Зміст:
- Цукор небезпечний для здоров'я.
- Норми споживання цукру.
- Як перестати їсти цукор.
- Не можна їсти ці солодощі.
- Замінники цукру.
- Чи корисний мед?
- Солити чи ні?
====
ЦУКОР НЕБЕЗПЕЧНИЙ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я
Вчені підрахували, що сучасна людина з'їдає на день приблизно 22 чайні ложки цукру. Підлітки 14-18 років з'їдають на день понад 34 чайні ложки цукру (майже 3/4 склянки). Підлітки, як і багато дорослих, вживають на день близько 1/100 склянки темно-зелених овочів. Іншими словами, вони їдять цукру у 70 разів більше, ніж овочів.
Вживання цукру за останні роки суттєво зросло. Ми отримуємо із нього 15-20% усіх калорій. Чому треба звернути увагу на цукор? Цукор - порожні калорії без поживних речовин, що входять до цілісних продуктів. У ньому немає клітковини, незамінних кислот, вітамінів, мікроелементів, білків та інших корисних речовин, які потрібні організму.
Цукор викликає сильне звикання. Лабораторні тварини, які звикли до жирного та солодкого корму, отримують більше калорій, сильніше та швидше додають у вазі. Є численні дані, що в людини відбувається те саме.
Високе споживання цукру пов'язують із великою кількістю калорій та численними проблемами зі здоров'ям (ожирінням, діабетом, камінням у нирках, жовчнокам'яною хворобою, карієсом, підвищеним тиском, дисбалансом холестерину в крові). Любителі цукру вживають менше білків, клітковини, вітамінів і мікроелементів. Це підтверджено численними дослідженнями вчених із різних країн за участю сотень тисяч людей.
Цукор - одна з найнебезпечніших наркотичних речовин. Тримайтеся подалі від продуктів із доданим цукром. Це можуть бути газовані та енергетичні напої, цукерки, випічка й тістечка, злакові пластівці, соки. У наш час цукор додають практично в усі магазинні продукти, навіть у хліб.
Відмова від вживання цукру та солодкого значно покращує здоров'я. Можна не брати до уваги рекомендації вчених і медиків, але щодо цукру все серйозно. Вчені встановили, що цукор шкідливіший, ніж тваринні жири. Надлишок цукру та глюкози реально здатний послаблювати імунітет. Через реакцію глюкози з білками змінюється структура і погіршується робота імуноглобулінів, які грають найважливішу роль в імунних реакціях.
У тих, хто любить солодке, важче вилікувати будь-які інфекції, довго гояться рани, з'являються інші проблеми зі здоров'ям. Надмірна кількість цукру дуже послаблює імунітет. Надлишок цукру негативно впливає на більшість корисних бактерій у кишечнику і водночас живить шкідливі бактерії, які їх пригнічують. Надлишок цукру псує шкіру зсередини. У ласунів часто виникають проблеми зі шкірою - вугрі, гнійники, надмірна жирність чи сухість.
Шкода цукру пов'язана з його високим глікемічним індексом у 70 одиниць. Чим вище глікемічний індекс продукту, тим швидше він всмоктується в кров. Проблема ще й у тому, що цукор додають майже до всіх оброблених продуктів. Багато хто з нас при втомі п'є каву з цукром або солодкі напої. Це пояснюється тим, що солодке справді повертає бадьорість, проте ненадовго.
Вживання цукру викликає відчуття хронічної втоми, оскільки він блокує здатність організму зберігати запаси енергії. Цукор викликає хімічну залежність, спонукаючи їсти ще більше цукру! Як тільки цукор перевариться (протягом години), ви знову починаєте «клювати» носом і хочете з'їсти щось солодке. Розірвати це замкнене коло можна лише значно скоротивши споживання цукру.
Людина отримує зайві калорії, з'їдаючи оброблені продукти, оскільки більшість з них містить величезну кількість солі та цукру. Цукор провокує почуття голоду та змушує переїдати. Вже за годину після перекусу шоколадним батончиком ви готові з'їсти навіть слона. Якби внутрішні органи могли говорити, вони попросили б вас їсти якнайменше солодощів.
Ласуни ходять у туалет частіше за інших. У кишечнику цукор засвоюється в першу чергу. Якщо з їжею його надійшло багато, то кишечник не встигає переробити решту продуктів, доки вони не потраплять у товсту кишку. Цукор змушує нас хотіти цукор. Якщо виключити цукор з раціону, то зникне бажання постійно вживати солодощі. З часом торти та тістечка здадуться вам надто солодкими, а ви почнете любити фрукти.
СОЛОДКЕ ЗНИЖУЄ ІМУНІТЕТ:
Вчені з Університету Лома Лінди (США) виявили, що у людей, які вживають по 4 столові ложки цукру на день, значно слабшає імунітет. Враховувався весь цукор, включаючи випічку, соуси та інші продукти, а не лише цукор у каві чи чаї.
Ослаблення захисних сил організму спостерігається протягом 5 годин після вживання цукру. При надлишку цукру імунні клітини частково втрачають здатність відловлювати та знищувати мікроби. Замість цукру та солодощів їжте фрукти (яблука, банани, виноград, цитрусові).
ЯКЩО ПЕРЕСТАТИ ЇСТИ СОЛОДКЕ:
Залежність від солодкого зникає за 3 тижні. Переживши цей період, ви не зможете їсти надто солодке. Вас від солодкого буде нудити. Припиніть їсти солодке і тоді:
- Ви станете більш енергійним і здоровим.
- Зменшиться та стабілізується вага.
- У вас нормально працюватиме кишечник.
- Ви перестанете постійно хотіти солодкого.
- Шкіра стане здоровою та красивою.
- Ви дізнаєтесь справжній смак продуктів.
====
НОРМИ СПОЖИВАННЯ ЦУКРУ
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) радить знизити рівень споживання цукру до менше ніж 10% від загальної калорійності продуктів. Зниження рівня менше 5% від калорійності продуктів забезпечить подальше поліпшення здоров'я.
Середня добова норма споживання енергії - 2000 ккал, 10% від них становить 200 ккал. У грамі цукру міститься 4 ккал. Денна норма споживання становить 200:4=50 грам. Це відповідає приблизно 10 чайним ложкам. Навіть якщо ви не з'їдаєте 10 чайних ложок цукру, згідно з рекомендацією ВООЗ корисніше знизити його вживання до 5% калорійності (5 чайних ложок). Норми споживання цукру: