Письменництво це... одинокість?
Рік від року, місяць від місяця з’являються нові автори, лаври здобувають старі, а хтось не витримує важкої долі й припиняє свою письменницьку діяльність… Люди різні, але кожен має спільне у творчому процесі.
Письменник, кожен, хто займається цією справою бере на себе функцію звершувача доль своїх персонажів, демірурга, який творить світи. Тільки для процесу творіння потрібно мати певні умови.
Наприклад, є такі автори у яких є спеціальна кімната для творчості, хтось має окремий будинок, де його ніхто не буде чіпати, відривати від написання твору. Такий тип особистості, як правило ввечері повертається додому до родини (цю інформацію я зустріла читаючи одну з книг по письменницькій майстерності, де вказувався такий випадок).
Хемінгуей розповідав Paris Review про свій розпорядок:
«Коли я працюю над книгою або розповіддю, я починаю писати на світанку, так рано, як тільки можу. В цей час мене ніхто не відволікає, досить свіжо або навіть холодно, а мені буває жарко, коли я пишу. Я перечитую написане напередодні і, як завжди, зупиняюся, коли вже знаю, що буде далі. Потім я починаю з цього місця. Я зазвичай пишу до того моменту, коли у мене ще є сили, але я вже знаю, що станеться потім. Я зупиняюся і терплю до наступного ранку, і тоді вже знову беруся за роботу. Скажімо, я починаю о шостій ранку і можу працювати до полудня або ж закінчую трохи раніше. Коли автор припиняє писати, він відчуває таку спустошеність (і в той же час таку наповненість), немов займався любов'ю з дорогою людиною. Ніщо не може завдати йому шкоди, нічого поганого не може з ним статися, ніщо вже не має для нього значення до наступного дня, коли він повернеться до роботи. Найважче - це дочекатися наступного дня ».
Хтось – може творити у будь-яких умовах. Проблеми? Розмови? Йдіть всі каву попийте, бо я пишу!
Я, наприклад, можу плавно перетікати з одного виду в інший. Іноді, мені потрібна повна концентрація, тиша та одинокість. Бувають моменти, коли я можу писати під час пар (коли є момент застою в главі, і десь блимнула ідея) тоді, світ звужується і не існує для мене те, що відбувається.
В ідеалі письменник повинен писати у будь-яких умовах. Візьмемо до прикладу Достоєвського. Під час каторги йому було заборонено писати, але через захворювання його направляли до лазарету де він потайки робив записи про тюремне життя. Не можна не згадати й про Шевченка, який теж, під час заслання писав потайки і малював ховаючи свої твори.
Як творите Ви? На самоті? Чи можете писати посеред шуму та гаму?
8 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиГм, я полюбляю писати, лежачи у ліжечку під ковдрою, коли за вікном дріботить дощик (або ще краще йде сніг!) Можу писати будь-де, але точно не в транспорті, бо тяжко. Не знаю навіть чому.
Анна Авітель, Мені якось все одно на соціум і на ті очі, але все одно якось не хочуть думки докупи зібратися, аби я їх записала)
Мені пощастило. Мої рідні ставляться з розумінням до того, що я роблю. І книги мої теж читають. Тож у мене є всі необхідні умови для творчості: місце, час і тиша.
Аліна Углицька, О, це чудово! Одного разу у мене навіть було неперозуміння через те, що я відволіклась від написання твору, а потім поврнулась знову, а співрозмовник цього не зрозумів.
Я теж найкраще пишу вранці, коли всі сплять і ще повен сил. Хоча, буває по-різному, іноді я просто себе змушую писати, навіть коли не хочеться, щоб не лінуватися.
vitaly.dulenko, Я теж його чула, допомагає 50/50, я ще чула, що можна переключитись на іншу роботу, і повернутись через певний час до тії яку пишеш. Ніби йде перенасичення твором і не хочеш його писати...
Взяла за звичку займатися творчістю зранку і то, коли випадає вихідний на роботі - Тоді, коли нікого немає вдома і суцільна тиша) Не можу писати, коли навколо шум, гамір, або я втомлена після роботи - Тоді в голову нічого путнього не приходить) А ще часто буває, от коли з'явилось натхнення і одразу біжу записати ідею, то мусить хтось відволікти - прямо, як по закону жанра... Тоді все - потрібна думка пропадає...
Анна Авітель, О, це точно)))
Найкраще пишеться мені перед вечером, після важкого дня, коли вже усі справи зроблені й ніщо не зможе відволікти. А щодо місця... Мені здається, значення немає, аби лиш зручно))) Коли є натхнення, то неважливо де, головне — концентрація на творі!
Меланія Литвин, згідна, але я іноді надаю перевагу змінювати місце для творчості, перейти в іншу кімнату, вийти на вулицю (коли є можливість), тоді якось зі зміною локації більше концетрації виходить)
Я пишу тільки за компом. Ну а щодо сама чи ні, можу і так, і так) Головне — навушники у вухах ахахахах))) А взагалі у мене є окрема кімната... та я не завжди в ній пишу, часто пишу у вітальні, коли мої дивляться тв, а у мене тут на веранді теж кабінетик є)) Головне — в навушниках))
Холод Влада, теж останім часом надаю перевагу писати в наушниках під якусь нейтральну мелодію)
Мені найкраще пишеться на самоті, особливо коли вся родина спить)) Але вже навчилася писати в будь-яких умовах, навіть стоячи в черзі на пошті))
Марьяна Доля, я іноді писала на перервах на навчанні, сидячи в аудиторії посеред галасу, і що дивно, виходило...
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати