Школа молодого автора: викладаємо книгу (2)
Привіт!
Продовжуємо розмову про те, як вдало оформити нашу книгу і не з'їхати з глузду ( жартую, звичайно, насправді все дуже просто, я сьогодні зробила заготовку для нової книги - все, крім тексту - рівно за 10 хвилин. Правда, обкладинку я створила раніше))
Але про обкладинки ми вже поговорили, вирушаємо далі. Настав час занести на скрижалі Букнету назву нашої книги. Як саме ми обираємо заголовок? У кожного свої методи. Хтось організовує "мозковий штурм" ( про нього ми говорили в дописі "Обираємо псевдонім"), хтось запозичує назви у книг інших авторів, відомих фільмів чи серіалів, злегка їх видозмінюючи, хтось в пошуках оригінального звучання вдається до експериментів зі словами, поєднуючи їх у хитромудрі комбінації... Всі ці способи мають право на існування, якщо в результаті отримуємо щось цікаве.
Знову ж таки, не полінуйтеся ввести обрану вами назву книги в пошуковик - бо може виявитися, що на Букнеті вже є кілька її "тезок". А ще - порада від редакторів - не зловживайте в заголовках такими прийомами, як частка "не" в дужках, закреслення тощо. Якщо ви подасте книгу з таким заголовком у видавництво, до неї, навіть не читаючи, можуть поставитися скептично.
А ще більше про назви книг можна прочитати у блозі Анни Пахомової "Як ти книжку назвеш, так вона і читатиметься"
Тепер перейдемо до вибору жанру вашого майбутнього шедевру. Питання це досить складне, бо не всі автори мають літературознавчу освіту, тож іноді губляться у жанровому розмаїтті і стоять, як лицар на роздоріжжі, вагаючись - може, той жанр вибрати? Чи цей? А ще ж піджанри є, ой-ой-ой... А якщо вибереш щось не те, то модератори можуть і насварити ( це правда, сама з таким стикалася, коли поставила до твору в жанрі "фентезі" другий жанр "фантастика"). Хоча, якщо бути чесним, то фентезі це і є різновид фантастики, але правила є правила і краще їх дотримуватися. Отож вибираймо уважно, не хитруймо, щоб на наші книги не скаржилися читачі за невідповідність жанру.
Якщо виникають сумніви у визначенні того чи іншого жанру та піджанру - дядечко Гугл та тітонька Вікіпедія прийдуть на допомогу.
Або ж - ексклюзивно від мене - трішки шпаргалок)) Ловіть:
Про правильні жанри замовимо слово ( обов'язково перечитайте, хоч це й лонгрід))
Жанр фантастика та його піджанри
І ще трішки про фантастику і фентезі
Історичний роман та його піджанри
Трішки більше про міське фентезі
Роздуми про малі жанри ( новела, оповідання. есе...)
І дуже крутий допис від Оксани Кириченко Про молодіжну і підліткову прозу ( теж раджу обов'язково прочитати всім).
Бо мене дуже напружує, коли деякі автори у підліткову прозу ставлять "дорослі" твори, які по факту класифікуються як 18+.
Ось, мабуть, поки що все на сьогодні, наступного разу поговоримо про не менш важливі елементи наших книг, такі, як теги та анотація.
А поки що буду рада вашим відгукам, зауваженням та пропозиціям. Діліться, як обираєте назви для книг, які ваші улюблені жанри, чи пишете ви в одному жанрі, чи є таким шаленим експериментатором, як я?)) Сподіваюся, вам цікаві мої блоги, можете зберегти їх у своїх бібліотеках і повертатися, коли виникне потреба.
До нових зустрічей!
8 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЦе один з найкорисніших дописів на букнеті ever!
Іван Дурський, Дякую! До речі, тут люди хочуть почитати про бойове фентезі))
Дякую за поради. Я тут недавно і тепер буде, що повивчати і розібратися?
NAtiKO, Будь ласка! Рада, що допис виявився корисним для вас!
Здійснила "подорож" Вашими дописами і стільки корисної інформації для себе набралася))) Дякую за цю працю! Сказати по правді, завжди переживаю, як публікую книгу, чи виставила правильний жанр, бо інколи буває таке, що бачу у себе в творі ознаки двох або трьох різних жанрів, і треба якось визначатися... Зараз мене хвилює жанр бойового фентезі, бо геть у тому не розбираюся (твір уже пишеться, але чи це буде саме цей жанр - важко сказати). Може, Ви б щось порадили?
P. S. Цікавий був допис про ретелінг, як виявилось, я люблю таке і читати, і дивитись фільми)))
Мар'яна Доля, Та я теж не спец в боях. Дякую за допомогу))
Дуже, дуже, дуже корисна інформація для авторів, особливо тих, хто на Букнет недавно, але і для досвідчених шпаргалки, зібрані в одному місці, не завадять!
Ірина Ярошенко, Дякую! Якщо ще щось знайду по темі, то додам сюди))
Дякую. Багато корисного. Успіхів вам.
Мар'яна Доля, Дякую.
Не блог, а ціла енциклопедія. Дякую!
Тарас Мельник, Дякую! Як кажуть, "з миру по нитці"))
Дякую!! Дуже корисний допис, беру в бібліотеку +
Айя Нея, Дякую! Користуйтесь із задоволенням! :)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати