Магічні штучки: замовляння
Сьогодні хочу поговорити про замовляння. Яка ж магія без них?
За визначенням Вікіпедії
Замовля́ння (діалектичне слово як синонім: «заговори», «заклинання», «закликання») — жанр словесного фольклору, усталені вислови, речитативні, переважно віршовані тиради, що супроводжують магічні дії, рухи їх виконавців — знахарів (від «знати»), відьом чи відьмаків (від давнього «відати» — знати), чарівників, ворожбитів, шептух тощо і виражають їх бажання вплинути на природу, на людину і її стосунки з оточенням у відповідному напрямку (доброму або злому)(в давнину вважали, що заклинання це магічний вірш від якого можуть сповнитись якісь магічні дії).
Замовляння – це словесна формула усної народної творчості, якою супроводжувались обряди та ритуали, і котра мала магічну силу та здатність впливати на світ людей.
Слово слугувало людині ще задовго до письмових знаків і теж вважалося одним з оберегів. Згадати тільки колискову матері, чи ті слова, якими втішають батьки своїх дітей, усі молитви і замовляння мали велику силу і оберігали від усілякого лиха. Звісно, були й такі, що навпаки, несли негативне забарвлення та були спрямовані на заподіяння лиха. Це прокльони та лайка, як і деякі шептання та замовляння.
Можна сказати, що це точно не простий набір звуків, а своєрідний звуковий код, який слугував для створення енергетичних еґреґорів ( Еґре́ґор — в окультних давніх і новітніх релігійних рухах а також теоріях — «душа», «стани», «ментальний конденсат», який породжують думки й емоції людей; відтак еґреґор набуває самостійного буття. Офіційна наука не визнає теорію еґреґора. (Вікіпедія)). Ці слова відкривали зв'язок з вищими силами, джерелами космічної енергії чи то духовним світом.
Отже, замовляння, це така собі словесна формула з чудодійною силою.
Основою замовлянь є перенесення властивостей природних явищ, мінералів, речовин тощо на особу чи предмет замовляння, наприклад: „Вогонь та зола, ізбав мене від зла».
Замовляння можуть вживатися, як просто слова, так і разом з виконанням певних магічних дій чи ритуалів, із застосуванням магічних предметів чи без них. Найчастіше разом із замовляннями використовувалося волосся, нігті, кров, яйця, хліб, свічки тощо.
Вважається, що замовляння набудуть магічної сили, за кількох умов, які повинні бути точно виконані. Це час, точно передана словесна формула та ритуальна дія, яка його супроводжує.
Існує дуже багато видів замовлянь, практично на всі випадки життя. Але протягом року певні дні вважалися особливо вдалими. Наприклад, на Андрія (13 грудня) крім звичайних ворожінь дівчата використовували й любовну магію у вигляді замовлянь.
Але кожна знахарка мала свої замовляння, які зберігала у таємниці. Тому дії, що супроводжувалися тихим невиразним шепотінням, набували особливої таємничості та окутували додатковим ореолом магічності особу жінки, яка зналася на цьому ремеслі. Таких жінок переважно боялися, іноді навіть топили. До речі, в Україні жінок за відьмовство майже не спалювали, хіба що траплялися поодинокі випадки.
Ой, про це можна говорити до безкінечності. Тому, якщо є, що додати - ласкаво прошу в коментарі, а також до продовження пригод Єви з роману "Така собі відьма", яка саме надумала скористатися силою замовлянь. Та чи вийде це у неї? Читайте ТУТ
4 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЦікаво, сама колись на цю тему збирала інформацію))
Сила слова - велика, тут важко сперечатися!))) Дякую за інформацію. Ти мені своїми блогами надала тем для роботи)))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати