Цікавенькі слова
Зовсім недавно я помітила, що не можу підібрати гарні слова, щоб описати те чи інше відчуття, яке виникає у героя або героїні, бо попросту не знаю, як його назвати. Звичайно, мій словниковий запас залишає бажати кращого, проте прості почуття описати я ж маю вміти, та коли діло дійшло до чогось складнішого...йой.
Тому я всілася за ноутбук і знайшла декілька цікавих слів, які б точно описували, здавалося б, звичні нам почуття. Чому б не поділитися ними з вами?
ФРІССОН - це почуття ще називають естетичною лихоманкою, бо це мороз по шкірі, який виникає під час прослуховування улюбленої або просто гарної музики. Отаке в мене часто.
ЕЙФОРІЯ - це слово ні для кого (мабуть) не звучить вперше, та все ж це раптове відчуття щастя, захоплення, яке накриває з головою хвилею. Напевне, кожен хоч раз у житті відчував ейфорію, тому з цим почуттям нічого складного :)
АЛЕКСИТИМІЯ - особливий стан, коли хочеться виказати свої почуття, але не можна знайти правильні слова. Отаке. Коли людина дуже збуджена, хоче розповісти про те, що відчуває, а слова ніби вивітрились з голови.
ДІСАНІЯ - дуже знайомий нам всім стан, коли не хочеться вставати зранку й займатися звичними справами. Тільки ось коли у нас дісанія (а не просто ліньки, хі-хі), це може перерости в щось просто неможливе, якщо хтось буде намагатися вас стягнути з ліжечка.
ОПІЯ - відчуття, яке виникає, коли ви обмінюєтеся пильними поглядами з іншою людиною. Подивилися, подивилися - що ви там відчули?
ПРЕСКЕВ'Ю - стан, коли не можна згадати добре знайоме слово. Від англійського tip-on-the-tongue - вертітися на кінчику язика. Мене це відчуття нервує, бо здається, що позабувала всі слова на світі, хоча воно ось тут, ще трішечки, потягнися - і дістанеш. Ага, вже тут!
ДІСФОРІЯ - настрій з відтінком хмурої роздратованості і відчуттям неприязні до інших. Ось вас всі бісять. Пів світу бісить, і нічого не поробиш з цим. Ні, виявляється, я не зла. Просто у мене дісфорія.
Ото такі слова. Які ви вже знали? Які нові для вас? Якщо знаєте якісь цікавенькі слова - пишіть :)
9 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДякую за цікавий допис)
Тепер відомо, як називаються речі, які раніше треба було описувати цілим абзацом)
Крім ейфорії, на решту слів ймовірно треба посилання з тлумаченням, якщо застосовувати в тексті...
Moonraise Darkness, Будь ласочка :) Так, якщо Ви збираєтесь використовувати ці або схожі слова у творі, то краще додати до них пояснення.
Складні слова, які не часто вживаються, потребують зносок і обтяжують текст, але для загального розвитку прочитити було цікаво.
Ірина Ярошенко, Так, згодна, але я б тут радила дивитися за жанровою і тематичною приналежністю твору. Якщо, до прикладу, твір про науковця, який описує власні почуття, то ці слова будуть доречні (звісно, з поясненнями :) Та це лише моя власна думка.
Неймовірно цікавий і пізнавальний блог! Всі слова і їхні значення додам собі в записник! :D І так, із усіх знала нормально лише "ейфорію", а також ледь не кожен стан у мене хоч один раз був :")
Radianta, Буду тільки рада, сонце :)
Корисний допис! :3 Дякую, квітко!(。•̀ᴗ-)✧ Додам собі в закладки, аби не загубити)). Як не дивно, я теж знаю з цих усіх слів лише "ейфорію". Інші дізнатися було дуже цікаво:)). Думаю, в творах можна їх використовувати лише тоді, коли перед їхнім вживанням або після нього нормально іншими словами, скажімо, привести читача до розуміння цього чи іншого слова (прошу пробачення за тавтологію:')). Це тільки моя думка)). Ще раз дякую, золотко!(づ。◕‿‿◕。)づ❤️
Asteriya, Будь ласка, хороша моя :) Так-так, повністю з тобою згодна щодо того, що ці слова можна вживати, лише пояснюючи їх у творі, або, якщо пішло таке діло, в глибоких, філософських творах (також пояснення, мабуть, буде доречним:)
Цікавий допис.
В літературній практиці навряд чи корисний, але задля загального розвитку непогано.
Взагалі, у сучукрліті ( та й в ін напрямках) стало мінімум посилань (роз'яснень застосованих термінів), що свідчить про зубожіння загального рівня як текстів, так й читачів.
Avee Delmonico, ++
Ці слова розраховані на дуже освітченого читача, та й завантажувати твір подібними вживаннями також ідея не з найкращих.
Avee Delmonico, безумовно)
Ще треба щоб ці слова знав читач. Майстерність полягає в тому щоб простими образами передати складні відчуття, а не підбирати для цього мудренні терміни.
А якщо пишеш від першої особи - то ще маєш пояснити звідки у персонажа знання рідковживаних слів
Анна Пахомова, Я не говорила, що варто вживати ці слова в творі. Ні, навпаки — я хотіла знати ці слова, щоб, коли треба, я змогла знайти пояснення до них — так, як я пояснювала у дописі :)
Крутий допис!
Знав тільки ейфорію, решта для мене в новинку. Тепер буду знати...
Іван Дурський, Дякую :) Буду рада, якщо допис буде вам корисним)
Я тільки ейфорію досі знала))
Мар'яна Доля, Та і я також)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати