Зміст:
- Корисна рослинна олія.
- Насіння льону.
- Мікрогріни.
- Зелений коктейль.
- Харчові волокна.
- Хлібці для здоров'я.
- Омега-3 та омега-6.
- Корисна каша.
- Списки корисних продуктів.
- Корисна зелень і овочі.
====
КОРИСНА РОСЛИННА ОЛІЯ
Соняшникову олію використовують для харчування 90% мешканців нашої країни. Вона містить велику кількість омега-6 кислот. Надмірне споживання омега-6 порушує обмін речовин в організмі, роботу імунної системи та підвищує ризик виникнення запальних процесів. Внаслідок цього виникають хронічні захворювання.
Різниця у співвідношенні омега-3 і омега-6 у складі олій, що використовуються в їжу, безпосередньо впливає на поширеність хвороб серця і судин. Тим, хто хоче зберегти здоров'я, потрібно не лише зменшити кількість тваринних жирів у раціоні, але й вживати в їжу рослинні олії з оптимальним співвідношенням омега-3 та омега-6. Співвідношення омега-3 та омега-6 від 1:2 до 1:4 вважається оптимальним.
Співвідношення омега-3 та омега-6 в оліях:
- Арахісова - 0:17
- Кавунова - 1:13
- Динна - 1:11
- Волоського горіха - 1:5
- Кедрова - 1:2
- Конопляна - 1:2
- Кукурудзяна - 0:44
- Кунжутна - 1:20
- Лляна - 3:1
- Оливкова - 1:4
- Соняшникова - 1:60
- Гарбузова - 0:49
- Томатного насіння - 1:4
- Бавовняна - 0:51
Олії з корисним співвідношенням: Лляна, Оливкова, Кедрова, Конопляна, Волоського горіха.
Серед людей, які дотримуються середземноморської дієти хворих значно менше, ніж у прихильників звичайного типу харчування. У кухні Середземномор'я використовується багато морепродуктів з великою кількістю омега-3 та приправ, до яких входять волоські горіхи та портулак. Це ідеально підходить для збереження здоров'я.
Багате на омега-6 м'ясо тварин італійці їдять нечасто - переважно у свята. Внаслідок оптимального вмісту омега-3 та омега-6 у раціоні харчування у мешканців Італії набагато рідше виникають серцево-судинні хвороби.
====
ЛЛЯНА ОЛІЯ:
До складу більшості рослинних олій входять незамінні жирні кислоти. Організм їх не синтезує, а отримує із продуктів харчування. У лляній олії містяться цінні омега-3 кислоти в найкращому співвідношенні. За своїми властивостями омега-3 кислоти в різних продуктах не ідентичні і тому не взаємозамінні. Омега-3 у лляній олії відрізняються від омега-3 у рибі.
До складу лляної олії входить багато вітаміну Е. У лляній олії містяться органічні речовини - стерини. Вони позитивно впливають на структуру клітин і відіграють велику роль в організмі. При порушеннях у роботі системи травлення, серця та судин, а також при артриті лікарі радять вживати лляну олію.
Склад жирів у соняшниковій олії відрізняється від їхнього складу в лляній олії. В соняшниковій олії переважають омега-6 кислоти. Вони є й в інших продуктах харчування, тому людина отримує надмірну їх кількість. Омега-3 кислоти отримують, в основному, із лляної олії. Рекомендують користуватися нерафінованою лляною олією і тримати її в холодильнику. Вона зберігає свої властивості протягом місяця, тому слід звертати увагу на тривалість її зберігання.
Лляна олія має ті ж цілющі властивості, що й насіння льону. Однак ненасичені жирні кислоти омега-3 краще засвоюються із лляної олії. Купуючи лляну олію, вибирайте найбільш свіжу в темних скляних пляшках. Відкриту пляшку зберігати у холодильнику не довше 2 тижнів. На смак олія має бути солодкуватою, а гіркота з'являється у простроченої олії. Щодня їжте 1-2 чайні ложки лляної олії першого холодного механічного віджиму, додаючи її в салати, овочеві та інші страви.
====
ВИДИ ОЛИВКОВОЇ ОЛІЇ:
- EXTRA VIRGIN OLIVE OIL. Олія найвищої якості, отримана механічним способом при першому віджимі. Ця оливкова олія характеризується максимальною харчовою цінністю та найкращими смаковими якостями. Купуйте саме таку оливкову олію. Найбільша кількість фенолів, які запобігають захворюванням серця, знаходиться саме в оливковій олії першого холодного віджиму.
- VIRGIN OLIVE OIL. Олія нерафінована, виготовлена способом повторного холодного віджиму. На відміну від оливкової олії екстра-класу ця олія має нижчу якість, запах і поживні властивості.
- POMACE OLIVE OIL. Олія рафінована, витягнута з вичавків із застосуванням органічних розчинників і високої температури.
- REFINED OLIVE OIL. Олія першого віджиму рафінована.
- PURE OLIVE OIL та OLIVE OIL складаються з суміші рафінованої оливкової олії та олії холодного віджиму класу екстра.
====
РАФІНОВАНА ЧИ НЕРАФІНОВАНА ОЛІЯ:
Рафіновані та нерафіновані олії виробляють з однієї сировини, але застосовують для цього різні методи. Тому отримані олії відрізняються своїми властивостями. При першому способі виготовлення рослинних олій - екстракції, олійний матеріал занурюють у органічний розчинник, який згодом відокремлюють від олії.
Найбільш поширений другий спосіб отримання олії - віджимання (пресування). Для цього насіння здавлюють під пресом, і з нього витікає жир. Якщо пресування виконується при низькій або невисокій температурі, виходить олія холодного віджиму. Виготовлена методом холодного віджиму олія є сирою. Її витримують для випадання осаду та фільтрують. Цей продукт має характерний темний колір і виражений аромат. У сирій олії залишаються вітаміни та мікроелементи, які містяться у вихідних рослинах.
Олію гарячого віджиму отримують шляхом попереднього нагрівання сировини до 120 градусів з додаванням води. Це сприяє набуханню насіння і дає можливість вичавити більше олії. Завдяки обсмаженню сировини, олія має більш інтенсивний колір, аромат і смак. З метою збільшення терміну зберігання масло піддають додатковому очищенню від домішок і кислот. Відфільтровану олію обробляють кислотою (лимонною або фосфорною) при високій температурі. Потім її освітлюють і в охолодженому вигляді повторно фільтрують, щоб очистити від воску і надати необхідну в'язкість. Потім олію прогрівають у вакуумі та закупорюють.