Ща#8 Про початки… і кінцівки
Доброго вечора, дорогі читачі, сьогодні знову рубрика для потеревенити, і раз у нас початок року, то буде вона про початки)
Не можна судити книгу за одним початком, кажу собі я щоразу, починаючи читати щось нове (і намагаюся забувати цю фразу, починаючи писати щось нове). Мені траплялося безліч чудових книг, які не захопили з першої сторінки, але за кількасот сторінок безповоротно закохували у себе. Бувають такі книги – їх варто розсмакувати.
Але бувають і такі початки, через які, ну хоч вбий, а читати далі не можеш. Для мене це, наприклад, якщо книга починається з опису спальні/кабінету/широкого поля (це як мем з серії «як не варто робити», але хто ж ним не грішив на початка́х?))). Або ж коли на двох перших сторінках герой вміщує переказ усього свого попереднього життя. Або коли герой прокидається, дивиться у дзеркало, йде у ванну... «Стартуй відразу», - колись слушно порадили брати Капранови, коли прийшли в університеті на лекцію нашого курсу розповідати про письменство. За роки читання й писання переконалася, що починати дійсно потрібно з суті, а не ліричних відступів. Але й не з сумбуру. Бо навіщо взагалі далі читати про героя, про якого уже з першої глави знаєш все?
Як читачка, я ще маю свої примхи – не люблю, коли книга починається з «Я…» (але одна з моїх улюблених книг, «Дама в автомобілі в окулярах і з рушницею» Себастьяна Жапрізо, починається фразою «Я ніколи не бачила моря»))) І діалоги з першого речення не надто люблю (але тут винятків сила-силенна, особливо, коли фраза одразу в суть))
Тому, як авторка, всіляко уникаю такого. Переглянула оце свої початки і зрозуміла, що з восьми книг тут лише одна починається діалогом. Роман «Сто мільйонів зірок для тебе», який зараз виходить, наприклад, стартує з фрази «Вказівний палець тремтів». Та найцікавішим зі своїх початків вважаю фразу «Сильвія має звичку брехати раз у день» з книги «Благе діло гріх»… До речі, початок нової книги, за яку взялася, звучить так: «Коли у твоєї мачухи купа родичів, найчастішим проханням до тебе буде:…»
А взагалі, якщо чесно, я затіяла цей пост для того, щоб розповісти не про початки, а про кінцівки. Тому, що роман «Сто мільйонів зірок для тебе» вийшов на фінішну пряму – залишилося чотири глави, які вийдуть у наступні чотири дні. Тож у середу, 13 січня, можна чекати фіналу! Якщо ви досі відкладаєте читання, то саме зараз час почати, щоб фінішувати зі всіма)) Запрошую!
п.с. А наскільки важливий для вас початок твору, дорогі читачі?) Як починаються ваші улюблені книги?)
8 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиМене не дратує жоден Вступ, якщо книга загалом написана цікаво. Сама починаю писати так, як у мене вийшло - як мені на цей момент підказали Муза та інтуїція. Опис - значить опис, діалог - значить діалог. З Я не починаю, бо зазвичай пишу від третьої особи)
София Чайка, Але певні шаблонні початки рідко трапляються у гарно написаних і цікавих книгах)
Можливо, так і правильно - інтуїтивно обирати початок)
От доки Ви не написали, то не задумувалася)) іду перегляну)))
Устина Цаль, Хоч не кажіть))
Благе діло гріх - це шедевр. Кожна історія пречудова. Я дуже рада, що знайшла Вас тут.
марина власова, Щиро дякую за ці слова, рада, що ця книга оцінена!
Устино, погоджуюсь з Вами, що книга має чіпляти, торкатися серця, хвилювати, викликати обурення...
Як на мене, то всі прочитані мною Ваші книги саме такі ❤️❤️❤️
Відчуваю себе рибкою, яку Ви вміло зловили на гачок ))))
Alesia, Ох, як Ви гарно підбираєте метафори))
Дякую❤
Цікаво про початки, аж пішла дивитися свої твори, з чого починаються)) Я теж не люблю довгих описів на початку або розповіді про те, як героїня прокидається, дивиться в дзеркало, одягається...
Мар'яна Доля, Я випадково про це подумала і теж пішла переглядати, як починаються мої власні і улюблені книги)
Згодна з основними пунктами. Люблю початки з місця в кар'єр, але щоб потім пригальмували і дали можливість розібратися, що до чого. А то буває, починаєш читати, а там сила силенна героїв і взагалі не ясно хто куди і до чого. Нічого не маю проти початків з описів або роздумів, але у класичній літературі. Специфіка творів онлайн така, щоб зацікавити читача з першого речення.
З нетерпінням чекаю на фінал "Зірок...". Сподіваюся на позитив для героїв.
Ліна Алекс, Згодна, описи і роздуми більше личать класичним книгам, хоча все одно повинні бути зі смаком, бо коли марудно і нудно - погано для будь-якого твору.
Фінальні глави будуть бентежними, але сподіваюся, кінцівка не розчарує)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати