Конструктор романів, любовних ч. 2
Ящо в попередній частині ми розібрали типові лінії сюжета, стереотипні другорядні персонажі і банальні способи познайомити героїв, то сьогодні хочу зупинитись на такій важливій речі як опис і характер головних героїв.
Головний герой обовязково повинен мати вольове підборіддя і пронизливі очі. Це не я сказала. Всі інші риси не настільки важливі. Якщо раніше основною чеснотою персонажа було довге волосся, то з появою на екранах Стетхема цілком допускається щоб герой був лисий. Добре заходять кубики пресу на животі, потужний торс, вузькі стегна і міцні руки. Не важливо чим займається герой, але виглядати він повинен так, ніби щойно вийшов із спортзалу, а перед цим готувався до змагань культуристів.
Допускається, якщо ви пишете фентезі, трішки дрищуватий вигляд героя, у випадку коли він ельф чи вампір. Але в цьому випадку сталеві мязи оплітають тонкі кістки, тому герой все одно дуже сильний і атлетичний. Не одноразово ще до мене наголошувалось - ніяких милих мякеньких черевців, які так люблять відпускати тридцятирічні одружені чоловік, а їх жінки що опанували кулінарні посібники не менше цими животиками пишаються.
І скоріше за все ГГ має бути засмаглий. Навіть якщо він вапмір, який тисячу років не вилазив з могили. Допускається, щоб герой був аристократично блідий, але це не так сексуально, тому використовується рідше. Та і взагалі ГГ - вампір не типовий, під землею сидіти не любе, а будучи представником "вищих" ходе під сонцем і без мук совісті синтезує меланін під шкірою як всі нормальні люди.
Не забудьте, що у героя мають бути татуювання. Чорнила під шкірою все ще діють магічно на читачів.
Щодо характеру героя то обовязково використати такі епітети як - похмурий, нетерплячий, задумливий, Усім своїм видом герой повинен показувати, що без головної героїні він не живе, а існує, постійно щомиті страждаючи. І тільки поява простакуватої дівчини вносить в його життя фарби і змушує відчувати себе живим.
Соціальний статус героя теж має значення. Звісно краще коли він багатий. Герцоги, принци, верховні маги - теж в ціні.
Добре вихований мільйонер з накачаним тілом і татуюваннями та похмурим характером типового мізантропа, але з ніжним серцем, та завищеним почуттям справедливості. Ось він ідеальний персонаж.
Тепер щодо Головної Героїні.
Вона обовязково має бути ніжною, стидливою, і дуже красивою. Варіації її зовнішності допускаються. Але за часту вона має довге мяке ніби шовк волосся, великі як озера очі, в яких так і хочеться втонути, маленький задраний носик, і пухкі губи. Якщо перед вами єврейка чи гречанка, вона все одно повинна бути курносою. І крапка.
Ще одним головним атрибутом героїні має бути її запах, який переслідує ГГ всюди. Вона має пахнути суницяим, цукерками, ваніллю, пачулі, сон-травою, апельсином чи лимоном. Але цей запах має бути тільки її і не змінюватись роками. По цьому запаху ГГ впізнає її з тисячі, навіть якщо лихий чаклун оберне героїню на бурундука.
Характер у героїні ніжний. Але вольовий. Тому вона псує нерви ГГ всю книжку, але без зла.
БОНУС.
В минулому блозі було дано декілька корисних посилань щодо конструювання сюжентів. І я їх протестувала.
Зараз поділюсь власними висновками.
https://litgenerator.ru/ генерує фентезійні сюжети шляхом викиду карт таро. Мені було де коли не зрозуміло, деколи смішно, але в цілому сайт дійсно може допомогти, якщо у вас творча криза. Правда вантажиться він у мене по півгодини.
https://randomall.ru/ нічого окрім посмішки не викликало. Згенерувала собі назви книжки:
Моё секретное завоевание
Скрытая долина
Обрывки твоей радости
Медленная весна
Факультет мертвых стрелков
Мост жизни
Институт забытых воителей
Спрятанный город
Факультет странствующих воителей
Там где я тебя нашёл
Якби я назвала так книжку, навряд чи її хтось читав. Але хто зна...
А ось і згенерований сюжет: Лёжа на больничной койке, с вашим последним вздохом, вы говорите: «Я люблю тебя»... «СНЯТО! Ладно, все, сворачиваемся!», Вы слышите, как стены больницы падают, открывая киностудию.
Ну ви зрозуміли. Такі сюжети нічим не допоможуть доброму любовному роману. Більш того в написанні історій про любов сюжети з вищезаначених конструкторів просто ні до чого.
4 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯ пропала на тих генераторах...досі валяюсь))))))) От де потрібно було назву збірці шукати, ахах)))
генератор ідей для сюжету: Кожного разу, коли ви чхаєте, у вашому місті зникає людина. Ви захворіли.
Ото вже де інтрига! Я одночасно сміюсь на всю кімнату і, о бозєє, думаю над таким сюжетом, яким би він міг бути #фейспалм ))))
А блог як завжди чудовий, дякую))
Вісенна, Сюжет як ніколи актуальний))
А за комплімент - дякую)
"Героїня псує ГГ нерви всю книжку, але без зла" - це супер :)
Мар'яна Доля, Це називають - головний конфлікт))))
А чому ж образ головної героїні так обділений увагою? Про чоловічого персонажа аж цілих 8 абзаців, навіть з поверхневою анатомією, а про неї тільки 3. Навіть якщо роман написаний від першої особи жіночого персонажа, то є безліч способів описати її зовнішність та характер.
Moonrise Darkness, Беззаперечно, способів більш ніж досить. Але в тому і річ, що якщо автор добре справляється з цією задачею, то роман від того виграє.
Проте я відчайдушно згадувала всіх героїнь з перечитаного мною, і вони всі якісь безликі. От про що згадала, те і написала в блозі.
На герої зосереджуюються чогось більше. Описуючи тисячі тисяч його чеснот. Тому питання про гендерну несправедливость не до мене.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати