Маленькі сходинки до популярності на Букнет

 

З легкої руки Інни Камікадз, вирішила поділитися своїм скромним досвідом щодо написання та "просування" творів.

Відразу ж зазначу, що наведені нижче поради не є істиною в останній інстанції, можливо, комусь вони й не підійдуть. Тому дійте згідно власних уподобань та виробляйте власні цікаві методи приваблення читачів, а в кого вже вони є — давайте ділитися, хай будуть такі собі "літературні університети"))

Отже, порада перша, коли ви тільки зареєструвалися на сайті — не полінуйтеся правильно оформити свій профіль. Розкажіть про себе якісь цікаві факти, поставте красиву аватарку або своє вдале фото. Дайте посилання свої сторінки у соцмережах або сайти ( якщо такі маєте). Це буде додатковим способом просування ваших творів у майбутньому.

Люди, переходячи на вашу сторінку, перш за все звертають увагу на "оголошення автора" — я б радила там написати щось типу вашого власного оригінального слогану чи девізу, котрий характеризує вашу творчість.

Порада друга — не нехтуйте красивими обкладинками книг. Адже обкладинка — це як одяг у людини, за яким зустрічають. Зробити самотужки обкладинку зовсім не складно — можна в фотошопі, мені ще подобається сайт Канва, багато красивих картинок можна знайти у безкоштовних фотостоках. Коли пишете анотацію — теж старайтеся, щоб вона була інтригуюча і цікава. Простий переказ змісту книги не гратиме у вашу користь.

Тепер про теги. Багато хто придумує "витіюваті", такі,  що складаються з кількох слів, і радіють, що більше таких немає, і вони одні-єдині з таким тегом. Проте це навпаки погіршує просування книги. Бо найчастіше люди, котрі шукають, що б почитати, натискають на найбільш популярні теги, які знаходяться унизу головної сторінки сайту. Отож краще переглянути їх і вибрати серед уже існуючих ті. що підійдуть вашій книзі - прості, але такі, що їх часто відстежують. Можна продублювати у тегах свій жанр або ж, якщо на сайті немає такого жанру окремо ( наприклад, пригоди), то додайте саме такий тег.

Значить, ви зробили обкладинку, анотацію, теги, і збираєтеся викладати книгу. Постає питання — як часто це робити і який має бути оптимальний розмір глав? Звідси порада четверта — не заливайте книгу на сайт повністю одним заходом, краще це робити по розділу за раз. Якщо розділи невеликі — можна по два. Для мене особисто оптимальна частота викладки оновлень — тричі на тиждень по 7-10 тис. знаків. Можна робити оновлення через день чи навіть кожен день ( якщо у вас вже готова, написана книга). Поскільки я пишу і викладаю в процесі, а ще у мене разом пишеться три книги, то так і є — в день маю одне оновлення. А ви дивіться, як буде зручно саме вам ( хоча зважайте, що часті оновлення добре впливають на рейтинг книги).

Зробіть собі графік оновлень. Це не є обов'язковим, але бажаним, якщо хочете серйозно підходити до справи. Тоді читачі наперед знатимуть, коли буде продовження, і ви матимете більше прочитань, вони будуть стабільними, отож легше буде відкрити комерційний кабінет ( якщо виникне таке бажання).

Про КК — читаю в соцмережах багато роздумів авторів початківців, коли його краще відкривати. Скажу зразу — ви не зможете це зробити просто так, коли вам заманеться, потрібно набрати певну кількість регулярних читачів. У мене на це пішло півроку, комусь, може, треба буде менше часу, комусь — більше. Але не варто тішити себе надією, що відкривши комерційний кабінет, можна почивати на лаврах, загрібаючи лопатою гроші))

Тоді якраз і почнеться справжня робота до сьомого поту. Бо, щоб ваші книги читали і купували, потрібно не тільки якісно і швидко писати, знати уподобання читачів та відстежувати останні тенденції самвидаву. Потрібно ще зробити зі своєї творчості бренд та навчитися її рекламувати.

Для цього є кілька шляхів — можна писати дописи в блогах чи звернення у приват із проханнями "підпишіться, прокоментуйте, поставте зірочку". Це, мабуть, найлегший спосіб "піару", але й найменш ефективний.

Краще привернуть до вас увагу якісь цікаві дописи про те, в чому ви добре розбираєтеся. Або відгуки на прочитані книги, або корисні поради, або… продовжити можете самі. Часто, прочитавши блог, що зацікавив, читач заглядає і до творів автора. І навпаки, ниття та нарікання може від вашої творчості відвернути. Як і сварки та "розбірки".

Для мене найефективнішим способом самореклами наразі є дописи у соцмережах. Найкраще вибрати якусь одну, улюблену, якій приділяти найбільше уваги ( для мене це Фейсбук, але також пишу і в Інстаграм та Телеграм). У Фейсбуці я маю особисту сторінку, де вже п'ять тисяч друзів та трохи менше двох тисяч підписників. Як я їх зацікавлюю? Підбираю цікавий контент на різні теми ( статті з психології, життєві історії, поезії, цитати письменників, гумор). Останнім часом почала публікувати власні переклади дописів інших авторів ( перекладаю з російської на українську, аби популяризувати рідну мову). Також у мене є творча сторінка, де публікую рекламу своїх творів, дописи з блогів, різні матеріали саме на літературну тематику. І недавно здійснила ще один задум — організувала літературну спільноту "Читацький клуб Мар'яни Долі", яка теж присвячена творчості та мистецтву, але тут вже можуть дописувати і виставляти на огляд читачів свою творчість усі бажаючі.

Що ще порадити? Не лінуйтеся брати участь у конкурсах, навіть якщо не здобудете перемогу, то заявите про свою творчість, адже конкурсні твори активно читають і обговорюють. Також за бажанням можете приєднуватися до творчих марафонів, челенджів, тощо чи навіть власноруч їх організовувати. Будь-який спосіб заявити про себе ( крім надокучливого спаму) — працює на вашу користь та збільшує кількість ваших відстежувачів і шанси рано чи пізно побачити себе у топі.

Діліться своїми секретами в коментарях, задавайте питання про те, що цікавить, усім обов'язково відповім))

Ваша М.Д.


 

30 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Неталі МакКензі
19.04.2022, 15:32:37

Дякую за цікаві та корисні поради!

Показати 3 відповіді
Мар'яна Доля
23.04.2022, 01:34:10

Андіона Гобой, Спасибі! Рада, що мій допис став вам у пригоді))

avatar
Наталія Косенко
23.04.2022, 00:10:22

Так класно все розписали))) дуже дякую) Важко зібрати думки до купи, коли початківець. Розбігаються у всіх можливих напрямках. Успіхів вам і творчого натхнення Музу)

Мар'яна Доля
23.04.2022, 01:32:56

Наталія Косенко, Дякую! Сподіваюся, ці поради будуть вам корисними))

avatar
Тарас Мельник
29.11.2020, 17:33:53

Написати - це лише чверть роботи. Найважче - це пошук читача, який читає подібні твори. А ще ж потрібно переконати, що твій вартий витраченого на нього часу...

Мар'яна Доля
29.11.2020, 17:35:45

Тарас Мельник, Ой, це справді так. Іноді просто руки опускаються, коли бачиш мізерну кількість прочитань і починаєш ламати голову, що з книгою не так((

avatar
Olena Mazur
29.11.2020, 16:09:40

Дякую за влучні поради. В мене зараз проблема виникла така - ідей досить, а ось як оформити це - не знаю. І тягну сама з закінченням своїх творів... Неподобство.)

Показати 2 відповіді
Olena Mazur
29.11.2020, 16:26:17

Мар'яна Доля, Дякую.

avatar
Тіа Кузь
24.08.2020, 13:42:33

А в мене ось навпаки виходить з комерційним кабінетом, 75 регулярних читачів зібралось за два місяці, а за третій збільшилось до 200.
За те кількість підписників застрягла на кількості 50 і збільшується зі швидкістю сонної черепахи.

Показати 8 відповідей
Тіа Кузь
29.11.2020, 14:20:41

Anna, Дякую, справді давно була активною на просторах Букнет, треба повертатися в авторське життя)

avatar
Орест Ласкавий
24.08.2020, 15:50:44

Самі скаржилися і нилися про те що не читають, Завтра буде вчора. Нилися проте, що у вас є дві книгі і вони по суті читачу не потрібні. Я вважаю, що Ви успішний автор і пишете краще ніж я в десятки разів. мені до Вас тягнутися і тягнутися. Але от сидиш і думаєш, а для чого? Комерційний успіх це швидше мрія - ілюзія. а якщо це хобі приємно проведений час то мені не хочеться правити орфографію. Не хочеться і все. Тяжко це вже робота. Так само як і займатися розкруткою, мало того. що я не розумію цих інструментів, так це реально нудно і результат тебе постукають по плечу. Теж саме з написаням творів до кінця. Похвалять хочеться писати далі, немає похвали не хочеться. думаю то нікому не потрібно. Потім пройде декілька днів інколи тижнів знову поексперементуєш з якоюсь ідеєю.

Показати 5 відповідей

Тіа Кузь, очевидно, є дві основні мотивації під час написання текстів: це коли самому цікаво розкрити і донести тему, яку може сприйняти також і читач (пишеш для себе, себто) і інша мотивація - коли намагаєшся написати-зацікавити читача, підлаштовуючись до якихось тенденцій читацьких. Тобто - пишеш для читача... ))

Дякую за поради. Саме зараз починаю писати книгу, розповідь про життя, сім'ю, любов і зраду. Незнаю на скільки це буде цікаво читачу, просто хочу спробувати, а далі буде видно.
А ваші книги читаю з задоволенням і завжди з нетерпінням чекаю продовження.

Мія Золота
24.10.2020, 10:15:14

Надежда Васильева, Бажаю вам удачі! Обов'язково почитаю вашу книгу))

avatar
Мія Золота
24.10.2020, 08:50:33

А також буду рада знайти нових читачів свого блогу в Інстаграм - https://www.instagram.com/lesiaivanchenko3266/ ( хочеться мати тисячу підписників, залишилося зовсім небагато))

avatar
Мія Золота
24.10.2020, 08:47:38

Коментар видалено

Дякую за такий корисний допис! Колись писала історї просто для задоволення,для себе. А тепер подумую щось виставити. Дякую за те що розказали про те як можна просунути свої твори. І удачі вам в вашій подальшій творчості.










Мар'яна Доля
24.08.2020, 23:30:06

Наталія Лясківська, Дякую! Бажаю вам удачі на цьому шляху!

avatar
Марко Войт
24.08.2020, 19:59:27

Ой, скільки всього цікавенького я пропустив, поки на три дні відлучився від стаціонарного компа і швидкісного інтернету. Тому зараз просто читаю і мотаю на вус)))

Показати 3 відповіді
Мар'яна Доля
24.08.2020, 20:53:34

Марко Войт, :)

avatar
Сана Елінс
24.08.2020, 20:25:27

Дуже гарні поради, які працюють. Лише через рік на сайті я переступила через себе і почала “просувати” потрошку свою творчість. Зрозуміла, що скромність і сором'язливість тут недоречні, інколи потрібно і заявити про себе.

Мар'яна Доля
24.08.2020, 20:50:56

Sana Elins, Так, щоб мати читачів, потрібно виходити зі своєї "мушлі". Мені, як інтроверту, спочатку було важко це робити. Але потім вже легше))

avatar
Лана Іссан
24.08.2020, 15:30:27

Дякую за корисний допис. Все гарно і лаконічно розписали. Саме так стараюся робити, потихеньку є результати.

Показати 2 відповіді
Лана Іссан
24.08.2020, 15:46:32

Мар'яна Доля, Дякую.Навзаєм.

avatar
Тіа Кузь
24.08.2020, 13:53:54

Спасибі за цікаву статтю!) Потрібно буде підписатися на ваші сторінки та думати вже над своєю власною).
Ще б до порад віднесла:
1. Слідкувати за своєю грамотністю та перед викладенням перечитувати продовження. Іноді аж очі ріже від помилок.
2. Читати багато навчальної літератури (правила української мови ніхто не відміняв), "поганої" літератури ( не дуже популярні книги з проблемами в стилістиці, граматиці і тд., щоб вчитись на чужих помилках) і обов'язково читати хороші, якісно написані книги.
3. Не звертати надмірну увагу на перші книги в рейтингах, адже це не показник хорошої книги, скоріше показник популярності. А як відомо популярність не синонім якості.

Мар'яна Доля
24.08.2020, 14:47:31

Тіа Кузь, Ні, погані книги я не можу себе змусити читати, дуже шкода часу. А з усім іншим повністю згодна))

avatar
Historyk
24.08.2020, 14:06:11

Дякую за цінний допис))

Мар'яна Доля
24.08.2020, 14:46:28

Historyk, Будь ласка! Рада, якщо змогла чимось допомогти.

avatar
Avee Delmonico
24.08.2020, 10:38:10

О, візьму кілька порад на озброєння :)

Показати 2 відповіді
Avee Delmonico
24.08.2020, 13:31:08

Мар'яна Доля, :)

avatar
Тетяна Котило
24.08.2020, 11:56:54

Дякую Вам за корисні поради! Деякі з них беру на озброєння. Подальших Вам успіхів!

Мар'яна Доля
24.08.2020, 12:31:07

Тетяна Котило, Дякую! Удачі та натхнення вам також!

Дуже цікава і корисна стаття! Дякую!)

Показати 3 відповіді
Мар'яна Доля
24.08.2020, 11:30:17

Олександр Гребьонкін, Дякую :)

avatar
Інна Камікадз
24.08.2020, 07:28:06

Дякую. Пора тісніше дружити з соцмережами та трохи відредагувати профіль. А з конкурсами у мене погано складається - усе пролітаю:)))

Показати 6 відповідей

Мар'яна Доля, Я таке чула і не від письменників. Звісно, це завжди особисті речі. Але від мене за ці три місяці, як прийшла на Букнет, деякі знайомі відмовилися.
А от видавництва справді дуже бояться конкуренції :)))))

Дякую за допис! Багато хто не розуміє, що реклама - це важка робота.
Ще помітила, що досить багато авторів, які тільки прийшли на сайт, не читають інших. Тоді мало читають їх, і вони йдуть, не задоволені.

Показати 2 відповіді

Мар'яна Доля, Та навіть коли не пише. :)

Знімаю капелюха. Респект.
Приємно читати дописи людей мислячих, які планують свою діяльність не покладаючись
на примхи випадку та ...долі.
:--)

Мар'яна Доля
24.08.2020, 09:15:02

Джордж Лонглі (George Longly), Дякую! Випадок іноді може відіграти цікаву роль у житті письменника, проте покладатися лише на нього - це справа невдячна))

avatar
Анна Ост
24.08.2020, 07:19:24

Хороші, актуальні поради) я теж це все використовую, хоча з рекламою іноді буває складнувато, не вмію себе піарити))) Ще можна додати грамотність і відповіді на коментарі до книги, (читачу буде приємно знати, що його думка важлива для автора).
А загалом вважаю, що треба мати вдачу і дар))) писати може кожен, твори то в школі всі придумували, ідей теж купа літає, а от захопливо, цілісно перенести ідею на папір можуть не всі.

Мар'яна Доля
24.08.2020, 08:22:05

Анна Ост, Повністю згодна з вами! Так, обов'язково відповідаймо на всі коментарі як до книги, так і до дописів у блозі, адже людина старалася, щось писала ( навіть якщор це критика). а коли ми відповімо ігнором - вона може вже більше й не заглянути до нас на сторінку...

avatar
Вікторія Токар
23.08.2020, 23:32:04

Йой, ви з тими конкурсами на болючий мозоль наступили) Останні три мимо мене пройшли. Певно товстезний шар пилу лежить на моїй сторінці тут...

Мар'яна Доля
24.08.2020, 00:03:08

Tory_Chameleon, От наче щось фентезійне намічається))

avatar
Ірина Ярошенко
23.08.2020, 23:50:00

Дякую, цікавий допис. Особливо корисним для новачків буде.

Мар'яна Доля
24.08.2020, 00:02:11

Ірина Ярошенко, Так. я писала з розрахунку на новачків, бо "старички" все це знають уже))

avatar
Мигаль Мартин
23.08.2020, 23:22:05

Оскільки ви тут давно, хочу вас спитати, я останім часом стала помічати, що моя книга з віршами змінює статус на Заморожені, а я ніякої такої команди не давала, ви не підскажите чому так?

Показати 6 відповідей
Мар'яна Доля
24.08.2020, 00:01:28

Мигаль Мартин, Коли не робити часто оновлення, сайт автоматично заморожує книгу. Але варто вам щось там написати, вона "розморозиться".

Інші блоги
Візуалізація! Герої "Королівства любовних трунків"
Вузлики придворних інтриг та почуттів королівського двору фейрі міцніше переплітаються, а я підготувала для вас підбірку візуалізації героїв моєї новинки - Королівство любовних трунків! Стелла фор Лунар - головна героїня,
— Я здається тобі казав, - я не псих.
Вітаю, любі Натхненники!!! Запрошую вас до новинки з зимовим вайбом. “Подвійні вершки” Уривок “ЦЯ ДІВЧИНА вважала, що я стерплю все нею сказане, вона втече і на цьому крапка? Еее ні, так швидко я тебе
Скандальна розмова та бажання колишньої.
Мирної ночі, любі!!! Запрошую до оновлення роману, "Недопопелюшка". Тут сьогодні емоції через край. Уривок. — Белло, я не розумію, що за істерики? Яка тобі різниця, хто у мене секретарка? — Яка мені різниця?!!
Шпигунка, ельф та маленький подарунок
Що може статися, коли ти - земна дівчина, яка вперше оволоділа магією? Правильно - все, що завгодно! Особливо, якщо тебе підбурює один рудий нестерпний ельф. В Солодкому королівстві як завжди не без пригод. Троль куштує
Флешмоб #дракон_з_подарунками
Вітаю всіх. Що сказати, я теж вирішила прийняти участь у флешмобі #дракон_з_подарунками. Запрошую всіх до моєї казки. Насолоджуйтесь. Всім натхнення. https://booknet.ua/book/novorchne-divo-u-pritulku-b431877
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше