Х. А. М.

Проблеми з серцем (бо я тебе люблю)

Осінь вирішила – досить! Напевно саме тому все затягнулось сірістю. Небо все натякало на дощ. Місто втратило барви та хоч поодинокі яскраві плями впадати в око, але блідли від туману що панував цим ранком. Може завтра знову світитиме сонце й ще зелене листя перетвориться потроху на яскраві барви, але не сьогодні.
Назар вийшов з будинку й радісним поглядом дивився на похмурість, чому йому сумувати в нього ж є вона – дівчина його мрій… з такими думками він зіштовхнувся з Іваном, це ж треба в такому велетенському місті поселитись в одному домі з ворогом. Хоча ворог звучить занадто, й взагалі що йому з ним ділити, пацієнти в кожного свої, а Настя тільки його.
- Добрий ранок колего! – вирішивши більше не конфліктувати з молодим і дійсно талановитим колегою сказав Назар.
- Були й ранки по добріші, — буркнув той у відповідь.
Іван знову не виспався, всьому виною Сергій, це ж треба так накидатись і припертись посеред ночі. Навіть дивно Іван вже давненько сам такого не робив… треба розвіятись.
Розцінивши поведінку Івана по своєму Назар сказав:
- Не злись, я сьогодні з тобою їхати не буду. – Весело збігши по сходах сказав Назар.
- Чому ж це? Чим моя персона не вгодила вам сьогодні? – саркастично запитав чоловік.
- Просто поїду своєю. – спокійно відповів той.
Раптом в Івані прокинулись дивні бажання й сам від себе не очікуючи він сказав:
- Тоді я їду з вами. – сказати легко, а от виконати це вже інша справа. До роботи ще гарний відрізок часу бо затори страшні, мовчати – дивно, говорити – немає про що… і навіщо він це зробив?
Іван їхав наче першокласник на перше вересня, навіть ворухнутись побоювався, через декілька хвилин мовчання вирішив хоч якось розбавити тишу.
- Можна хоч радіо увімкнути? - на що Назар весь зосереджений на дорозі лиш кивнув головою.
Увімкнувши радіо на першу ліпшу станцію приємний жіночий голос повідомив:
- В гонитві за прибутком лікарня яка вже є давно власністю Шовко Юхима й декількох аукціонерів, переходять всі кордони людяності й закону.
Обоє чоловіків зосередились на сказаному, адже це напряму стосувалось їх – обоє були не останніми особами в лікарні й акціонерами. Після вислуханого, Іван сказав:
- Я ненавиджу політику, проблеми притягнуті за вуха…
- Не дивлячись, що їм нічим зайнятись вони не повинні лізти в наше життя. – підтримав розмову Назар.
- Звучиш як політик, — раптом звернувся на ти Іван.
- Вань, я – реаліст. – спокійно відповів Назар
Напевно саме з цього моменту і почалась їхня дружба, з мовчання й розуміння без слів, ще багато, що буде випробовувати їх дружбу. Різні цілі, різні бажання, одна дівчина й виявляється однакові погляди на життя.
….
В головному корпусі багато журналістів які одразу оточують старшого чоловіка, що входить у фоє й починають засипати питаннями.
- Чи правда, що ви купуєте акції інших лікарень щоб знищити їх як конкурентів?
- За чиї кошти буде будуватись новий центер для людей похилого віку?
- Чому в вашій лікарні звичайні операції коштують так дорого?
- Чому Шовко відмиває гроші за кордоном?…
Чоловік крокує впевнено, журналістів по трохи відтісняє охорона, на обличчі посмішка – оскал. Невже все буде так просто. Залишається зібрати прес-конференцію облити маслом старого друга, а сирниками будуть самі журналісти.

Коридором лікарні швидким кроком йде Назар, він розуміє що гра почалась, правда поки що не знає правил, проте точно знає на чиєму він боці, тому одразу вирушає в кабінет свого друга.
- Якраз до тебе йшов, — каже він зустрічаючи Василя Васильовича в коридорі.
- А доброго ранку? – лукаво посміхається той.
- Дзвонив батьку, він нічого не розуміє… чому скандал? – стримано запитує Назар.
- Сам шокований, ми вийшли на стежку війни. Тут або вони нас, або ми їх. – теж спокійно каже Василь Васильович. – За двадцять хвилин в кафе «Брід», там і поговоримо.
….
В невеличкій кафешці з ранку малолюдно тому двоє чоловіків можуть спокійно поговорити за чашкою запашної кави.
- Назаре, тут все дуже заплутано, але точно риють під твого батька, а за одно й під тих хто його підтримує. Я теж продумав свою тактику й ти мені зараз потрібен як ніколи. – спокійно каже чоловік.
- Я — лікар! Лікувати людей мій обов’язок, це в мене виходить найкраще, політикою ви займайтесь, а я вас підтримую. Це ж був наш таємний договір. – каже Назар.
- От нащо так емоційно реагувати? Я й від тебе цього хочу, твоєї професійності. Знаєш Прит Оксану сама молода переможниця зі стрільби з лука в на олімпіаді 2016?
- Ну не особисто, але за її успіхами слідкував. – зацікавлено каже Назар. – Але хіба їй не відсторонено через участь в не тверезому стані?
- Так то воно так, але не все так просто, — Василь Васильович простягає телефон з увімкненим відео, на якому в дівчини дуже помітно трясуться руки. - Це напевне викликане алкоголем, вона вже в котре пропускає олімпіаду.
- Але потрібно провести ряд тестів й досліджень, схоже на тремор дії, — одразу починає прикидати варіанти Назар зацікавлено роздивляючись, — його може викликати цілий ряд причин. Поставити вірний діагноз не так просто.
- Я хочу щоб ти став її лікарем. – заявляє Василь Васильович. Вона вже була в багатьох лікарів, проте жоден не допоміг.
- Ну в принципі я можу, — потягнувшись на кріслі сказав Назар, — але як це пов’язане з лікарнею та моїм батьком?
Васильович загадково посміхається й цілком серйозно заявляє:
- Знаєш, я дечого навчився в наших суперників за довгі роки спостережень, я хочу виграти, вони добре ведуть справи значить і ми повинні мислити раціонально, якщо я стану керуючим, але лікарня буде в мінусі тоді зі мною перестануть рахуватись…
- А ви змінились, — з посмішкою заявляє Назар.
- Коротко кажучи мій план такий: Ти лікуєш Прит і цим зарекомендовуєш себе широкому загалу, а потім з твоїм авторитетом ми зможемо діяти.
- Цікавий план, погоджуюсь, — коротко відповідає Назар.
Обоє чоловіків допивають каву в трохи дивних фірмових чашках з символікою кафе й підходять до стійки щоб розрахуватись, Василь Васильович впевнено простягає картку й продовжує вже зовсім не важливу розмову про погіршення погоди й прогнози, проте їх перебиває дівчина.
- Карта заблокована, — трохи роздратовано каже дівчина, видно її теж гнітить сірість.
- Не може бути, — ошелешено вигукує чоловік.
- Може, — відповідає дівчина.
- Не парся, я розрахуюсь. – каже Назар ледве стримуючи сміх, адже бачити Василя Васильовича таким збентеженим йому ще не доводилось.
- Це, що виходить мені карту той телепень заблокував та хіба це законно? – очима малої дитини в якої щойно хуліган відібрав льодяника запитав дорослий чоловік в дорогому костюмі.
…..

Ранок в лікарні був якимось дивним, персонал ходив наче сонні мухи, пацієнтів було мало, а ще скандал. Інформації мало, здогадок ще менше, проте кожен знав що розпускати язика тільки собі шкодити, тому монотонно виконували свою роботу. Іван вирішив зробити обхід й саме щось запитував у Петра коли його телефон видав дивний звук. Чоловік одразу глянув на екран й угледівши ім’я, посміхався, аж поки не відкрив повідомлення.
«Іване Мартиновичу, пробачте, що так довго не відповідала. Дякую»
- І ще все? – округливши очі сказав чоловік, очікуючи чогось більшого чим майже до смерті налякав Петра.
- Та ні, не все.. – відтягував час розплати, як він думав.
- Я не до тебе не панікуй. – раптом грізно сказав Іван і нічого не пояснивши пішов.
Йдучи знайомим шляхом, швидкою ходою й не розбираючи дороги Іван мало не врізався в винуватицю свого гніву.
- Анастасіє Миколаївно, я вражений вашою невдячністю, як можна слати такі повідомлення? Я до вас з усією душею, а ви?
Настя звичайно не дуже досконало знала Івана, проте розуміла, що йому потрібен час щоб заспокоїтись, а ще вона взагалі не розуміла чого це він тут рознервувався на пустому місці? Ну відіслала вона йому смс той що смайликами треба було прикрасити? Тому дівчина швидко вибачилась й зіславшись на невідкладну справу втекла.
Проте вона дійсно погано знала чоловіка, від нього не так просто втекти, тому коло ліфту який щойно викликала дівчина, з’явився і нав’язливий співрозмовник.
- То куди ви так поспішаєте Настю? – вже зовсім іншим тоном запитав Іван.
- В лабораторію, Назар Юхимович там якесь дослідження проводить, попросив допомогти, — не приховуючи своїх планів повідомила дівчина. – А ви куди?
- Туди ж. – раптово навіть для себе відповів чоловік.
І взагалі останнім часом з виваженого й прораховую чого кожен крок і кожну дію чоловіка він перетворився на імпульсивного підлітка.
- Цікаво, ви так часто змінюєте плани… - задумливо сказала дівчина. – Раніше ви не хотіли брати пацієнтку з лицевим нервом, а тепер, — дівчина замовкла.
- Ви хіба не цього хотіли?
- Так, саме цього і дуже вам вдячна, просто не розумію мотивів. – чесно зізналась у своїх підозрах дівчина.
- Вона ваша родичка, треба було одразу сказати навіщо все ускладнювати? – запитав він вже м’якшим тоном.
- Для мене це все не просто.
- Розумію. – сказав Іван, він дійсно розумів, але на запитальний погляд дівчини відповів, — в мене теж відносини з такими родичами є… мама нас покинула дуже давно, а тепер хоче відносин і благає про прощення. Чому тепер вона хоче зі мною спілкуватись? Саме тепер коли я успішний і дорослий … вона не має права лізти в моє життя, більше не має..
- Не думаю що наші історії схожі, адже вона хоче миру, зрозуміла свої помилки, хоче щось виправити… - Сказала Настя й навіть трохи позаздрила Іванові, адже її мати точно не хотіла миру й питання було не в тім, що дівчина її не пробачить, а в тім що жінка навіть спроби не робила аби щось змінити.
Раптом Іван хапнувся за серце правда з правого боку, виглядало дуже комічно, адже лікар переплутав анатомычне місце розташування такого важливого органу. Дівчина хоч і посміхнулась, проте проявила турботу.
- Що з вами?
- Не дивіться на мене таким поглядом, я не готовий… від ваших поглядів мурахо-подібні слони бігають по тілі і я соромлюсь.
- Ви про що? – здивовано запитала дівчина, але відповіді не отримала, приїхав довгоочікуваний ліфт.
Обоє зайшли в ліфт і мовчали… першим як завжди не витримав Іван.
- Я завтра назначу зустріч вашій пацієнтці, потім як найшвидше назначу операцію. – діловито повідомив він.
- Добре. – тихо відповіла Настя.
- Добре і все? Якщо хтось вам робить добро, потрібно відповідати взаємністю. По вашому «добре» - достатньо?
- Мене давно не цікавить її життя й мені абсолютно все одно яким буде результат оперативного втручання і чи допоможе воно їй, просто я не змогла пересилити в собі неприязнь до цієї людини тому попросила вас це зробити, адже ви будете не упередженим лікарем. А я лікар поганий, якщо розкидаюсь пацієнтами які не подобаються. Такої відповіді вам достатньо? – сказала дівчина прямо дивлячись в очі чоловіка.
- Напевно… - не впевнено відповів він.
По коридору бігло два практиканти, видно дуже запізнювались й не роздивлялись дороги та раптом Настя трохи штовхнула Івана, чим врятувала його від зіткнення з одним із них.
- Що це ви зробили? Це я мав би вас рятувати! – знічено почав чоловік, але за спиною почув знайомий голос і обличчя його у раз змінилось, адже це був брат…
- Малий, Івашко… - навмисне дражнячи вигукував Сергій.
Дівчина скориставшись нагодою розчинилась залишаючи братів на одинці. Втікаючи вона наштовхнулась на радісного Назара, вони так і не розмовляли після тієї зустрічі, тому дівчина була трохи спантеличена думками про подальші дії. Він знову не пропонував зустрічатись тому все було не зрозуміло.
- Йдемо на каво чай? Бо я то більше люблю каву, проте сьогодні буде перекофіїнус, - сміючись запропонував він.
- Не можна, адже у вас через, — дівчина поглянула на годинник, -сім хвилин розпочнеться зустрічі з  пацієнтами, а там як завжди черга не мала.
- Ти знаєш мій розклад, — піднявши одну брову здивовано запитав чоловік.
- Ну взагалі то я ординатор що працює під вашим керівництвом, тому я зобов’язана знати твій розклад, — посміхнувшись сказала вона.
- Ех, а в мене серце забилось… - сумно сказав чоловік.
Дівчина знітилась від його слів, одразу волосся почала поправляти й взагалі не знала куди себе подіти, тому вирішила, якщо ранок почався з втеч, чому би не продовжити цю традицію й розвернувшись втекла.
- Серце моє через тебе забилось, бо я тебе люблю. — вигукнув в спину Назар й просто дивився їй у слід.
Поскаржитись
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше