Відгук на книгу Жанни Хоми
Якби діти читали більше казок в дитинстві, світ був би добрішим.
Видавничий світ усіх розвинених країн зараз переживає розквіт нон-фікшну, головне завдання якого - достовірно розкрити перед дитиною якусь частинку нашого життя, тобто, сьогодні вітається створення невигаданих історій про реальність. Тішить, що і полиці українських книгарень вже починають поповнюватися такою літературою. Добрі казки з дозованою мірою моральності, написані з реальних подій – це саме те, що зараз вимагає час і така література має неабиякий попит. Дитина, як відомо, найвимогливіший читач/слухач, який потребує якісні тексти, насамперед такі історії, в які можна повірити, яким можна довіряти, які можна наслідувати, які зачіпають і схожі на його власні.
Саме такою і є збірка казок Жанни Хома «Маленькі історії Дарчика та Міккі». Любляча матуся створила реальний світ щасливої родини у сучасному середовищі, яка щодня проживає разом неймовірні пригоди. Світ цих реальних подій складається з життєво важливих епізодів, в цьому світі дитина на рівні усвідомлення вчиться пізнавати, що таке справжня дружба, любов, доброта, сімейні цінності, традиції, спільна праця, милосердя. Дитина, яка росте разом зі своїм чотирилапим другом, вчиться розуміти його, разом з ним бавиться: розфарбовує крашанки, запускає повітряного змія, варить борщик, радіє і сумує, вчиться любити – ніколи не скривдить у дорослому житті жодну тварину. Всі історії, які відбуваються з героями Дарчиком та Міккі захоплюючі і добрі. Насправді, це надзвичайно вдала ідея, яка може і повинна мати своє продовження.
Як відомо, казка – це перша художня література, з якою знайомиться дитина, тому дуже важливо, що закладається у казці, які механізми, адже саме вони впливатимуть на подальше виховання. Саме з казок дитина дізнається про найважливіші людські цінності, віднаходить свої ідеали, розвиваючи та формуючи психологічний та інтелектуальний власний світ.
«Маленькі історії Дарчика та Міккі» написані з істинною любов’ю до своєї дитини, а все, що робиться з любов’ю, апріорі є світлом і позитивом. Збірка видана в одному з провідних видавництв «Український пріоритет», з естетичного погляду довершена і ошатна, легка для сприйняття, яскрава і радісна. Є сподівання, що за мотивами цих казок вже в недалекому майбутньому буде створено мультиплікаційний фільм. Гортаючи сторінки книжки знов і знов тішишся думкою, що віра в добро ще живе і в ньому, без сумніву, є ще потреба. Замислюючись над питанням: «чому у світі стільки зла?» - відповідаєш собі: «якби діти читали більше казок в дитинстві, світ був би набагато добрішим».
Тетяна Рибар, письменниця, член НСПУ
0 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиВидалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати