У пошуках натхнення
Натхнення приходить в таку пору, коли його найбільше не очікуєш.
У мене нічний час – це час роздумів. Іноді від нав’язливих думок майбутніх історій важко заснути. Особливо, коли ідея свіжа і її треба повністю посмакувати і добряче обдумати.
Годинник на костелі св. Станіслава вибиває рівно дванадцять. Я беру свій записник і в нічній темряві починаю злісно щось вишкрябувати. Ні в якому разі не вмикати світло – комарі можуть залетіти! А якщо зачинити вікно, то є ризик задихнутись у літній спеці.
Ідея записана, тепер можна спати.
Але ні! Прокидаюсь рано, десь о шостій. Очі широко розплющені, голова ні краплинки не болить. Я відчуваю себе бадьорою. І готовою творити.
Ідея є, головне, щоб мій старенький комп’ютер вчасно прокинувся. Останній місяць він дуже кволий, щоб відкрився Word потрібно досить довго чекати. Десять хвилин – цього вистачить, щоб бажання писати не зникло? Що є десять хвилин, коли в голові твориться новий Всесвіт, нова Галактика, нова історія? Що є десять хвилин для людини, яка хоче писати? Для декого - це мало, для декого - це ціла вічність.
І коли бажання писати ще не зникло, з’являється інша проблема. Про що я буду писати? Ніби ідея записана. Але дивлюсь у записник, а там тільки одна сторінка! На величезний роман це не схоже, однак я вперта! Тільки треба подумати.
Перед тим як взятись за повість «Вража дівка» мені довелось добряче посидіти над книжками О. Кобилянської, Г. Пагутяк та А. Сапковського. Щоб вдати колорит у «Кришталевій відьмі» мусила згадати фольклор, ба навіть перечитати лекції із фольклору. Я перечитала майже сорок книжок, щоб наважитись переінакшити легенду про папороть. І наважитись написати.
І врешті, ось! Я знову тут. За комп’ютером. Пробую писати ще одну історію. Поки безрезультатно, однак я певна – скоро, як тільки спека зійде і я відчуватиму себе більш комфортно, щоб нарешті все добряче обдумати, то обов’язково напишу.
Коли на вулиці дощ, мріяти набагато легше.
То як написати книгу? Що можемо з цього авторського монологу зрозуміти?
Мій короткий список правил:
Правило 1.
Комфорт . Мабуть тут все зрозуміло. Книгу важко написати, коли хтось постійно стоїть над головою або у момент, коли пече сонце чи дуже холодно.
Правило 2
Ідея. Щойно якась ідея блиснула у голові - відразу записуйте. Для такого випадку завжди з собою тримайте записник. Це справді дуже допомагає.
Правило 3. Найголовніше!
Книги ! Читати, читати, багато читати! Щоб написати малесеньку історію, яка припаде до душі – набирайтесь терпіння, сил і книг. І тоді…
Тоді вийде дещо прекрасне. Дещо незвичне. Дещо неймовірне.
Тільки, ніколи! Ніколи не зраджуйте свої твори! Дописуйте, любіть і не покидайте їх незавершеними.
Залишити незавершену книгу, забути про неї і потім видалити її – це наче зрадити своїй думці. Залишіть цю книгу для кращих часів. І у відповідний момент ця книга буде дописана.
Всім натхнення і дописаних книг!
1 коментар
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДякую за побажання та поради♥️ Згідна з Вами на всі ?. Від себе додам, що особисто для мене, ще однією складовою є час. Мені його катастрофічно бракує :-( Та сподіваюся, що в майбутньому все зміниться :-) Вам також бажаю успіхів та творчих злетів!
Оксана Грицина, Так, справді, часу зараз на все не вистачає. Але нічого, будь-яка праця потребує зусиль і часу)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати