Трохи цікавинок та знижка на "Лицаря і королеву"!
Мабуть, ті автори, хто спробував хоча б раз написати книгу на основі реальних історичних подій, зі мною погодяться - таке дійство часто перетворюється на роботу свого роду детектива. Особливо ж, якщо події, котрі ти змальовуєш у книзі, трапилися досить давно. Спершу читаєш різні джерела і збираєш по крупинці різноманітну інформацію. Потім пробуєш "зліпити" її в єдине ціле. Найчастіше це не вдається, бо різні автори і дослідники трактують одні й ті ж самі події по-своєму. Тоді починаєш вмикати дедукцію і уявляти - а якби все було б отак, то... А коли б інакше, то чи вийшло б це і це?
У твоїх блокнотах з'являються таємничі схеми і шифровки, достойні славетного Шерлока Холмса. Ти ходиш і дістаєш знайомих запитаннями, що вони думають про ту чи іншу історичну подію. І коли вже люди починають обходити тебе десятою дорогою, аби тільки не слухати твою чергову версію "повісті минулих літ", ти раптом кричиш: "Еврика!" І все в твоїй голові вишиковується в одну струнку теорію.
Швиденько сідаєш писати книгу. Пишеш, пишеш, і здається, що все було саме так, як ти придумав. Здається не тільки тобі - читачам також. Правда, вже потім, після написання книги, ти зізнаєшся, де щось прикрасив, а щось "приховав". Якомусь персонажу змінив долю. Заради цікавого повороту сюжету додав щедрою рукою щось від себе. Отак і народжуються історичні романи, відмінність яких від наукових монографій - це політ фантазії автора.
Тому хочу поділитися кількома невеликими секретами з історії написання моєї дилогії "Тисячу років тому".
1) Коли народився Ярослав Мудрий? Різні вчені називають різні дати. Відштовхуються від того, що літопис пише, що помер він у 1054 році на 75-му році життя, тобто в такому разі народився приблизно 980 року, а в рік хрещення Русі йому було вісім років, як і в моїй книзі. а одружився він з вісімнадцятирічною Інгігердою у 1019 році, коли йому було 39 років.
2 ) Яка була справжня доля Анни і Предслави? Обидві жінки справді були взяті в полон польським князем Болеславом Хоробрим, і Предслава дійсно була його наложницею. Про долю Анни нічого не відомо, ясно лише, що вона померла до 1019 року, інакше Ярослава б удруге не повінчали. А Предслава насправді жила досить благополучно, народила Болеславу двох доньок, обидві вийшли заміж за високопоставлених вельмож. Хоча Предслава все-таки померла при пологах, але то було значно пізніше, ніж у моїй книзі. Так само набагато пізніше повернулися до Києва сестри Ярослава, що були в полоні. Вони провели в Польщі близько двадцяти років! Насправді їх ніхто й не збирався викупляти, певно, в усіх братів були свої проблеми. Наймолодша сестра Марія Добронега, взята в полон, коли їй було вісім років, вийшла заміж у двадцять "з хвостиком" і дійсно стала польською королевою. Тільки тоді її родички повернулися на батьківщину.
3) Чи жили Ярослав з Інгігердою у Києві? Насправді ще якийсь час після того, як став великим князем і вдруге одружився, Ярослав продовжував жити в Новгороді. Я так думаю, чисто психологічно, з Києвом його пов'язували не дуже приємні спогади. Хоча через деякий час він усе-таки перебрався до Києва на ПМЖ)) Я ж для зручності оповіді допустила, що вони з самого початку мешкали в Києві. Просто через те, щоб потім відбулися деякі події, які призведуть до одруження Ясена ( ні, я обійдуся без спойлерів, просто ви ж із анотації вже знаєте, що в нього буде ще один син, окрім Арсена). Доля Арсена складеться досить несподівано, але він буде потрібен мені саме для пояснення того, чому літописці створили нові версії життя князя і його оточення.
4) Ну і найсакраментальніше питання - хто вбив Бориса і Гліба? Наразі більшість дослідників схиляються до думки, що все-таки прямо чи опосередковано до цього був причетний Ярослав. Бо літописці самі заплуталися у власному викладі подій, певно, з логікою у них було не дуже. Не було ще такого предмета в монастирських школах. А от скандинавські саги, як незалежні експерти-спостерігачі, подавали більш правдоподібну версію, хоча їм теж не завжди можна було вірити. Бо тоді ще не було інтернету і скрінів не можна було зробити, а коли новини передавалися з уст в уста, що виходило? Як у народній приказці, "не дочує - так добреше" ( прошу вибачити за просторіччя).
5) Ну і на закуску - трохи "новин для жовтої преси" - чи всі Ярославові діти, пройшовши ДНК експертизу, були б визнані йому рідними? Деякі російські вчені стверджують, що прихистивши втікача - норвежського короля Олафа при своєму дворі, він зробив дуже велику помилку... Але про те я поки теж промовчу...
Одним словом, попереду ще багато справді детективних моментів, які тільки належить розкрити. Добре знайомі з першої книги герої опиняться в найнесподіваніших місцях; пересікатимуться долі різних, як відомих історичних осіб, так і вигаданих мною персонажів. Для мене від читачів цього твору є найкращим компліментом, коли вони пишуть, що вірять - саме так і було. Скажу по секрету - я теж у це вірю))
Отож, без зайвих реверансів, запрошую всіх до читання: першої книги "Тисячу років тому", яка є безкоштовною
та її продовження "Тисячу років тому. Лицар і королева"
і "Лицар та королева". Книга 2
У мене є мрія - що якось, коли наша країна буде заможною і процвітаючою, за моєю книгою знімуть фільм чи серіал. А поки що можна бачити все, що відбувається, у своїй уяві))
Отже, вмикаємо "машину часу" і поїхали в минуле!
P.S. Додаю оновлений графік викладки моїх книг "в процесі". Наразі психологічний трилер "За стіною" виходить щодня, а з "Лицарем і королевою" я трохи заборгувала читачам, то буду виправлятися, і новий розділ вийде вже сьогодні, а надалі оновлення будуть тричі на тиждень - в середу, суботу та неділю.
Також сьогодні у вас є нагода скористатися знижкою 15% на першу книгу "Лицар і королева" - її можна придбати всього за 34 грн! Друга книга буде безкоштовною й надалі.
Приємного вам читання та гарної, затишної неділі!
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиОпрацювання такого масиву документів гідне найщирішої поваги.
І такий серіал був би дуже доречний і цікавий широкому загалу.
Для цього зовсім не треба, щоб країна була надто багатою.
Треба тільки, щоб сюжетом зацікавилися ті, хто приймає рішення.
Бажаю вам, щоб так і сталося.
Рома Аріведерчі, Дякую за побажання! Буду сподіватися, що колись так і буде))
Дякую вам за чудову історичну книгу) і за цікаві факти про неї. Читаю з великим задоволенням)))
Ганна Сопілка, Щиро дякую за відгук і радію, що книга вам припала до душі!
Дуже полюбляю такі історичні дописи і чудово розумію, як складно буває під час написання історичного роману.
Дякую.
Ліна Алекс, Дякую! Дійсно, трохи складно, бо самі пригоди героїв пишуться швидко, а от історичний антураж, різні подробиці побуту тощо доводиться збирати по крупинках))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати