Коли книга в процесі - цікаві спостереження))
Мабуть, письменники попередніх епох і гадки не мали, що настануть такі часи, коли можна буде писати книгу і відразу ж, "з пилу, з жару", знайомити з нею читачів. Можливо, когось тоді подібна ідея навіть обурила б - адже для наших предків творчість була свого роду священнодійством, куди сторонні не допускалися. Хіба близьким друзям чи членам родини могли показати свій ще не опублікований твір...
Коли я ще навчалася в школі, а інтернет в наших краях був лише "в проекті", пам'ятаю, як ми любили різні історії "з продовженнями", що друкувалися на сторінках газет та журналів. Коли бігом поспішаєш за свіжим номером, бо цікаво ж дізнатися, чим закінчилися пригоди героїв, сідаєш читати, а тут... бац - на самому інтригуючому місці "далі буде")) І добре, якщо наступного розділу чекати тиждень, а часом і протягом місяця доводилося згорати від нетерпіння))
Зараз уже немає такого літературного дефіциту, котрий був у 90-ті роки. В електронних бібліотеках можна знайти будь-яку книгу і прочитати хоч за один день, хоч розтягуючи задоволення - як уже ми самі забажаємо.
Але у нас на Букнет існує така цікава річ, як "книги в процесі", коли автор викладає нові епізоди по мірі їх написання. І тоді мимоволі згадуються ті дитячі емоції, коли читаєш, вболіваєш за героя - і... те саме сакраментальне "далі буде". Це я з позиції читача глянула.
А з позиції автора ще важче - бо знаєш, що підписники чекають, ходять колами - " ну коли ж, коли те продовження?" А ще як починаються жваві обговорення того, що має бути далі, то це неймовірно цікаво - дізнаватися, як, за припущеннями читачів, має скінчитися історія, і чи співпаде з думкою автора їхнє очікування.
Одним словом, хтось може не любити "книг у процесі" і терпляче чекати їх завершення, щоб прочитати усе повністю, але це не про мене)) Я люблю і читати окремі розділи та чекати продовження, і сама писати "потрошку", стежити за реакцією читачів на написане, хвилюватися, чи сподобалося, бігати у "статистику прочитань" після викладки нового розділу з думкою: "Ой, чомусь ніхто не читає, невже не цікаво", а потім радіти, коли бачиш активність читачів.
А ви любите читати твори "у процесі", чи належите до тих людей із сталевою силою волі, котрі не починають читати книгу, поки автор не поставить у ній останню крапку? Цікаво буде дізнатися, представників якого із цих "таборів" серед нас більше...
P.S. До речі, у мене зараз "у процесі " цілих три романи: фентезі "Вітер та Соловейко" , історичний "Тисячу років тому" та сучасний любовний роман "А любов, як сон"
Усіх, хто полюбляє жвавий, динамічний сюжет та часті оновлення - запрошую до прочитання!
А для любителів завершених творів теж маю чимало цікавого. Тому заходьте у мій профіль і вибирайте собі книгу до смаку :)
10 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиТеж пам'ятаю 90-і, а потім, після школи я випадково познайомилася із автором газети яку любила читати у школі. Не те, щоб я була у захваті, але й попрацювати прийшлося з ним.
Мені дуже приємно, дякую! Як закінчиться одна книга -- то неодмінно почнеться нова))
А хто які "історії з продовженнями " любив читати раніше? Я у шкільні роки передплачувала журнал "Однокласник", тоді в 90-х це було дуже цікаве видання для підлітків, там, крім іншого, публікували популярні романи зарубіжних авторів ( детективи. фантастику, навіть трилери), ось так, із продовженням з номеру в номер, ми в школі один у одного брали журнал, щоб прочитати, бо книги такі тоді було важко дістати. Взагалі в цьому виданні були гарні переклади хорошою українською мовою. Також ( але вже російською) читала молодіжний журнал "Мы", там теж було багато класних художніх творів - як російських, так і зарубіжних авторів. Твори сучасних українських письменників друкувала "Молодь України", була в цій газеті літературна колонка. А ще був журнал "Всесвіт", але мені його не передплачували через занадто "дорослий" контент ( багато еротичних сцен))
Мені цікавіше читати вже завершену книгу, хоча б тому, що вона дає можливість підглянути у кінець)))
Ой, це в мене таке лихо)) часто як читаю цікаву книгу, то підглядаю, що буде далі))
Я зазвичай читаю завершені, хоча бувають і виключення. Якщо автор вже припав до душі і викладає книги регулярно, не маючи схильності кидати все напівдороги, то можу почати і до завершення.
Хоча за коментарями власних творів, під час оновлень, спостерігати таки дуже цікаво:)
Оксана Усенко, Так, кожному автору безперечно хочеться, щоб його твори читали, не чекаючи завершення :)
Якщо аннотація й перша глава зацікавили, то можу читати й "в процесі", щоб підтримати автора на шляху до завершення книги коментарями чи зірочками) Це з точки зору автора. А якщо з позиції читача, то більше полюбляю готову книгу))
Так, готову читати зручніше, але ж так іноді довго доводиться чекати, поки автор її завершить))
Раніше бралася читати тільки закінчені книги, тепер же можу і в процесі читати. І останнє частіше буває, бо часу не вистачає, щоб повністю зануритися у книгу, а частинками навіть зручніше. Хоча тут є і зворотний бік медалі, коли під час виходу чергової частини забуваєш, що було у попередній. Звичайно, це не стосується книг з частими оновленнями.
А я ще по кілька книг водночас читаю, то часом буває, що герої чи сюжетні перипетії плутаються між собою))
Як читач, бажала б читати закінчену книгу, але є такі твори, котрі настільки заінтригують з перших рядків, що відступаю - і чекаю, заглядаю, коли ж буде те оновлення, навіть якщо автор дуже рідко викладає текст. Тому маю думку, що все залежить від сюжету та авторської майстерності.
Я теж так само))
Цікава тема! Мені особисто цікаво спостерігати, як розвиваються пригоди з кожним новим розділом, тому схвально відношусь до читання творів у процесі написання. Але й читати готову книгу, також звісно хороший варіант, тут напевно все індивідуально. Вічна біда - це знайти час на прочитання книг, які хочеться прочитати. Також виходить палка з двома кінцями... З одного боку знайти годинку на прочитання оновленого розділу, як на мене простіше, але комусь навпаки, більш зручно обрати час і прочитати одразу всю книгу. Одним словом, вважаю читання книги у процесі створенням цікавим )
Повністю з вами згодна, є свої плюси та мінуси в обох варіантів))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати