Химерне Місто: Господар Зеленого Театру

⚜️Господар «Зеленого театру»

«Зелений театр» химерна місцинка Києва на схилах Дніпра. Тут володарює таємничий Господар, якого нібито повинен привітати: «всяк, хто туди входить». Якщо ж Господаря не привітати, з людиною може статися лихо.

? Достеменно невідомо, хто такий «Господар». Привид, дух, лісовик, потойбічна сутність? Кажуть, він живе в нетрях «Зеленки», наче той Вій й оберігає це місце від лихих людей (тому на території Зеленого театру бажано не думати про погане). Не існує його опису, однак, схоже що Господар вміє надсилати морок на небажаних гостей. Людині починає ввижатися різне, можна й заблукати.

У післявоєнні роки «мешканці» руїн вважали Господаря уособленням Гітлера, пізніше з'явилася версія сатаністів, що то демон з Пекла. В такому варіанті Зелений театр - між світові ворота, що ведуть куди не слід.

«Зелений театр» (або Провалля), з'явився в Києві десь у VIII столітті. Його стіни побудували через сотні років, коли в середині XIX століття зміцнювали Печерську фортецю, тоді під Театром зробили підземний хід з чавунними водопровідними трубами.

Відомим нам "Зеленим театром", Провалля стало, коли у воєнні роки тут  побудували кінотеатр. Через двадцять років він згорів вщент. Пожежа сталась уночі від спалаху блискавки при дуже дивних обставинах ...

? Існує міська байка, що під театром ще у X столітті проклали підземелля (глибиною в 9 підземних «поверхів»!). Заходити в катакомби дуже небезпечно, адже в підземеллях можна не тільки заблукати, але й зустріти нечисть. А опівночі з чорних глибин «Зеленого театру» летить крик «Ура!»… Хто там кричить, не ясно...

Нині не знайдено жодного документального свідчення, яке могло б пояснити походження на невеличкій ділянці стіни давніх кульових отворів. А вони там справді є. Наче справді відбувалися якісь воєнні дії.

"Якщо спуститися по доріжці, яка починається праворуч від входу до станції метро «Арсенальна», ви потрапите до воріт одного з найзагадковіших і овіяних легендами місць Києва — Зеленого театру, або просто - «Зеленки». Тут свого часу любив гуляти Михайло Булгаков і, можливо, багато героїв його творів почали своє життя з легенд Зеленого театру. Це мальовниче місце на схилах Дніпра здавна асоціювалося у жителів Києва з чимось таємничим, а часом і страшним. Чутки про привидів, замурованих людей, Господаря, переходи між світами …"

Основою для цих міфів стали дренажні шахтні системи в околицях «Театру». Також, існує версія, що на Зелений театр накладено «закляття вогню» тому відбудовувати його руїни не має сенсу — згорять.

✅ Запрошую глянути Театр. Атмосфера у місцинки дуже особлива, якщо ви полюбляєте усяке містичне — красно раджу завітати! Зайдіть до старих мурів, перевірте уламки дренажної системи, тут аж дме таємничим та надприроднім.

 

1 коментар

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Колібрі
13.09.2020, 21:59:43

Я спробую якось завітати) Ну дуже люблю все надприроднє і містичне)) тому вже постараюсь, хоча до Києва доволі далеко))

Показати 2 відповіді
Колібрі
14.09.2020, 22:36:09

Айя Нея, спасибі за підказку, куди поїхати на вихідних))

Інші блоги
Знижка 15% - "Відродження" і "Руда бестія"
Дорогі читачі! Сьогодні (27.06.2026) діє знижка 15% на дві мої книгу: "Відродження. Небезпечний вибір" Анотація: Я зробила непоправну помилку. Пішла наперекір родині в гонитві за справжнім коханням. Перекреслила
Чи важко вам даються сцени 18+?
Всім вітання. Цей блог для тих, хто пише чи читає твори, де є щось для дорослих. Я - серед авторів, у творах якого трапляються відверті сцени. У мене є лише один роман, зараз працюю над іншим, і є ще кілька ідей. З чим я зіткнувся?
нове оповідання для флешмобу
Сьогодні представляю для флешмобу оповідання Листи Еврідіки Випадково, шукаючи інформацію про королівські династії Європи до великої книги, яка поки що в роботі, я натрапила на сапфічну історію кохання, яка відбулася
Невелике пояснення до книги. ⭐️
Всім привіт! ⁠♡⁠‿⁠♡⁠ Мої любі! ♥️ У декого з вас виникло питання: чому Юля темненька? Насправді все просто. Саме такою її вперше побачила Ксенія у книзі «Його залежність». І ще тоді я описала
Знижка на дві книжки!!!
Коли вже не знаєш, що відповідати батькам на їхнє питання «коли вже ми тішитимемося онуками», краще не брехати і не вигадувати собі хлопця. Бо що потім робити? Позичати? А якщо ще й твоя сестра утне щось подібне?))) Любі
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше