Попелюшка вже із сумом роздивлялася свій весільний альбом. Десять років минуло відтоді, як вона із замурзанки зробилася принцесою, але здавалося, що то було тільки вчора. І що найдивніше – останнім часом вона все частіше ловила себе на думці, що зовсім не проти ті часи повернути назад.
«Чи ти бува не здуріла? – картала себе Попелюшка,- знову до швабр, щіток, каструль? Перємой- ка всю посуду, да натрі поли повсюду, дров побольше наколі, на год кофє намєлі? Сказать кому - засміють».
Попеюшка не ділилась ні з ким своїми думками. Тримала в секреті й той факт, що, бувало, прокидалась серед ночі поряд з Принцом, що інтелігентно похріпував, йшла в каптьорочку до прибиральниці тітки Вальки Гарбузихи, брала ганчірки, щітки і пхалася наводити лад в і без того сяючій бальній залі. От на якого чорта, питається, це потрібно було інтелігентній, освіченій (за час заміжжя Попелюшка встигла здобути дві вищі освіти) жінці з блискучими прерспективами стати королевою?
Попеюшка ще трохи погортала альбом, потім зі злістю швиргонула його десь аж за шафу.
Раніше Попелющці дуже хотілося дітей, але Принц (це, до речі, вияснилося, вже після того, як вони одружилися), колись уже був жонатий та розлучився, але родив донечку. Тож із Попелюшкою заводити потомство не поспішав. Попелюшка в перший рік свого заміжжя, як то кажуть, заглядала Принцу в рота і боялася без його поради зайвий крок зробить, тож і про дітей мовчала. А ну як вляпається і стане посміховиськом для всіх?
Через деякий час Попелюшка освоїлась. Вона була дівчиною кмітливою, не лякливого десятку та й характером Бог не обділив Те, шо Шарль Перро зобразив її таким собі «Божим одуванчиком» фантазія – мінус йому в карму.
Через дякий час, а саме два роки і три місяці подружнього життя, Попелюшка зрозуміла, що не хоче вона ні королівства, ні Принца, ні дітей від нього. Нє, трохи лукавить: королівство хай би лишалося, а от Принца кудись би на дальні береги сплавити.
Попелюшка і сама не розуміла, чим це їй так спротивів Принц: ніжний, романтичний, уважний, не хиляє, не палить, за фрейлінами не таскається, вірші з поемами пише і їй присвячує. Що іще потрібно жінці для щастя? Та нічого! Попелюшка з усіх сил намагались себе в цьому впевнити, але з кожним роком у неї це виходило все гірше. А останні місяці при думці про те, що з Прицом доведеться лягати в ліжко, її взагалі нудило. Ото добре діло! Від власного чоловіка, який їй ніколи нічого поганого не зробив.
Врешті решт Попелюшка не витримала і підтюпцм побігла до своєї хрещеної – Доброї Феї. Її стараннями цей шлюб було влаштовано, тож доля відповідальності лежить і на ній.
Добра Фея саме білила хату. Вона останнім часом захопилася дауншифтінгом, і вважала, що чим простіше живе людина, тим краще. Тож збудувала власноруч глиняну мазанку і поралася біля неї. Навіть город невеличкий завела, грядки теж обробляла самостійно – ніякої хімії і чаклунства.
Добра Фея сильно любила свою хрещеницю, але цього разу, побачивши неї, не дуже зраділа.
«Не інакше як з претензіями сунеться, - дивлячись на похмуру фізіономію Попелюшки подумала Добра Фея, - ну, блін, люди, ніколи не вгодиш!».
Ну Попелюшка й розказала, як спротивів їй Принц, як ночами бігає вона від нього підлогу натирати.
Попелюшка задумалалась над цим інтимним питанням, довго думала, що сказати.
Попелюшка мовчала. Вона вміла поговорить і про життя, і на отвлєчьонниє, але розмови з Принцем її не надихали, хоч ти лусни.
Попелюшка похнюпилась.
Попелюшка з подивом подивилась на хрещену. Таке рішеня не приходило їй в голову зовсім, все таки вона була вихована на міцних сімейних традиціях.
- Іди, горе лукове,- сказала Фея,- і подумай над моїми словами.
«А що тут думати? – по дорозі розмишляла Попелюшка,- вже десять років я вірна супруга, а що таке щастя, і що відчуваєш, коли лежиш в ліжку з мужиком, до якого притулиться хочеться, так і не дізналась. Чи не пора розв’язати?».