Чарівні предмети: Мітла.
Привіт!
Хто не знає, то я люблю писати про магію так само, як і про фентезійні чи фантастичні світи, та пригоди.
Ну а яка ж магія без відьом та магічного приладдя?
Сьогодні хочу поділитися з вами інформацією про те, яким воно буває взагалі, ну і поговорити про мітлу зокрема.
Отже, магічні предмети бувають за призначенням ритуальні, обрядові, захисні. Деякі предмети мають не одне, а відразу декілька призначень.
До ритуальних належать ті, за допомогою яких проводилися певні ритуали. Наприклад, чаші, жезли, посохи, одяг мага та різноманітна атрибутика.
Ці ж речі можуть використовуватися і в обрядах. Але, наприклад, серед української обрядової атрибутики є дідух, різдвяний павук, писанки.
Серез захисних магічних предметів ви знайдете мольфи, згарди, обереги, перстні, медальйони, підвіски, шелести, гердани, і т.д. Серед українських наймогутніших оберегів є вишивка, а також родинні реліквії.
Ну а тепер ближче до транспорту.
Відьми, за переказами, літали на чому не ліньки. Зазвичай це були предмети з держаками. Хоча за певними джерелами оголені відьми з мітлами виконували ритуальні танці, підстрибуючи, що і справило неймовірне враження на священників у давнину. Так відьми стали літати. Але маємо, що маємо - найпоширенішим транспортним засобом у фольклорі була і залишається мітла.
Але була вона не тільки транспортом, але й використовувалася для замітання слідів та у ритуалах очищення, окрім ритуальних танців, як я вже зазначала. Мітла слугувала ніби провідником між двома світами. Але основне призначення її, це, звісно, мести. Ось і вимітали відьми погане чи хороше, в залежності від того, чим відьма займалася.
Розповідати про все можна довго, але на правах реклами запрошую на оновлення книги "Така собі відьма", де саме мітла зіграла неабияку роль у житті головної героїні.
7 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
Увійти...Гребенників відпочиває, бо у нього була лише маленька платформа, на якій він таки літав...
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80_%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
Джордж Лонглі (George Longly), Бачте, всяке буває, особливо коли кудись терміново треба, а транспорту нема. Тоді й віник, і мітла, і навіть ступа в пригоді стануть, так само як і килим чи платформа.
Ух, Іро! я ледь таку цікавезність не прогавила! Але тема справді вартує не одного блогу! Ти розумничка, що зібрала це все)))
Лія Щеглова, Дякую, Ліє! Думаю, будуть від мене ще блоги такого спрямування, адже скільки всього цікавого, раптом комусь теж знадобиться або наштовхне на якусь думку чи підкаже.
Ото важлива штука та мітла)) Вдома точно не завадить))
Твою "Відьмочку" давно маю в бібліотеці, але поки не дочитаю "Троянду" мені туди зась))
Цікавий та пізнавальний блог вийшов.
Ніна Коваль, Дякую, Ніно. Так, мітлою ще взаший когось гнати можна)) А щодо "Відьмочки", то ще встигнеш прочитати, то не страшно, аби бажання було)
Дякую за таку цікаву інформацію :)
Крися, Завжди будь ласка. Тема, насправді, дуже цікава, і про це можна багато писати, як і читати)
Цікава розповідь і класна, весела книга!
Мар'яна Доля, Дякую за теплі слова!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати