Ща#8 Про початки… і кінцівки

Доброго вечора, дорогі читачі, сьогодні знову рубрика для потеревенити, і раз у нас початок року, то буде вона про початки)

 

Не можна судити книгу за одним початком, кажу собі я щоразу, починаючи читати щось нове (і намагаюся забувати цю фразу, починаючи писати щось нове). Мені траплялося безліч чудових книг, які не захопили з першої сторінки, але за кількасот сторінок безповоротно закохували у себе. Бувають такі книги – їх варто розсмакувати.

 

Але бувають і такі початки, через які, ну хоч вбий, а читати далі не можеш. Для мене це, наприклад, якщо книга починається з опису спальні/кабінету/широкого поля (це як мем з серії «як не варто робити», але хто ж ним не грішив на початка́х?))). Або ж коли на двох перших сторінках герой вміщує переказ усього свого попереднього життя. Або коли герой прокидається, дивиться у дзеркало, йде у ванну... «Стартуй відразу», - колись слушно порадили брати Капранови, коли прийшли в університеті на лекцію нашого курсу розповідати про письменство. За роки читання й писання переконалася, що починати дійсно потрібно з суті, а не ліричних відступів. Але й не з сумбуру. Бо навіщо взагалі далі читати про героя, про якого уже з першої глави знаєш все?

 

Як читачка, я ще маю свої примхи – не люблю, коли книга починається з «Я…» (але одна з моїх улюблених книг, «Дама в автомобілі в окулярах і з рушницею» Себастьяна Жапрізо, починається фразою «Я ніколи не бачила моря»))) І діалоги з першого речення не надто люблю (але тут винятків сила-силенна, особливо, коли фраза одразу в суть))

 

Тому, як авторка, всіляко уникаю такого. Переглянула оце свої початки і зрозуміла, що з восьми книг тут лише одна починається діалогом. Роман «Сто мільйонів зірок для тебе», який зараз виходить, наприклад, стартує з фрази «Вказівний палець тремтів». Та найцікавішим зі своїх початків вважаю фразу «Сильвія має звичку брехати раз у день» з книги «Благе діло гріх»… До речі, початок нової книги, за яку взялася, звучить так: «Коли у твоєї мачухи купа родичів, найчастішим проханням до тебе буде:…»

 

А взагалі, якщо чесно, я затіяла цей пост для того, щоб розповісти не про початки, а про кінцівки. Тому, що роман «Сто мільйонів зірок для тебе» вийшов на фінішну пряму – залишилося чотири глави, які вийдуть у наступні чотири дні. Тож у середу, 13 січня, можна чекати фіналу! Якщо ви досі відкладаєте читання, то саме зараз час почати, щоб фінішувати зі всіма)) Запрошую!  

 

п.с. А наскільки важливий для вас початок твору, дорогі читачі?) Як починаються ваші улюблені книги?)

8 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Софія Чайка
10.01.2021, 13:25:46

Мене не дратує жоден Вступ, якщо книга загалом написана цікаво. Сама починаю писати так, як у мене вийшло - як мені на цей момент підказали Муза та інтуїція. Опис - значить опис, діалог - значить діалог. З Я не починаю, бо зазвичай пишу від третьої особи)

Устина Цаль
10.01.2021, 14:44:28

София Чайка, Але певні шаблонні початки рідко трапляються у гарно написаних і цікавих книгах)
Можливо, так і правильно - інтуїтивно обирати початок)

avatar
Олена Когут
10.01.2021, 09:36:59

От доки Ви не написали, то не задумувалася)) іду перегляну)))

Показати 2 відповіді
Олена Когут
10.01.2021, 10:30:36

Устина Цаль, Хоч не кажіть))

avatar
марина власова
10.01.2021, 09:23:05

Благе діло гріх - це шедевр. Кожна історія пречудова. Я дуже рада, що знайшла Вас тут.

Устина Цаль
10.01.2021, 09:27:17

марина власова, Щиро дякую за ці слова, рада, що ця книга оцінена!

avatar
Олеся Глазунова
10.01.2021, 00:04:46

Устино, погоджуюсь з Вами, що книга має чіпляти, торкатися серця, хвилювати, викликати обурення...
Як на мене, то всі прочитані мною Ваші книги саме такі ❤️❤️❤️
Відчуваю себе рибкою, яку Ви вміло зловили на гачок ))))

Устина Цаль
10.01.2021, 08:50:16

Alesia, Ох, як Ви гарно підбираєте метафори))
Дякую❤

avatar
Мар'яна Доля
09.01.2021, 23:51:47

Цікаво про початки, аж пішла дивитися свої твори, з чого починаються)) Я теж не люблю довгих описів на початку або розповіді про те, як героїня прокидається, дивиться в дзеркало, одягається...

Устина Цаль
10.01.2021, 00:02:14

Мар'яна Доля, Я випадково про це подумала і теж пішла переглядати, як починаються мої власні і улюблені книги)

avatar
Ліна Алекс
09.01.2021, 23:42:52

Згодна з основними пунктами. Люблю початки з місця в кар'єр, але щоб потім пригальмували і дали можливість розібратися, що до чого. А то буває, починаєш читати, а там сила силенна героїв і взагалі не ясно хто куди і до чого. Нічого не маю проти початків з описів або роздумів, але у класичній літературі. Специфіка творів онлайн така, щоб зацікавити читача з першого речення.
З нетерпінням чекаю на фінал "Зірок...". Сподіваюся на позитив для героїв.

Устина Цаль
10.01.2021, 00:00:13

Ліна Алекс, Згодна, описи і роздуми більше личать класичним книгам, хоча все одно повинні бути зі смаком, бо коли марудно і нудно - погано для будь-якого твору.
Фінальні глави будуть бентежними, але сподіваюся, кінцівка не розчарує)

Інші блоги
Чи важко вам даються сцени 18+?
Всім вітання. Цей блог для тих, хто пише чи читає твори, де є щось для дорослих. Я - серед авторів, у творах якого трапляються відверті сцени. У мене є лише один роман, зараз працюю над іншим, і є ще кілька ідей. З чим я зіткнувся?
Карантин. Розділ 9: Про квитки в один кінець
У космосі немає звуку. Це перша брехня, яку розповідають дітям. Насправді космос звучить як тихе потріскування апаратури, що бореться за життя, і глухий стукіт власного серця, коли розумієш: до крижаного вакууму —
Невелике пояснення до книги. ⭐️
Всім привіт! ⁠♡⁠‿⁠♡⁠ Мої любі! ♥️ У декого з вас виникло питання: чому Юля темненька? Насправді все просто. Саме такою її вперше побачила Ксенія у книзі «Його залежність». І ще тоді я описала
Бдсм має правила (анонс)
Чесно кажучи, трохи нервую щодо оновлення, яке вас чекає вночі. У нас чергова Хроніка. Суть стосунків Маріци і Даміана, підозрюю, ви вже зрозуміли ❤ Ні, словами через рот вони ні про що не домовлялися, але між цими двома
Про кризу фентезі та лінивих авторів!)
Дякую вам, читачі Фейрії! На мій погляд, міфологічне фентезі зараз — жанр, який не надто користується популярністю. Так буває після великих сплесків і сильних, об'ємних історій, що мають неабиякий успіх. І справді, що
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше