишився не дуже високий рейтинг, а поскільки авторка забула поставити статус "завершено", її взагалі зняли з конкурсу.
4) З цього випливає ще одна помилка, яка може бути фатальною - людина старається, пише, але неуважно ставиться до умов конкурсу і правил оформлення роботи ( наприклад, ставить неправильний тег, чи не надсилає текст твору на електронну пошту організатора, чи не змінює статус книги, чи не вкладається у кількість знаків). Тому уважність - наше все))
А які ще поради можна дати учасникам конкурсів? У всіх нас свій досвід, були й помилки, і прорахунки, давайте поділимося в коментарях, чого не варто робити.
А всім учасникам конкурсів бажаю удачі та вдячних читачів без усіляких хитрощів, а тільки завдяки своїй праці і креативності!
12 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДякую за поради) Стосовно запрошень, то поділюся чисто своїм досвідом. Я так деякий час робила на іншому сайті і так знайшла нових активних читачів. Навіть з деякими подружилася. Та у мене була певна схема. Я продивлялася відгуки під книгами на ту ж тему, про яку сама писала. А потім ввічливо запрошувала ознайомитися зі своєю книгою. Не розхвалювала свою роботу, а тільки давала зрозуміти, що буду вдячна за увагу. Також перед запрошенням продивлялася, як читач реагує на повідомлення. Звісно, якщо бачила, що читачу не подобаються такі коментарі, не писала. Та деякі були вдячні за запрошення. А з деякими я навіть стала спілкуватися у соц.мережі. Я все це до того, що коли ти початківець, у світі інформації треба робити так, щоб тебе помітили. Зараз таких коментарів вже не роблю, але на старті це дало мені певні позитивні результати.
Аврора Лимонова, Це правда, раніше, кілька сотень років тому, була менша конкуренція, а зараз кожен хоче бути письменником, тож, щоб мати аудиторію, потрібно постійно себе "просувати"))
Дякую за поради. Особливо корисні для початківців. Я, наприклад, робила спам тому, що бачила, що так роблять інші, сама отримувала запрошення почитати. Ну думаю, так треба й мені робити. Потім зупинилася, бо добре, що одна авторка розповіла мені, що так краще не робити. Частіше б були такі поради від досвідчених авторів. Дякую
Натіко Маер (NAtiKO), Дякую! Дуже рада, що мої "шкідливі поради" стали в нагоді))
Чудові поради. Ваші блоги завжди цікаво читати. Дякую!
В мене досвіду дуже мало, але, що помітила, коли береш участь в конкурсах, то є більше шансу бути почутим. Так, кажуть, що треба притримуватись свого жанру, але, люди не читають чітко один жанр. Та й автору іноді треба спробувати щось інше. Я довго не могла зважитись на щось романтичне, але одного разу вирішила спробувати на російськомовному літнеті на романтичне фентезі. Так, той твір до сих пір лідирує по прочитанням та зірочкам. Сама здивувалась :)
Ана Пест, О, я пам'ятаю те ваше оповідання, воно мені дуже сподобалось!
Я також маю невеликий досвід у літературних конкурсах, у мене на рахунку навіть перемоги є.)))) Тож приберегла декілька порад, на які варто звернути увагу.
1. Ніяка перемога не забезпечує імунітету від поразок в подальших конкурсах. Перевірено на собі.))) Наступного разу ви можете недокрутити тему, або просто обрати невдалий сюжет.
2. Не варто відкладати написання конкурсного твору до дедлайну. Сама цим грішу. Інколи встигаю, а от на конкурсі "Мистичні прикраси" мала надто об'ємний задум, тому часу забракло.((( В конкурсі "Потайсвіт" ідея для другого оповідання також з'явилася в останню мить, але там потрібне дослідження тих астпектів знань, з якими мені не доводилось мати справу. Тому вирішила відкласти ідею до слушного моменту))))
3.Повага до членів журі, а на букнет ще й читачів, які читатимуть твір, на мою думку, першонеобхідна. Пишіть твори грамотно, бо інколи можна заблукати у нетрях помилок, згадайте з шкільної програми, що таке художній твір та композиція твору. І отримаєте плюсик у карму.)
4.І ще дуже важливо: написавши твір не сидіть в очікуванні перемоги. Ведіть читачів до нього, рекламуйте у блогах та в соцмережах. Рейтинг конкурсу геть не завадить!))))
Мар, Еге ж! Потом і кров'ю до цього дійшла.)))))))))
Дякую, за такі доречні поради =)
Кейтрін Шкроб, Дякую, що зазирнули :)
Чесно кажучи досвіду у мене мало. Конкурс приймала лише один раз. Тому ділитись, мабуть, немає чим. Ви влучно описали перший пункт. Знайома. Раз зробила таку ж помилку. Але тільки кільком людям. Я взагалі соромлюсь такого. Якщо читачі твої, то й запрошувати не варто. Самі тебе знайдуть. Дякую Мар'яночко❤️
Мар, Безумовно))
Вкотре переконуюсь у вашій душевній щедрості.
Поради справді слушні, це видно навіть мені, а я не маю досвіду в таких справах.
Моя порада можливо комусь допоможе по-новому подивитися на ситуацію.
Конкурсні твори більше читають, бо очікують чогось незвичного і мають надію на якісніше написаний, ніж в середньому, твір. І читають любителі жанру, а не всі підряд.
Тобто ми можемо знайти нових читачів, розширити уявлення читачів про свої письменницькі можливості. А все інше від нас не залежить. "Що написав, те й написав" за виразом Пілата.
Відпустіть твір у вільне плавання. Не нагнітайте коло нього двіж тих, хто жанром не цікавиться. Може це допоможе публікації, але не приверне до вас тих, кого містика\жахи\потайсвіт не цікавлять.
І якщо ви не працюєте в цьому жанрі, то успішна публікація значитиме: читачі від вас чекатимуть містики.А ви пишете взагалі про інше.
Це була гарна можливість показати себе читачам з іншої сторони. Подякуємо за це організаторам конкурсу.
Але це не було ні рятувальне коло, ні останній шанс на публікацію на папері, ні можливість ранком прокинутися знаменитим.
Відпустіть хвилювання й амбіції, нехай за вас говорить написане.
Мар, :)
Ой, класний допис. Дякую, що нагадали. Я в конкурсах початківець, але вже встигла накосячити. Мою книгу "Тільки не він", яка, до речі, мала непоганий рейтинг, зняли з конкурсу через мою маленьку неуважність. М'яко кажучи, прикро було, коли збагнула, що кілька слів, які забула замінити в листі організаторам коштували мені нагороди в тисячі. От так... Життя вчить добре, але дорого. Усім бажаю успіху на конкурсах і взагалі.
Мар, Дякую. Так, от і мені буде наука. Постараюся не наступати більше на такі граблі.
Ооо!! Ви як завжди дуже доречно порадили!! Але би деякі автори до них ще й прислухалися))
Олена Когут, Дякую! Може, якраз і прислухаються))
Супер! Повеселили!)) Особливо "...поскільки авторка забула поставити статус "завершено", її взагалі зняли з конкурсу"))
Поки що мені рано ділитися досвідом, чого не варто робити, але залюбки почитаю думки інших авторів.
Богдан Государський, Ну, можливо, хтось думає, що саме від кількості зірочок залежить перемога, але ж це далеко не так...
Ще один цікавий момент, що автори, намагаючись дотримуватися усіх умов конкурсу, притягують сюжет за вуха, й він банально стає нецікавим читачам
Мар, тааак.... це виглядає...убого( й сильно розчаровує читачів
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати