Мої помилки та їхній вплив
Якщо дивитися на мою коротку літературну кар'єру на Букнеті, то можна мало чого сказати. Більше часу я приділяла не тому, щоб щось самій створити, а тому, щоб набратися досвіду в інших авторів. Тому я назбирала собі декілька книжечок різних жанрів і занурилася у читання. По-перше, я б хотіла подякувати авторам за творіння, до яких я заглянула. Це дійсно чудові твори, і на їхній основі буде писатися цей допис. По-друге, я б воліла розглянути ті помилки, які я зустрічала найчастіше. У власних творіннях або в книгах інших авторів.
Отже, топ-5 моїх власних помилок, які краще не повторювати.
5 місце посіли мої улюблені складносурядні речення і коми в них. Хто ж зна, що кому в складносурядному реченні потрібно вживати завжди? За одним виключенням: кому не ставимо, якщо є спільний член речення для обох частин. Я знала, та мій мозок все ігнорував це знання. Ото й вийшло.
4 місце - відокремлені члени речення. У мене найбільші проблеми виникали з відокремленими означеннями. У книгах деяких авторів частіше зустрічалися проблеми з відокремленими додатками. Здавалося, що простіше нема куди, проте на практиці все виходить плачевніше. І я тому доказ.
3 місце - закінчення іменників II відміни чоловічого роду в родовому відмінку однини. Інституту чи інститута? Усі правила запам'ятати я так і не змогла, тому інтернет уже стомився шукати для мене одне й те ж правило. Чи є такі, хто їх насправді вивчив напам'ять?
2 місце - рід в незмінних іменниках. На полиці стоїть шампунь. Головний біль. Сильна мігрень. Сильне чи сильний кенгуру? Якщо запам'ятати, що всі назви тварин, птахів – іменники чоловічого роду (не варто плутати з відмінюваними іменниками), то останнє питання відпадає.
1 чільне місце посіли (як ви думаєте?) складні прислівники з тоннами винятків. Раз-у-раз чи раз у раз? Кінець кінцем чи кінець-кінцем?
Звісно, можна потрудитися трошки й нарешті вивчити всі правила, та лінь ніяк не хоче випустити зі своїх теплих рученяток. Та рано чи пізно вирватися все-таки треба буде.
Дякую за увагу. Гарного ранку/дня/вечора :)
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиСильно не переживай – помилки є у всіх, ми приречені робити їх завжди ХD, добре хоч, що є всілякі програми чи сайти, які можуть допомогти при вичитці тексту (але я такими не користуюся чомусь), але з пунктуацією проблеми залишаються :") до речі, мені з себе часто дивно, бо тримаю в голові повно правил і деякі вже використовую інтуїтивно, і от коли доходить до того, що хтось просить/питає, як так навчитися, чи як я так навчилася майже без помилок писати, я розгублююсь, все ж не вмію добре пояснювати (вчителювання - то не моє) :"D
Radianta, :) Я також не вмію пояснювати гарно, бо більшість правил використовую на власному рівні розуміння. Деяким людям треба так розжувати, щоб і вони зрозуміли, а не тільки ти)) О так, дяка, що є програми (я сама використовую завжди :)
О, мабуть, без помилок ніхто не обходиться)) Я, хоч і маю диплом вчителя -філолога, час від часу починаю думати, як пишеться те чи інше слово ( зважаючи, що правописи часто міняються). Добре, що словники виручають))
Ліна Алекс, Може й так)) Погоджуюсь з вами)
Спершу скажу, що правильно писати "їхній основі", "їхній вплив" і т.д. Вживання у схожих випадках зі словом "їх" – калька з російської:'). (Гарний приклад: "Він привіз ЇХ до ЇХНЬОГО дому") А ще мені здається, що в нас уже доволі давно ввели таке, що немає слова "Інститут", адже його замінили на "Університет". Пробачай, якщо я помиляюся)). Знаєш, щодо 4-го і 5-го пунктів я взагалі мало що второпала, хоча й складала ЗНО з української. Та все вже вилетіло з голови:'3. Інколи складається враження, що писати так чи інакше у мене виходить на якомусь інтуїтивному рівні. Я ні миті не задумуюся над правилами, просто пишу і все)). Та й таке)))).
Asteriya, О, дякую :) Мабуть, задумалася і неправильно написала)) Щодо інституту тобі нічого не скажу, бо насправді я ж буду навчатися в інституті філології, хай там як)) Багато хто пише на інтуїтивному рівні. Це нормально і навіть класно. 5 пункт - вживання коми в складносурядному реченні. 4 пункт - відокремлені члени речення. З ними також частенько бувають проблеми) О, я також складала ЗНО з української мови, та в голові залишилися знання, які я дійсно використовую))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати