Трохи про вимоги для комерційного статусу

Нещодавно почули думку від користувача, що вимоги для отримання комерційного кабінету – непотрібна забаганка Літнет, щоб зробити долю українських авторів ще важчою. Хотілося б розвінчати цей міт (до речі, як вам новий правопис?).

Колись дуже давно на Літнеті не було вимог для отримання комерційного статусу. Будь-хто міг одразу ж продавати свої книги. І, як ви можете здогадатись, багато книжок провалювались в продажах. Навіть "паперові автори" дуже часто були розчаровані своїми успіхами. І скільки авторам не пояснювали важливість збирання своєї читацької авдиторії, та більшість авторів повторювали одні й ті ж самі помилки.

Звичайно, хтось може зазначити, що це має бути правом автора обирати чи продавати свої книги, чи ні. І ми б це так і залишили, якби не декілька речей. По-перше, весь негатив від невдалих продажів одразу ж переходив автоматично на Літнет. Бо не може книга бути не цікавою, або ж не може автору не вистачати читацької авдиторії через відсутнусть спілкування з читачами.

По-друге, читачі збентежувались від навали платних книг. І все б було не так погано, якби більшість цих платних книг не була б відверто сумнівної якості. Сьогодні на Літнеті більше 95% всіх книг – абсолютно безкоштовні. І це приваблює багатьох читачів, бо завжди можна знайти щось нове і цікаве. А якщо якась книга і продається – то це точно означає, що у неї є читач. Шансів, що ця книга цікава – набагато більше.

А ще, отримання комерційного статусу – це не тільки необхідність автору займатися оформленням документів, але й нам потрібно все перевіряти, схвалювати і т. д. Хоча ми й "діджиталізуємо" цей процес, та все повністю автоматизувати неможливо.

Літнет – це, насамперед, літературна платформа, а не онлайн-магазин книжок. Кожен має можливість спробувати викласти свій твір для широкого кола читачів. Безкоштовно. Без жодних комісій. Без прихованих умов. А ще ми хочемо створити рівні можливості для всіх, де тільки читач вирішує, що йому подобається, а що ні. 

Додавання вимог для отримання комерційного статусу стало дуже логічною реакцією на невдачі авторів, які передчасно починали продавати свої книги. Чому саме такі вимоги? Бо єдиний комерційно вигідний формат твору на нашому ринку – романи від 300 тисяч знаків. А якщо автор вже зміг опублікувати такий твір, то він вже показав своє вміння завершувати розпочаті твори. Безкоштовним же він має бути для того, щоб вести до автора нових читачів. 100 відстежувачів – реальний мінімум авдиторії, який дасть можливість новому твору одразу ж не впасти в рейтингах. 80 регулярних читачів (що, якщо чесно, не так вже і багато для комерційного твору) – це хоч якийсь мінімальний показник інтересу читачів до книг автора. До речі, показник регулярних читачів для отримання комерційного статусу оновлюється регулярно, але показує найбліьше значення за останній час. Тобто, якщо він не змінюється, то це означає, що кількість регулярних читачів або застигла на тому ж місці, або почала знижуватись.

Ці вимоги – не панацея. Це не означає, що з отриманням комерційного статусу у автора автоматично гарантовані гарні продажі. Це тільки початок нелегкої, але такової цікавої праці :)

Якщо ви новенький або новенька на Літнет, то радимо прочитати цей блог з порадами для авторів.

Також долучайтеся до нашого телеграм чату, де ми спілкуємось з авторами нашої платформи: https://t.me/joinchat/NghXDhXbgaU_JeOQHFa1vQ

18 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Лана Іссан
22.08.2020, 01:14:32

Погоджуюся зі всім. Вимоги досить логічні і толерантні. Дякую букнету за можливість публікувати свої твори дійсно на справедливих умовах. Всім Успіхів.

avatar
Уляся Смольська
18.12.2019, 19:53:32

Ой, комерційний кабінет - це не метелики і єдинороги, що літають в різнобарвних хмарах з цукрової вати і сиплять на тебе жменями гроші))) І не довжелезна черга з охочих придбати примірник книги))) Насправді, це дуже відповідально. Ти мусиш краще підходити до створення сюжету, щоб викликати у читача бажання придбати підписку, щоб дочитати розпочату книгу. Але вимоги цілком виправдані. Не маючи жодного постійного читача ти не отримаєш жодних результатів. Автори мусить забазпечити себе так би мовити "подушкою" з постійних читачів, які підтримають його вже платну книгу. Адже коментарі читачів дуже надихають) Безкоштовні твори також мусять бути, адже як ще читач познайомиться зі стилем автора? Вважаю, що вимоги для КК не такі вже й складні. Принаймні, я і інші автори, що вже давно тут зареєстровані, писали до виникнення КК просто від душі (бо хотілося писати) і для читачів, а не задля прибутку.

Показати 6 відповідей
Марина Акрам
30.07.2020, 06:02:45

Уляся Смольська, Ой, мабуть я трошки не туди :)
вибачте і бажаю Вам дуже багато ВАШИХ інтерв'ю

avatar
Стефанія Лін
19.12.2019, 12:58:44

Погоджуюсь з усім сказаним тут)) Прийти й просто очікувати, що тебе читатимуть, вихвалятимуть, що ж, мрія, на жаль не завжди реальна) Навіть досвідчені автори не можуть отримати те, чого хочуть одразу. Праця, праця і ще раз праця. Комерційний кабінет не гарантія заробітку мільйонів, як напевно думають новачки. Хоч я б і себе вже досвідченою не назвала б, адже завжди потрібно вчитись) Комерційний кабінет не тільки платні книги. Це вкладені сили, витрачений час,відірваний від сім'ї і себе, на рекламу, написання, редагування, спілкування з читачами))
Тож вважаю, що вимоги досить таки адекватні, особливо зараз, коли платформа розвивається, має нових читачів, авторів)))

Показати 3 відповіді
Марина Акрам
30.07.2020, 05:15:46

Стефанія Лін, Дякую!

avatar
Jo Peters
29.07.2020, 20:40:50

Дякую, дуже корисна інформація)

Ну-ну. Відкрили лише одну сторону введених умов. З іншої сторони:
95% написаних книг - це тисячі, якщо не сотні тисяч витрачених годин, яких не повернути. Нехай новий автор пише неймовірну історію, глибоку та продуману, витрачає массу часу на розвиток персонажів і так далі. Створює складну роботу, яка, на жаль, не зможе справитися з конкуренцією з типовими книгами, де все створено лише для збільшення аудиторії.
Погодьтесь, є автори, що пишуть в одному жанрі по причині того, що він популярний, і неважливо яка робота! Можуть написати роботу сумнівної якості, але ж там так класно "він+вона=кохання на віки". І таке збирає аудиторію. Саме по такій причині той автор, що створив, нехай буде психологічний ужастик, повністю провалиться.
Платформа хоч і старається вирівняти всі жанри, але це не виходить. Багато хитрих авторів навмисне вписують у власний твір непопулярний жанр, щоб вийти в топ, хоча там нічого подібного немає. Наприклад, створюють фантастичний твір, який ну не дотягує до топа, але в жанрах вибирається різко жахи, де конкуренція менш складна.
Далі продовжую.

Показати 3 відповіді

Палаш, тим паче багато-хто створює фейкові акаунти, щоб самостійно збільшувати к-ть відстежувачів. Присутня так названа взаємна підписка і так далі. подібне не дискредитує платформу?
Якщо брати Літнет (рос. версію) або ЛітрРес, то на цих платформах в силу великої кількості зараєстрованих російськомовних користувачів подібні умови не виглядали б настільки неймовірними. Впевнений, що відсоток людей, що вийшли на монету на російськомовних платформах в разі більше в відсодковому відношенні, ніж на Букнет.
Я розумію, що платформа намагається вичистити таким чином можливість продавати полані роботи. А якщо новий автор ще зовсім молодий? Знову ж, одну сторону висвітлили, яка підходить топ-авторам, а новачки сидять і за голову беруться.
Це не ниття, і я не конкретизую авторів! Просто разом з перевагами нововведення завчасно попереджуйте і про негативні сторони.
Дякую!

avatar
Olena Mazur
29.07.2020, 19:07:37

Добрий день. Які саме документи потрібні для відкриття комерційного кабінету?

Показати 2 відповіді
Olena Mazur
29.07.2020, 19:51:47

Anna, Дякую

avatar
Тетяна Юр'єва
20.12.2019, 18:37:33

Питаннячко виникло: як рахуються оті "постійні читачі" і де це можна побачити?
Відстежувачів видно на своїй сторінці, а постійних читачів де?

Показати 2 відповіді
Тетяна Юр'єва
20.12.2019, 19:54:56

Андрій Litnet, дякую!

avatar
Ален Д. Волкер
20.12.2019, 09:59:54

Радий, що ще дослухаєтесь до думки користувачів, однак «непотрібна забаганка», то надто гучне словосполучення. Я б назвав це: не до кінця продуманою стратегією. Так, безсумнівно, вимоги мають бути, інакше буде навала неякісного контенту, але в той же час 100 регулярних, для відкриття комерційного – це аж ніяк не показник гарних творів. Якщо ви дійсно за якісні твори й стимулювання продажів авторів, то змініть поріг регулярних. Встановіть, скажемо 300-500, а потім дозвольте авторам самостійно встановлювати передплату або продавати завершені книги. Це позбавить «розчарувань» і дасть авторам додатковий стимул до реклами. А то, зараз, 100 регулярних досягається взаємним читанням авторів: ти мені я тобі.

Показати 4 відповіді
Ален Д. Волкер
20.12.2019, 12:33:14

Андрій Litnet, ви самі згадали якість книг у своєму блозі, я лише підтримав цю думку) Щодо дискуту згоден, тому й не наводив конкретних прикладів, так сказати) І вам всього найкращого :)

Вважаю умови доцільними. Чому саме? Бо вони вчать, перш за все, самоорганізовуватися. Звідки у мене такі висновки? Та це просто: дивлюся на себе рідненьку) Я завітала на Літнет як читачка, а коли занудьгувала в самоті, вирішила спробувати себе в написанні повноцінного твору(хоча, до першого невеликого романчику, я була затятим рольовиком). Спробувала, так мене це пройняло, що текст ледь встигала друкувати. Та, на жаль, запал згас, і історію була вимушена відкласти на довгі п'ять місяців у "шухляду". Та коли нудьга мене здолала в черговий раз, закінчення історії народилося миттєво. Як зараз пам'ятаю той день, коли вперше виклала готовий твір...стільки емоцій)
Дивина, адже я прийшла на ЛН як читачка, яка випадково вирішила написати щось для душі, просто для душі. Та коли я побачила, що історія сподобалась читачам, зрозуміла, що спілкування через коментарі надихає мене на нові історії. Я вдячна всім тим, хто стали моїми першими читачами, саме вони надали мені наснаги. Саме їх довіра випрацювала в мені відповідальність, графік, бо обіцянки намагаюся виконувати. А до КА взагалі неочікувано прийшла. Сумніви, роздуми, невпевненість - це все, що ходило поруч. Та досвід того вартує)

avatar
Мар'яна Доля
19.12.2019, 12:06:35

Повністю згодна з усіма, хто висловив щойно свою думку. Вважаю, що потрібно усім, хто тільки приходить на сайт, зняти "рожеві окуляри" ( тобто, не чекати з першого ж дня топового місця в рейтингу та шаленої кількості прочитань). Як казав хтось із мудреців - "щоб не розчаровуватися - не майте надмірних очікувань". Просто отримуйте задоволення від самого процесу написання книг, а якщо це вам дійсно подобається - то і читачі це відчуватимуть і вас не будуть оминати. Щодо продаж - то якщо чиїсь безкоштовні книги не дуже читають, невже такий автор може сподіватися, що зробивши їх платними, матиме кращий результат?

Все так, однак зауважу, що комерційний статус аж ніяк не гарантує читачеві, що текст буде написаний грамотно. Як на мене, ганяючись за динамічним сюжетом та кількістю читачів, треба не забувати про повагу до мови та правил написання текстів. Бо купуєш - і прозріваєш... Особливо це стосується перекладних творів з російської на українську. Панове, не будьте скнарами, користуйтеся послугами перекладачів, літредакторів та коректорів, якщо самі не здатні перекласти чи вичитати свої шедеври :) А тепер кидайтеся в мене помідорами, бо грамотність - це ж не головне ;)

Показати 3 відповіді
Ліна Алекс
19.12.2019, 12:03:18

Дарія Китайгородська, Навіщо кидатися? Цілком згодна. Може, і купила б яку книгу, так після першого розділу розумієш, що читати саме через помилки неможливо. Звичайно, це не усіх платних книг стосується, а радше тих, що останнім часом пруть без розбору з сусідньої гілки літнету.

avatar
Алиса Ольгич
19.12.2019, 11:46:54

Ваша ідея контролювати комерцію дуже правильна, як на мене. Чесно, мені так навпаки легше. Жодного разу не скаржилася, що "мені не дають продавати", бо чудово розумію, що треба, щоб було кому. Є наївні люди, які приходять на сайт, гадаючи, що варто викласти кілька сторінок твору (не завжди, до речі, грамотно написаного), і читачі "зобов'язані" налетіти, як на гарячі пиріжки. Нічого вони не зобов'язані. Читачі самі обирають і "фільтрують", що їм до вподоби, і за що вони згодні платити гроші. Такий собі природній відбір.
Ті, хто були з самого початку української версії, і читачі, і автори, знають, який складний шлях було пройдено, і що ми багато чому навчилися, а головне - навчилися розвиватися і намагаємося рости, писати краще, цікавіше, грамотніше.
До чого я все це веду? Обмеження Літнету для продажів абсолютно лонічні і не заважають "заробляти", а допомагають робити це правильно з переспективою на майбутнє. Тож, дякую, Андріє, що з терпінням все роз'яснюєте і допомагаєте рухатися у правильному напрямку, навіть тим, хто завзято пручається)

avatar
Софія Чайка
18.12.2019, 20:18:27

Чим довше я тут, тим більше розумію, що нічого просто так не відбувається. Уляся дуже влучно написала про метеликів) Ще до того, як сама відкрила КК (а сумніви були), я багато чула усіляких страшилок про цю "таємну і навіть таємничу кімнату", а ще більше про надмірні умови для здобуття "ключа" від неї. Що скажу тепер: навіть виконання усіх вимог не гарантує письменницького успіху, проте цей перелік виконує функцію мінімального запобіжника, і більшою мірою саме для автора. Іноді мені здається, що я все ж зарано відчинила двері у КК, бо маю замало підписаних на сторінку, проте зверху видніше)))
Стосовно правопису - цікавий досвід:)
Успіху!

avatar
Ксенія Чейз
18.12.2019, 19:49:01

Все вірно. Автор може мати, як комерційний статус, так і писати безкоштовні книги. Це на власний розсуд авторів. І вимоги, які ставить платформа - повністю виправдані. Скільки б читачів ти не мав, скільки б паперових чи електронних книг не було у автора - не факт, що його книги матимуть високий показник продажів. Хоча відкриття комерційного кабінету - справа доволі цікава. Ти розумієш, що твоя творчість подобається людям. І починаєш ставитися до цієї справи з повною відповідальністю. Адже читача, який придбав передплату, підвести не маєш. Інакше, наступні продажі точно не матимуть такого успіху.

Усе правильно. Усі так мріють почати продавати, наче на цьому усе... планка успіху досягнута. А насправді тільки тоді усе й починається)))))) І це насправді болючий етап переходу від некомерційного автора до комерційного) Впевнена, що всі, хто пройшов через цей етап... не радили б новачкам відкривати продажі як тільки ті досягли зазначених позначок) Треба працювати на аудиторію в першу чергу, а не на комерційний кабінет :) Він сам послідовно з'явиться у вашому житті))

Показати 4 відповіді

Андрій Litnet, Так, мабуть, було варто додати. Що звісно деяка (в цілому, невелика) кількість читачів відпишеться. Або ж саме платні книги стануть менш популярними. Але після початку реклами, звісно, прийдуть нові читачі)) І що важливо - ті, хто готові платити за книги :) Тому етап цей треба пережити, коли здається, що ти щось втрачаєш, а далі 100% піде усе вгору)))

avatar
Дарія Дагаз
18.12.2019, 19:12:10

Погоджуюсь!

Інші блоги
Життєво.Емоційно.Відверто❤️максимальна знижка і...
— Ви щось забули, пане Лісовський? — кажу, не обертаючись. Бо ні бажання бачити його знову, ні відваги. Вони вийшли з кабінету хвилин зо десять тому і, я була у своєму праві підійти до вікна, що виходить на місто, аби
Знижка. Подарунок. Новинка.
До купи усе зібрала, щоб не створювати окремі блоги)) 1. Сьогодні до кінця доби діє знижка на "ДИКИЙ БАСТАРД" Анотація Він – незаконнонароджений син короля Диких Земель. Бастард без майбутнього. Вона
Ми так не домовлялися...
В цей день ці гарні знижки для Вас, любі!!! Заволодій мною - До контракту входить все, що я забажаю, - бос нависає зверху, обпалює обличчя своїм диханням. - Ми так не домовлялися, - заперечливо хитаю головою, це занадто! -
Книга закінчена
Викладка Місто в спадок завершена. Хто не знає, книга безкоштовна. Це фентезі про хлопця, який одного разу одержав листа і дізнався, що йому належить дивний спадок — ціле місто. Правда, не в тому сенсі, про який можна
Блог подяки. Давайте подякуємо одне одному)
Вітаю кожного!) Не знаю, чи знайде цей блог свій куточок серед цікавеньких книжкових новинок, однак хотіла б приділити час тому, що ми частенько забуваємо в реальному житті. В кожного трапляються складнощі, неприємні моменти,
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше