Як я дійшла до Букнету ( марафон))
У нас марафони йдуть один за одним, не встигаєш віддихатися)) І от вчора брала участь в одному з них, аж тут Галина Курдюмова запросила до участі в новому. А я ж ніби й не проти))
Для участі у естафеті треба відповісти на два питання:
1.Як саме ви потрапили на Букнет?
2. Чому почали писати?
Я почну з самого початку, вірніше, з того часу, як навчилася писати . Тоді я зайнялася дуже модним зараз ділом - а саме, блогерством, хоча на той час ( наприкінці 80-х років минулого століття) ще й слова такого не існувало. Я брала зошит і описувала там усе, що відбувається навколо ( що робить мама, бабуся, хто до нас прийшов, яке в нас удома господарство, занотовувала бесіди старших). За що потім рідні називали мене шпигункою і остерігалися при мені обговорювати якусь важливу інформацію. Тоді ж у мені з'явилася тяга до газетярської роботи, котра згодом стала моєю професією - я малювала і писала стінгазети і розвішувала по стінах нашої квартири. Одним словом, за відсутності комп'ютера та інтернету самореалізувалася як могла))
Щодо власне творчості, то років до 15-16 я вважала себе поеткою і писала тільки вірші. Переважно то були декадентські балади про нещасливе кохання або поезії про природу)) Далі, як мабуть, багато хто з початківців-прозаїків, я вступила на шлях фанфіку. Слід сказати, що читала все підряд, що потрапляло в руки ( знову ж таки, відсутність електронних бібліотек та небагатий вибір у бібліотеці реальній робили свою справу). Першим моїм "романом" стало продовження книги Маргарет Мітчелл "Звіяні вітром" ( бо мене надзвичайно обурив відкритий фінал в оригіналі і відсутність хепі-енду), далі під впливом романів Мері Стюарт про Мерліна я теж стала писати щось про лицарів і чародіїв. А там пішло-поїхало...
Моя фентезійна трилогія "Іллюзі" та роман "Перехрестя" беруть початок саме звідти - з юнацьких зошитів, які я, втім, довго нікому не показувала. Вже потім, як прийшла на роботу до газети, наважилася дати почитати одному досвідченому письменникові, той схвалив "Перехрестя", а про фентезі сказав - "Сховай і нікому не показуй". Ну то був митець-реаліст, який вважав, що казки - то несерйозно, до того ж, історія ще й була написана надзвичайно наївно)) Але мене так вразили його слова, що я взяла ті зошити і спалила їх.
Пізніше писала історію про Дану "з голови", відновлюючи свій задум і доповнюючи новими сюжетними лініями та героями, гадаю, це пішло книзі тільки на користь.
А ще я на початку 2000-х писала п'єси, і одну з них ( "Продана душа" - хто читав моє оповідання "Душа Кеті" - то це та сама історія і є) наважилася відправити на конкурс "Гранослов", і вона там зайняла перше місце. Тоді мені вдалося опублікувати свою книгу "Перехрестя" за рахунок видавництва. Була ще книга за власний кошт, участь в альманахах та збірках, публікації в газетах і журналах.
Але душа просила "зворотнього зв'язку" з читачами, і я взялася освоювати літературні форуми, тоді більшість була російською мовою, то й я писала російською. Згодом поперекладала частину творів на українську ( це "У неба на краю", "Повертатись - погана прикмета", "А любов, як сон").
На Букнет, тоді ще Літнет, прийшла у 2018 році, коли тільки було створено українську версію. Побачила рекламу у Фейсбук , зацікавилася конкурсом "Сучасна Попелюшка" - і зареєструвалася. Але в мене не було готового твору, що підпадав би під умови конкурсу, а писати новий на той час не могла - мала багато інших справ. Тому благополучно про цей сайт забула. І згадала аж у червні 2019-го, коли знову побачила рекламу ( оту у вигляді мультика, пам'ятаєте?) Тоді я вирішила поекспериментувати і щось викласти із недавно написаного, далі ще і ще... і мене затягнуло)) Тепер уже й не уявляю свого життя без цього маленького світу під назвою Букнет. Рада, що вдалося знайти тут чимало друзів - однодумців, як серед авторів, так і серед читачів, отримати безцінні уроки щодо написання історій та їх "просування". Тепер уже не страшно сказати про себе не просто "автор", а навіть "письменник". Сподіваюся, що й надалі сайт не розчарує і буде тільки вдосконалюватися, а наш дружний колектив зростатиме і міцнішатиме))
Дякую усім, хто дочитав цей "лонгрід" до кінця, а я хочу запросити до участі в марафоні ( якщо ви, звісно, того побажаєте) Ірину Ярошенко, Лію Лег та Вітольда Пайгерта!
А це я в 14 років))
6 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиТак, до інтернету і комп'ютерів стільки вільного часу було, стільки справ за день встигали зробити) я також якісь блокнотики оформляв, класифікував міфічних істот і давньогрецьких богів, а зараз геть нічого не встигаєш)
Тарас Ковальчук, Серіали. ігри. музика... список можна продовжувати до безкінечності))
Дякую за те, що поділилися з нами своєю історією)) Дуже класна і зворушлива (особливо про палаючі рукописи, от не люблю я людей, які розказують що «добре», а що - ні. Ніхто не знає, що «вистрілить», а писати треба, і я дуже радий, що ви продовжили справу, яка до душі :)
Мар'яна Доля, Так і треба))
Цікаво було прочитати Вашу розповідь. Я в початковій школі теж вела подібний зошит. Дід знайшов та прочитав, та мені добряче тоді влетіло)
Лена Муррр, От, не розуміли рідні наших творчих поривів))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати