Книги=фільми
Сьогодні мову в блозі поведу про фільми, які відзняті за книгами, бо дуже часто режисери звертають увагу на черговий бестселер та прагнуть зняти на його основі черговий кіно-хіт. Вдалося чи ні, питання другорядне.
Серед представників української літератури, книги яких удостоїлись кіно, варто згадати "Тіні забутих предків" М. Коцюбинського в геніальному виконанні С. Параджанова, "Чорна рада" П. Куліша, за якою відзняли 9-серійний мінісеріал, "Фелікс Австрія" С. Андрухович - фільм "Віддана" зараз на слуху, де не поткнись, і це добре. Цей список можна продовжувати до безкінечності, заповнивши його ще й зарубіжними представниками. Наприклад, я люблю "Зелену милю" С. Кінга, але екранізація мені подобається більше, те саме з "Загадковою історією Бенджаміна Баттона".
Шановні букнетівці, поділіться своїми улюбленими екранізаціями улюблених книг.
А чи мріяв хтось з авторів даної планформи, щоб відзняли його книгу? І яку?
10 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯ розділяю книгу від фільму/серіалу, бо це бачення автора і бачення режисеру(звичайно якщо це не одна та сама людина). Ми ж читаючи уявляємо по-різному уявляємо героїв і читаємо з різною інтонацією в голові. Але страшенно не люблю коли «фільм знят по книзі «...», а фактично перекрутили все і з книги лише імена.
Фільми по книгам Кінга знімають максимально подібно як на мене,але в «Темній вежі» де є опис олного з головних героїв, як білого чоловіка і він там максимально детальний, взяти на роль чорного(і це не расим, а констатація), як на мене безглуздий вчинок. Кого завгодно, але ж він мав бути «європеоїдної раси з синіми очима».
Так от, є бачення автора і є бачення режисера і якщо ці бачення співпадають то це «БОМБА», якщо ні то фільм або добре знятий або ні.
Інна Камікадз, Мене теж, мабуть завищені очікування.
Читав "Хроніки Нарнії" - цікава дитяча казочка, але фільми значно крутіші, як на мене. Епічна музика, графіка і все таке.
Зараз читаю "Тореадорів з Васюківки" і дуже хотілося б подивитись екранізацію. Але в неті знайшов лише півгодинний фільмчик.
Іще сподобалась "Джейн Ейр" і книга і фільм.
І ще читав "Бійцівський клуб" і "Мовчання ягнят", але фільми, оті культові класні фільми, мені чомусь не зайшли. Починав дивитись, але було якось не цікаво після книг.
Максим Власвіт, а ще кажуть - мрії не збуваються:))) Мені також ця екранізація подобається.
Не змогла оминути цікаву тематику блогу)) дякую, Інно!!! Ваше ж питання переадресовую Вам: чи бачите Ви свої твори зафільмованими?
Інна Камікадз, Ох, аж защемило трепетом в грудях))) Дякую за честь!!! З радістю!!!
Всі мої улюблені класичні серіали /книги вже перераховані вище)) це "Сутінки", " Джейн Ейр", "Корольок",
З нових моїх улюблених)
Серіал "Простір" (The expanse) 2015 року, за одноіменною серією романів Джеймса С. А. Корі) від книги відрізняється деякими незначними сюжетними змінами, але вцілому враження позитивне)))
Антиутопічний серіал "Оповідь служниці" за одноіменною книгою Маргарет Етвуд нікого не залишить байдужим)) вибух мозку просто)) шкода, що це той варіант, коли написана лише 1 книга, по якій відзнятий 1й сезон) так хотілося б прочитати, що ж буде далі, а нема))) масштабні, яскраві видовища, неперевершена гра акторів примусили забути якою ж була книга, бо екранізація затьмарила ці спогади))) Хто не дивився - рекомендую)))
"Гра престолів"))) дивуюсь, як про неї ще не згадали))) теж захоплюючі і фільм, і книги)) тут є все, що заворожує людину, якщо в двох словах, то це - кров і секс))) переваги сучасного кінематографу дозволяють втілити найкарколомніші ідеї і фантазії за допомогою спецефектів, гриму тощо)))
В основному, книга завжди виграє у боротьбі з фільмом)) але перераховані вище фільми достойні похвали і створюють максимальну візуалізацію)))
Інна Камікадз, Супер, коли є спільні інтереси, спільна мета - сім'я жива тоді) а якщо ще й сміється разом, то це просто верх насолоди)))
Цікава тема блогу. Я сама дуже люблю переглядати екранізації. На жаль, вони рідко можутьдорівнятися до книги... Так от, найулюбленіша - "Корольок-пташка співуча" за книгою турецького письменника Решада Нурі Гюнтекіна "Чаликушу". Тільки не сучасний серіал з Бураком Озчивітом ( нічого не маю проти актора), а 7-серійний 1986 року. "Ті,що співають у терені" за романом Колін Маккалоу. У неї є ще маловідомий роман (теж екранізований, у головній ролі молодий Мел Гібсон) - "Тім", про кохання між зрілою жінкою і вродливим з вадами розвитку юнаком. "Джен Ейр" з Тімоті Далтоном і Зіле Кларк. "Віднесені вітром" Маргарет Мітчелл. Там божественно втілила образ Скарлетт Вів'єн Лі. Переглянула із задоволенням усі сезони ( ВІСІМ!!!) "Щоденники вампірів", хоча книга не сподобалася. "Сутінки" Стефані Майєр. Тієї ж Майєр "Гостя"(фантастика). Щось я розігналася)))
Інна Камікадз, Ага)
З екранізацій дуже вдалою вважаю "Володар перснів", не гірші і "Хроніки Нарнії". І будемо відверті "Гра престолів" набагато краще на екрані, ніж в книжці, хоч я і не подивилась увесь серіал, бо дивитись то взагалі не моє)) Свого часу захоплювалась "Тими, що співають у терні". І фільм і книжка просякнуті великою емоційністю Але з останнім у мене особисто неприємні асоціації, бо прочитання книги припало на жорстку трагедію.
А от до екранізацій своїх книг я ставлюсь ніяк. Хіба що історичні романи були б не гіршими екранізованої "Кріпачки".
Анна Пахомова, славнозвісну "Гру престолів" не дивилась і не читала, а от "Хроніки Нарнії" зайшли.
Багато років в різних топах я зустрічав фільм "Втеча з Шоушенка" - екранізація однойменної книги Стівена Кінга. Довго не піддавався спокусі переглянути цю роботу, бо завжди трохи упереджено ставлюся до лідерів усіляких рейтингів. А потім була сама книжка, прочитавши яку, сумнівався, що на такому матеріалі можна зняти фільм, який не вбив би післясмаку від читання. Але спокуса перемогла. Фільм не розчарував, навіть навпаки, я зрозумів, що він цілком заслужено в топі. Хоча деякі сюжетні лінії трохи спростили.
Щодо екранізацій українських книжок, то є ще "Сад Гетсиманський", де поєднали однойменний твір І. Багряного з його ж "Тигроловами"
Марко Войт, не дивилась, зізнаюсь чесно. Тепер гляну.
Років три тому, коли почала писати першу книгу, фантастику, думала, що стану крутою і знімуть в Голівуді фільм за моєю книгою. З моїми улюбленими акторами. Але так її і не дописала. А потім якось повільно дійшло, що занадто я високо між хмар літаю) треба повільно карабкатись під ту гору)
Богдана Малкіна, з хмари падати боляче, погоджусь, але ж як не мріяти!
Дивно, але мені жодного разу не вдавалося бачити фільм, що кращий книги, АЛЕ... Але є історії, що максимально близько приблизилися до масштабів та глибини книг. Звичайно ж, "Володар перстнів" Пітера Джексона, "Острів проклятих" непогана екранізація. екранізація 2 книги про Гарі Поттера (Про таємну кімнату). Напевно це все, що приходить на думку.
Палаш, підтвердила.
Думаю, мало авторів знайдеться у світі, які б не хотіли екранізації свого твору. Це автоматично означає, що твір достойний. Та й, будьмо чесними, фінансова сторона теж приваблива.
Моя улюблена екранізація книги - "Список Шиндлера". Спеціально довго не дивився фільм, поки не прочитав книгу. Вони дещо відрізняються, але і книга, і фільм дуже круті.
Дмитро Чорнота, "Список Шиндлера" читала, але не дивилася. Боялася розчаруватися. Тепер перегляну. Дякую.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати