Школа молодого автора: книга в процесі

Привіт!

Продовжуємо розмову про публікацію нашої книги на Букнеті. З її оформленням ми вже розібралися, тепер настав найголовніший момент - знайомство читачів з текстом твору. І відразу виникає багато запитань - як це краще робити? Спробуємо на них відповісти:

Викладати всю книгу повністю чи по розділах? Однозначно краще викладати книгу поступово! Якщо ви одразу "заллєте" увесь текст, то його побачить менше читачів. Внаслідок цього, у книги буде менше бібліотек і прочитань. Адже. якщо ви викладаєте новий розділ, то читачам приходять сповіщення, також книга з'являється у віджеті "Останні оновлення" на головній сторінці. Відповідно, до неї приходять нові читачі.

Ось, що пише адміністрація сайту у блозі "Поради авторам"

Краще робити регулярні і достатні за обсягом оновлення ваших історій.

  • Ваша історія з’являється у віджеті «Останні оновлення» під час її першої публікації або після сумарних оновлень на більше ніж 20 тисяч знаків. Регулярніші оновлення - більше читачів!
  • Читачі отримують сповіщення після оновлень на більше ніж 20 тисяч знаків сумарно (одне велике або декілька менших — немає різниці).
  • Після оновлень на 500 знаків і більше книга піднімається в бібліотеках читачів.
  • Багатьом читачам подобається слідкувати за створенням книги, і вони з нетерпінням чекають оновлень.
  • Оптимальний розмір епізоду — 3-4 сторінки Букнет (8-14 тисяч знаків).
  • Краще не викладати всю книгу одразу, навіть якщо вона вже завершена. Поділіть її на частини та викладайте поступово та регулярно. Це збільшить кількість читачів і її популярність.
  • Якщо оновлення виходять рідко, то ви втрачатимете інтерес читачів. Це ж стосується і книг, які пишуться дуже довго. 

Як часто робити оновлення і які за розміром розділи найбільше подобаються читачам? Тут відповідь теж проста - чим частіше ми викладаємо нові розділи, тим позитивніше це впливає на наш рейтинг. Однак не варто писати оновлення дуже коротенькі, зате по три рази на день. Як кажуть. "що занадто - то не здраво", і ви можете отримати зворотній ефект, коли це дратуватиме читачів. Вибираючи - викласти раз на тиждень великий розділ у 25 тис. знаків чи п'ять разів розділи по 5 тис. знаків - я за другий варіант. Для мене найзручніші за розміром розділи 5-10 тис. знаків. Також дуже добре, коли у автора є графік  викладення книги ( його можна вказати в анотації) . Тоді читачі наперед знатимуть, коли вийде новий розділ.

Дехто намагається писати розділи не менші 20 тис. знаків, щоб потрапляти у віджет "останні оновлення". Але насправді це не повинно бути самоціллю. Бо книг на сайті щодня викладається дуже багато, і ваша може протриматися там від сили кілька хвилин, а потім закритися іншими. Натомість у бібліотеках ваших читачів книга піднімається при кожному оновленні від 500 знаків, тому доцільніше працювати над збільшенням кількості бібліотек, рекламувати книгу ( як це робити, поговоримо в одному з наступних дописів).

Чи писати звернення до читачів та чи додавати картинки в тексті книги? Особисто я до звернень ставлюся позитивно. Знаєте чому? Бо коли приходить на сайт новий читач ( наприклад, по рекламі книги), він може не знати усіх цих нюансів - наприклад, що книгу можна додати в бібліотеку, щоб не забути, або що до неї можна писати коментарі). Отже, наприкінці вашого розділу, перед "далі буде" можна коротенько про це розповісти. Але! Дехто з авторів пише великі звернення і залишає їх після кожного розділу,  часто це не подобається читачам, особливо коли ці "листи" однакові і просто копіюються з розділу в розділ. У такому разі не полінуйтеся і щоразу видаляйте попередні звернення, залишаючи тільки одне, найостанніше. Я шляхом проб і помилок зрозуміла, що краще писати щоразу нове звернення, давати якусь цікаву інформацію про інші свої книги, плани автора, конкурси, запрошувати на свої сторінки в соцмережах, вітати зі святами, тощо. Читачі зазвичай прихильно ставляться до таких "послань", адже створюється враження живого діалогу, особливо якщо автор просить писати свої враження про книгу, пропозиції тощо.

Картинки можна додавати, якщо є час і натхнення. Я пробувала це робити, і результат мені подобався, але це реально забирає багато часу ( не додавання, а пошук візуалів, що підійшли б саме до  того чи іншого розділу). Зазвичай читачі не дуже люблять, коли автор пропонує фото якогось актора і пише, що це герой книги. Всім хочеться пофантазувати і уявити героя самому, а не мати прив'язку до конкретної людини, хай навіть відомої і симпатичної. Але є й читачі, що полюбляють візуалізації.

Які за розміром твори писати? Адміністрація у тих же "Порадах автору" стверджує, що великі за розміром твори краще читають, і  такі книги мають більше шансів отримати безкоштовну рекламну підтримку на сайті. Я з цим згодна. Поскільки маю в своєму доробку як романи, так і повісті чи оповідання, то однозначно більші твори мають вищий рейтинг ( хоча б через те, що в них більше розділів, отже й кількість прочитань більша). Але в мене є оповідання, які сподобалися читачам і мають багато "зірочок". Тому, думаю, писати невеликі твори теж час від часу можна - наприклад, до якоїсь нагоди чи свята ( Нового року, Різдва, Дня святого Валентина тощо). Цікавою є ідея, яку недавно пропонувала Холод Влада - написання "спешалів" ( маленьких за розміром творів про тих же героїв, що і в вашому великому творі). Це може привабити додаткових читачів, адже дехто з них охоче читає малу прозу, а прочитавши оповідання, захоче і до роману зазирнути, щоб довідатись, як там далі склалася доля героїв).

Ось тут - гарно розкритий рецепт популярності книг у процесі у вигляді схеми - відразу стає ясно, над чим працювати, що в нас "провисає"

Що таке рейтинг і від чого він залежить? Насправді, ніхто з авторів вам цього точно не скаже. Бо ми й самі не знаємо, адже це все рахується автоматично, спеціальною програмою. З одним погодяться усі - у визначенні рейтингу книги враховується не один чинник, а багато. Серед них і критерії якості ( лайк, репост, нагорода), і критерії активності ( коментарі, прочитання, бібліотеки). Тобто навколо книги може бути розгорнута бурхлива діяльність, вона може дуже активно коментуватися, але це не показник якості, так як там можуть бути якісь суперечки, холівари і т.д. Те, що книгу часто переглядають і відкладають в бібліотеку, теж не говорить про якість , так як може автор зміг чимось зачепити в анотації, або яскравою обкладинкою, читачі повелися, але в процесі виявилося що книга так собі. Або ж на книгу запустили рекламу, вона має багато переглядів, тільки от біда -  читачі заходять тільки на першу сторінку, а далі не йдуть ( як це перевірити, поговоримо трохи далі).

Також я часто бачу, особливо в авторів, котрі беруть участь у конкурсах, накрутку рейтингу за допомогою нагород. Тобто, приміром, сама книга має 100 прочитань, 20 "зірочок" і 20 бібліотек, але плюс до того 50 нагород. Відповідно, загальний рейтинг завдяки нагородам у неї може бути досить великий, але все одно в топі вона не буде. Всім добре зрозуміло ( адже можна побачити кількість нагород і хто нагороджував), що автор просто підключив свою групу підтримки і вклав гроші в ці нагороди ( буває, досить значні). Проте за іншими критеріями книга має дуже скромні результати, відповідно й "накручений" рейтинг вам не дасть особливої переваги над іншими учасниками.

Ще про рейтинг я прочитала в блозі Буяни Іррай  "Як працює сайт - власні спостереження"  :  " Є така підла штука, як рейтинг, його ніхто не розуміє)) Та це жарт. Насправді, сайт працює за програмою, яка рахує ваш рейтинг, кожного дня. Тобто, щоденно сайт відслідковує активність з боку читачів до вашої книги. Як це працює? (До речі,досить лояльно для новачків) Ви закидаєте книгу ( не важливо главу, чи всю), ваш твір прочитала певна кількість людей, з них хтось добавив його у бібліотеку, поставив зірочку, прокоментував. Ось головні критерії формування рейтингу. Вираховується він по зростаючій. Сьогодні вас прочитало 30, добавило 10. Завтра 300 на 100, сайт вважає що книга зросла у своєму рейтингу на 100% і після завтра ви вже у топі. (повторююсь Співвідношення перечитів і додавань + коментів і зірочок ЗА вчора до сьогодні) Тобто, як бачимо на вершині сьогодні може бути твір з 100 зірочок, а на третьому місці твір з 400. Це означає, що перша книга значніше збільшила свою популярність за минулий день. Якщо ж брати у цифрах, то може бути, що перший варіант прочитало 100 читачів, а другий 200, та у співідношені приросту, другий програв. ( Бо вчора його читало 300, сьогодні ж лише 200). "

Що таке статистика прочитань? Навіщо вона і як нею користуватися? Це дуже корисний інструмент, який допоможе нам побачити, як змінюється інтерес читачів до книги, скільки з них починають її читати, і скільки дочитують до кінця, які розділи читають краще, а які - менш активно.

Про все це детально і доступно розповідається в блозі від адміністрації Букнету "Навіщо і як користуватися статистикою"

Сподіваюся, ця інформація виявиться для вас корисною і допоможе зробити ваші книги ще популярнішими у читачів. А може, ви маєте якісь власні секрети чи "лайфхаки"? Буде цікаво дізнатися про них.

Наступного разу поговоримо про рекламу нашої книги та те, як приваблювати нових читачів.

Натискайте кнопочку "Відстежувати автора", щоб не пропустити моїх дописів))

Та додавайте їх до своєї бібліотеки - я так завжди роблю, як бачите, зараз даю посилання на блоги колег та адмінів, котрі знаходяться в моїй бібліотеці))

Гарного вам дня!

До нових зустрічей!

 

 

 

 

 

 

9 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ніка Єнжель
12.01.2021, 13:17:36

Досить цікаво вийшло, і дякую, що є посилання на дослідження, проведені раніше:) Рейтинг - то така химера все-таки...

Мар'яна Доля
12.01.2021, 14:22:33

Ніка Єнжель, Так, досліджувати рейтинг справа невдячна)) Але знати, від чого він залежить, корисно))

avatar
Холод Влада
10.01.2021, 00:40:40

Погоджуюся з усім) 5000 — нормальний розділ, але я все ж зазвичай роблю трохи більші для СЛР і вдвічі більші для всього іншого...)) Не знаю, в фентезі важко зробити розділи такими маленькими мені) А в ваших книгах розділи зазвичай якого розміру?

Показати 2 відповіді
Холод Влада
10.01.2021, 11:21:49

Мар'яна Доля, Зрозуміло) Я теж дивлюся за епізодом)

avatar
КТГорошко
09.01.2021, 20:57:31

З нового року слідкую за Вашою чередою "чайниковських" бложиків на Букнеті. До останнього ніяких вражень (+ чи -) вони не викликали - звичайне досить якісне відпрацьовувавння тєми літморкєтінга. Проте цей бложік з недолугими спробами легалізувати формулу створення рейтінгу творів на порталі відверто потішив)))
Десь пів року тому я писав Вам. що вважпю найбільш адекватною з адмінів порталу, на що отримав відповідь, наче Ви цілком незалежна авторка))
Цей бложік це спростовує))

Невелика купка пристойних авторів тримаються тут лише тому, що нема альтернативи. Не руйнуте цю хитку межу цим відвертим маніпулюванням.

Зашквар. Відписався

Показати 2 відповіді
КТГорошко
09.01.2021, 21:09:32

Мар'яна Доля, --

Дякую, знову відчула себе студенткою, а вчитися я люблю:)) Багато корисної інформації, особливо для новачків, таких, як я. Продовжуйте, бо, іноді, і сам не розумієш, і не має кого запитати. А тут все зрозуміло!

Мар'яна Доля
09.01.2021, 14:56:46

Сніжанна Четверт, Будь ласка! Рада, що ця інформація стає в нагоді, незабаром продовжу))

avatar
Інна Прохорова
09.01.2021, 11:10:57

Дякую, Мар'яно, за цікаву розповідь і цінну інформацію.

Мар'яна Доля
09.01.2021, 11:30:07

Інна Прохорова, Будь ласка! Рада, що стала в нагоді!

avatar
Ліна Алекс
09.01.2021, 10:04:48

Ох, якби ж це все знати тоді, коли вперше прийшла на сайт! Сьогоднішнім новачками щастить - вся інформація на долоні, бери і користуйся з розумом))
Лесю, ви робите важливу справу! Дякую.

Мар'яна Доля
09.01.2021, 10:10:11

Ліна Алекс, Дякую! Я теж дуже хотіла б усе це знати раніше)) Але рада, якщо комусь ця інформація стане в нагоді і допоможе не "набити ґуль", як свого часу траплялося з нами.

avatar
Міа Натан
09.01.2021, 09:46:01

Дякую!

Мар'яна Доля
09.01.2021, 09:55:35

Mia Natan, Будь ласка! Дякую, що зазирнули!

Інші блоги
Казкові історії кохання
Вітаю, любі читачі і читачки! Почався період свят, а під час свят хочеться казки! Ви знаєте, що я люблю писати ніжні, теплі, в чомусь наївні історії про кохання, яке, здавалося б, в реальності не трапляється. Тож сьогодні пропоную
День народження, книга в топах і подарунки!
ШАНОВНІ МОЇ ЧИТАЧІ! Сьогодні в мене день народження, і я під цим блогом дарую вам подарунки. Смаколики для читачів. А також щиро хочу подякувати вам за шалену підтримку. Дуже радію, що попри всі негаразди і суперечливості,
Безстроковий марафон підтримки ❤
Привіт усім! Сидячи без світла, я зрозуміла одну просту річ — світло насправді всередині нас. І хоч це може звучати банально, але це правда. У кожного з нас є свої маленькі (і не дуже) мрії. Хтось прагне отримати 100 підписників,
Він хоче повністю мною володіти
Гарна знижка! Одержимий твоєю донькою - Я тебе забираю. - Сталева хватка стискається на моїй руці. - Зовсім збожеволів?! - Намагаюся вирватися, але Арс притягує до себе. - Або сама підеш, або я застосую силу. - По погляду
Трішки уваги)
Привіт! Тут сьогодні ось така от знижечка на історію! Твоя за борги - Пані Уляно, чи готові ви стати дружиною містера Девіса? - Питає у мене жіночка, як тільки почула "так" від тирана поряд зі мною. - Ні... не готова...,
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше