Додано
15.09.20 20:10:10
Нетжеру: Парадокси єгиптян
Нетжеру: Парадокси єгиптян — це міні серія дописів, що пояснює світ Нетжеру, а також дивні традиції великої цивілізації. Деякі знахідки змушують вчених ламати голови, інші — відправляють на лави псевдоісторизму.
I
Дивно, але факт. Єгиптяни були монотеїстами, тобто вірили в єдиного Бога ? Однак, єдиний Творець, верховне божество, Ра, Амон, Атон — розділився на дуже багатьох нетжеру, себто богів, яким поклонялися єгиптяни для зручності.
Уявіть ситуацію, коли вам треба відремонтувати світло у під'їзді — ви викликаєте електрика, не телефонуєте меру. Тут логіка така сама. Нащо турбувати Творця, якщо треба прийняти пологи ? для пологів є відповідна богиня, їй треба молитися.
***
У єгипетських богів голови тварин! Чому? ?
Річ у тім, що єгипетські вірування — анімізм. ? Тобто віра в природу, одухотворення природи. Давня віра, перша, що виникла у людства, а єгипетська цивілізація одна з 5 найдавніших.
Нетери — боги, були втіленням сили природних явищ та стихій. Вони могли також перетворюватися на тварин (трохи тотемності). Також голова тварини — дуже надійний спосіб ідентифікації божества, заразом з коронами.
Боги схожі наче брати й сестри, треба було якось розуміти, кого зображують на стінах храмів. ?
Третя версія, що я використовую у книзі: голови тварин — то маски, що приховують справжню сутність божества. Пам'ятаєте легенду про народження Діоніса?
Смертна мати Діоніса, бувши вагітною, попросила Зевса — коханого і батька майбутнього сина, явити їй свій божественний лик, коли він те зробив — спалив нещасну. Тому логічно, що природа божественного має зберігатися у таємниці. ?
Айя Нея
137
відслідковують
Інші блоги
Спочатку я хочу подякувати за рекомендації до моєї нової історії «Один ритм на двох» чудовим авторкам Ельфріде Ноар та Анні Лір. Спасибі за постійну підтримку моєї творчості, це дуже зворушливо
Вітаю всіх і бажаю мирного неба! Ото дослухався я до думки пана Вадима Сухобруса, який написав таку хорошу рецензію на мій твір — "Темні історії Малефича", і додав на початок розділ-передмову, аби читачі одразу поринули
Вітаю, дорогі друзі. Майже через тиждень після виходу минулого допису про грифонів я повернувся до вас із чимось не менш цікавим, що продовжує цю, безперечно, цікаву тему. Сьогодні ми поговоримо не тільки про грифонів та
Хочу поділитися з вами радістю - моя єдина маленька історія нарешті набрала 1000 прочитань ♥️ Так, це трошки, але як на 5 глав непогано, погодьтесь ☺️ З цього приводу "Мортідо" також отримує нову обкладинку.
Доброго часу доби, шановне панство. Маю кілька звісток, довго вас своїми писулями маринувати не буду, бо спека така, що справді все підгорає у прямому сенсі цього слова. Син поклав термометр на сонечко, набігло сорок шість
5 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДуже вам дякую)) я взагалі захоплююся древніми народами і їх культурою. Хочу зрозуміти наше минуле і, можливо, відкрити таємниці майбутнього. А ви знали? Давні єгептяни були пречудовими лікарями-хірургами: вони могли пересаджувати органи людей і навіть голови! І люди після цього ще тривалий час жили собі і горя не знали. Правда такі процедури могли собі дозволити не всі. Будуть ще якісь факти - прошу поділитися. Буду рада)))
Колібрі, То, здається, писав Мулдашев. Він по горам шукав першу расу. Читала як буда підлітком.
Ой, як цікаво! З головою пірнаю у "Нетжеру"))))
Ана Пест, Дякую, я вживаю в книзі багато слів єгипетською мовою (із словників і Книги мертвих) і багато роблю відсилок, та наврядчи хтось про них чув, от і вирішила потроху розповідати окремо.
Дуже цікаво. завжди ваші дописи для мене. як відкриття чогось нового))
Мар'яна Доля, Дякую! *)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати