…коли авторка міняється місцями з героїнею… №3

Дорогі читачі, побачила, що вас вже понад 400, а отже, мушу продовжити свою обіцяну рубрику «Коли авторка міняється місцями з героїнею».

 

Для тих, хто слідкує за моєю сторінкою віднедавна, пояснюю – я обіцяла, що кожну нову сотню читачів вітатиму не списком нудних автобіографічних фактів, а якоюсь історією про себе, де ставатиму на місце Героїні (не в значенні чогось геройського, а в значенні персонажа). Бо, нагадую зрештою, я тут для того, щоб писати історії, а ви, ймовірніше за все, для того, щоб їх читати ;))

 

Вибір теми сьогоднішньої історії якось сам собою нагодився – пишучи роман «Брудні секрети твоєї дружини», я змушена особливу увагу звертати на мову (та що там, я й без того звертала, але зараз головна героїня – філологиня, тож це новий рівень відповідальності)). До речі, помітила, що близько третини читачів, які мене коментують вперше, зауважують саме грамотність, тож стосункам зі стилістикою, пунктуацією і т.д. й буде присвячена історія))

 

Не "да", а "так"

 

Одного серпневого дня вступної кампанії Героїня тинялася факультетом, з яким тепер уклала стосунки на найближчі 5 років. Ну, як тинялася, вони з мамою щойно побачили радісні результати вступу і ще трохи в нетямі від щастя стовбичили якраз навпроти кабінету декана. Проходячи повз, декан обмовився з ними кількома словами, і Героїня вже й не пам’ятає, чого і як так трапилося, запросив їх у свій кабінет.

 

Нова студентка хвилювалася (ну, бо ж сам декан!), і на якесь його запитання відповіла своїм звичним, ще не викоріненим «да» (суржик родом з глибинки Рівненської області не визнавав жодних «так»). Декан подивився на Героїню з-над окулярів і сказав, щоб кидала всілякі «да», бо студенти факультету журналістики повинні говорити правильно!

 

То був перший урок мови, який Героїня отримала у Львові, і той, який найдужче запам’ятався. Бо потім все так швидко ввійшло у звичне русло, що вона й не встигла опам’ятатися, коли «прівєт» змінилося на «привіт», а в щоденний лексикон ввійшли всі оці «прошу» і «перепрошую» (які на перших порах вона завжди плутала)). Виявилося, що мовна виправка на факультеті ще та – ганяли не менше, ніж філологів (у цьому Героїня переконувалася не раз, порою виправляючи помилки знайомих з філологічною освітою).

 

Роки по тому, проводячи ще більше часу за робочим столом завдяки Букнету, Героїня посилено бореться з письмовими помилками. І страшно злиться на себе, коли перечитує текст, написаний пів року тому, й бачить там ляпи, які чогось раніше не помічала. Особливо дістають коми, які невідь-як губляться. Але Героїня продовжує з цим боротися і вірить у перемогу! ;)

 

Отака сьогоднішня історія) Насамкінець хочу подякувати усім, хто мене читає – я це дуже ціную, і пообіцяти, що попереду ще багато цікавих, оригінальних сюжетів (от прямо зараз обдумую два й ніяк не можу вирішити, за який взятися першим).

 

Тож до нових зустрічей на сторінках нових книг! Дякую, що ви тут!)

 

5 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
марина власова
28.10.2020, 06:27:12

Високі внутрішні стандарти якості - це повага до себе і читачів. Дякую. Тішуся, що знайшла Ваші книги на букнеті. Вони дуже відрізняються саме якістю: стиль, сюжет, грамотність.

Устина Цаль
28.10.2020, 08:31:20

марина власова, Дякую Вам за теплі слова! Рада, що такий підхід не проходить повз читачів, тож так і продовжуватиму)

avatar
Ліна Алекс
27.10.2020, 19:20:45

Підтримую героїню, сама така))
Цікава історія.

Показати 3 відповіді
Устина Цаль
27.10.2020, 20:48:20

Ліна Алекс, Від цього мабуть нікуди не подітися. Коли добре знаєш свій текст, око мимоволі пропускає незначні помилки, для того певно й існують коректори.

avatar
Олеся Глазунова
27.10.2020, 20:00:15

Ой, Устиночко, Ваші тексти - філологічна насолода !!!
І сюжети неймовірні, але й лексика, й пунктуація також на висоті !!!
Дякую. Та бажаю ще 10 разів по 400 читачів ))) ❤️❤️❤️

Устина Цаль
27.10.2020, 20:05:18

Alesia, Щиро дякую!❤️

avatar
Олена Когут
27.10.2020, 19:14:37

Кожне речення у Ваших творах таке випещене і солодке!! Просто насолода для очей і душі!!!!

Устина Цаль
27.10.2020, 19:18:35

Олена Когут, Щиро дякую Вам за теплі слова в черговий раз!)

avatar
Анна Бурковська
27.10.2020, 18:51:51

Люблю українську мову. Ви молодець!

Устина Цаль
27.10.2020, 18:54:09

Анна Бурковська, Дякую)

Інші блоги
Новини від S.T.A.L.K.E.R. Ua.
погана новина книга "Шахіст. Гра в три крока." що мала завершити трилогію затримується на невідомий час. пропала флешка з чорновиким.
Про кризу фентезі та лінивих авторів!)
Дякую вам, читачі Фейрії! На мій погляд, міфологічне фентезі зараз — жанр, який не надто користується популярністю. Так буває після великих сплесків і сильних, об'ємних історій, що мають неабиякий успіх. І справді, що
Марафон: взаємне читання за вподобаннями❗️❗️❗️
Цей марафон я вже проводила двічі, і щоразу він показував чудові результати. Тому вирішила зробити його регулярним — раз на один-два місяці. Його мета — взаємне читання, підтримка авторів та знайомство з новими книгами.
Чи важко вам даються сцени 18+?
Всім вітання. Цей блог для тих, хто пише чи читає твори, де є щось для дорослих. Я - серед авторів, у творах якого трапляються відверті сцени. У мене є лише один роман, зараз працюю над іншим, і є ще кілька ідей. З чим я зіткнувся?
Письменницька майстерня: як музика оживляє текст?
Ви коли-небудь замислювалися, як народжуються найемоційніші сцени? Для мене половина успіху книги — це правильно підібраний трек. Під потрібну музику картинка в голові стає чіткою, а текст пишеться сам, ніби я просто
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше