Парадокси Єгиптян. Гендерна рівність.

Стародавні єгиптяни були гендерно рівними? ?

Це може здаватися дивним. Але, так і є. До народження класичного "Pater familias" Риму.

В давньому Єгипті існувала "гендерна рівність".

Жінка могла не лише працювати за власним бажанням (поза ведення домашнього господарства), але й мала право власності та могла успадковувати майно!

Звісно про відому нам демократію та інші інститути сучасного суспільства мови не йде. Рабство (що з'явилося згодом), утиски громадян, фанатична віра та обожнювання фараона — то інші питання.

На трон сходило подружжя володарів — чоловік та жінка. 

Якщо щось траплялося з царем чи царицею, цар мав символічно одружитися із ...старшою донькою!! 

Мати ж могла правити як регент та тримати престол для сина, що росте. Довгі роки. 

Відомі історії випадки одноосібного правління жінки — фараона Хатшепсут (Маат-Ка-Ра). Вона згадується поміж найвідоміших володарів Єгипту. Хатшепсут відновила імперію опісля навали гіксосів та лишила багато пам'ятників.

Решта жінок — фараонів, ставали у керма в скрутні та переломні часи Єгипетського царства. Перша відома жінка — фараон була  - Мернеїт, що царювала 2950 р. До н. е. — це ще перша династія. 

Уявляєте? В решті світу дикі племена і десь там загадковий Шумер. А тут вже царство. 

Мернеїт не лише стала керманичем новоствореної імперії, а залишила пам'ятки для наступних поколінь.

А ще маленький нюанс, дітей династії рахували саме по материнській лінії! Отак ;)

Можливо це відлуння матріархату, але єгиптяни з пошаною ставилися до своїх жінок.

7 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Дуже цікавий допис. Щиро Вам дякую та зичу благополуччя. ))

Айя Нея
12.11.2020, 23:20:22

Анатолій Хільченко, Дуже дякую! ^_^ І вам!

avatar
Ана Пест
12.11.2020, 17:34:10

Завжди із задоволенням читаю ваші екскурси у Стародавній Єгипет. А оті маленькі нюанси є саме тією родзинкою, що затягує, змушує захоплено зачитуватися. Дякую!

Айя Нея
12.11.2020, 18:28:16

Ана Пест, Дуже дякую!! *) Планую ще трішки розповісти про староданіх єгиптян, а тоді почати їх міфи розповідати, щоб пояснити яким богам молилися, чтому

avatar
Avee Delmonico
11.11.2020, 22:22:08

Цікаво, хоча я не дуже полюбляю історію саме єгипетської цивілізації, але у неї є свої цікавинки. Тут я з вами погоджуся, що, мабуть, деякі нюанси були відлунням матріархату, проте хочеться вірити, що древні єгиптяни хоч трохи усвідомлювали те, що всі ми рівні))

Показати 3 відповіді
Айя Нея
12.11.2020, 13:58:56

Avee Delmonico, Так ^_^

avatar
Колібрі
12.11.2020, 08:42:42

Цікво)) звісно, до цього я знала, що в Єгипті були правителі-жінки, але щоб таке...дякую, зацікавили)))

Показати 2 відповіді
Колібрі
12.11.2020, 09:44:03

Айя Нея, так, у Єгипті дуже шанюють богів)

avatar
Холод Влада
11.11.2020, 22:25:16

Цікаво) Я в дитинстві дуже захоплювалася Єгиптом) Завжди мріяла побувати на пірамідах... В Єгипті була, але ще давно, 15 років тому і з батьками, а вони на піраміди їхати не хотіли =((( тупо весь час валялися на пляжі

Показати 10 відповідей
Холод Влада
11.11.2020, 23:17:14

Айя Нея, Ахахаха)) і то правда) а то тренування не врятують х)))

Інші блоги
Знижка 15% - "Відродження" і "Руда бестія"
Дорогі читачі! Сьогодні (27.06.2026) діє знижка 15% на дві мої книгу: "Відродження. Небезпечний вибір" Анотація: Я зробила непоправну помилку. Пішла наперекір родині в гонитві за справжнім коханням. Перекреслила
Чи важко вам даються сцени 18+?
Всім вітання. Цей блог для тих, хто пише чи читає твори, де є щось для дорослих. Я - серед авторів, у творах якого трапляються відверті сцени. У мене є лише один роман, зараз працюю над іншим, і є ще кілька ідей. З чим я зіткнувся?
нове оповідання для флешмобу
Сьогодні представляю для флешмобу оповідання Листи Еврідіки Випадково, шукаючи інформацію про королівські династії Європи до великої книги, яка поки що в роботі, я натрапила на сапфічну історію кохання, яка відбулася
Невелике пояснення до книги. ⭐️
Всім привіт! ⁠♡⁠‿⁠♡⁠ Мої любі! ♥️ У декого з вас виникло питання: чому Юля темненька? Насправді все просто. Саме такою її вперше побачила Ксенія у книзі «Його залежність». І ще тоді я описала
Знижка на дві книжки!!!
Коли вже не знаєш, що відповідати батькам на їхнє питання «коли вже ми тішитимемося онуками», краще не брехати і не вигадувати собі хлопця. Бо що потім робити? Позичати? А якщо ще й твоя сестра утне щось подібне?))) Любі
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше