Вночі присниться мені бабуся та вилає марну так, що душа згорнеться не один раз. Не побачу її очей, тільки голос почую і дотик теплий.
– Душа моя, я ж захищала, знаки подавала. Що ж ти не послухалася? Навіщо двері відчинила, Аделюшка? Небо моє похмуре, голочка не оживе без душі твоєї. Сильно образила ти її, коли в серце холоднечу пустила.
– Та хіба я пускала, рідненька?
– Мабуть, помилилася. Де? Не знаю, не відаю.
– Що робити, бабуся?
– Дай мені час. Я попитаю у духів лісових, земних та водних. Раптом підкажуть-допоможуть. Але дивись, – голос бабусин розчиниться в тиші, в дзвін перетворившись, – не даруй поцілунок...
Підірвусь на ліжку, а серце в грудях, ніби не моє стане. Задзвенить, затріщить окаянне, як бляшанка на воротях. Подивлюсь у віконце, візерунки морозні розглядаючи. Ось, хто чарівник справжній. А я, так – бракована.
Чим прогнівила голочку, чому перестала вона мене слухати?
Семен в хату зайде. Почую, як дрова на підлогу впадуть. Ранок холодний. Тепло на душі від турботи чорноокого, та розумію ціну ім. Напевно чекає весни він, щоб до гарної своєї повернутися.
У кімнаті булочками пахне, що на тарілці складені по колу, як сонце, радіють-рум’яняться. А у мене перед очима руки Семена доглянуті і міцні. Стискають-переплітають мої пальці, тісто місять, ніби в коханні зізнаються. Тільки неправда все це, іншій серце його належить. Сам же казав!
І боляче так від його погляду доброго. До того важко, що позбутися хочу. Але далеко весна – надія моя!
– Як ти, Адело?
А в очах темних, як безодня, інше питання стоїть. Чи приходила бабуся? Чи зможе любов його склеїти?
– Не прийшла, – збрешу, щоб більше питав.
Почеше гладке підборіддя. Тільки зараз помічу, що поголився і волосся уклав. Світлий став, як дитина – чистий. Запашний і привабливий. Як такому поцілунок не подарувати? Як втриматися? А коли сам полізе? Бити його, чи що?
– Малявка, я тут, – скаже і затримає дихання, – докопався до авто. Тиждень рив замети. Не говорив тобі, щоб не хвилювалася. Пса хочу поховати, тільки не знаю де.
Вітер кине у вікно крихкий сніг, а я здригнуся. Обійняти несподіваного хочу так сильно, що вилиці зводить. За розуміння і участь. Але втримаю руки і стисну кулаки, аж кісточки побіліють. Чужий молодець він. Чужа доля.
Гіркота замучить. Хвороба відступить, і один жар іншому на зміну прийде. Потрібна відлига, що дороги очистить. І голка жива. Не поїде Семен від мене без зашитої своєї біди. Буде душити присутністю, поки не помру.
Одягнусь насилу. Ноги тремтять і підгинаються, ніби я зрубана береза. Але повинна йти. Друг же там під товщею льоду стільки днів лежав. Чекав. Не можу зараз здатися.
Біля воріт, де дзвенять дзвіночки, я схоплюсь за кілочок. Заскрипить-затріщить дерево, ніби живе. В пальці колючка, немов попередження, встромиться. Та скільки можна? Ідіть, духи зимові-злі, якщо не можете на ноги мене підняти! Не потрібні ви мені!
Завиє заметіль, відповідаючи мені. З ніг зіб’є і прямо в обійми Семену кине.
– Не дійдеш сама, – він підхопить мене на руки і по вузькій колії піде обережно. Дивлюся на його вилиці напружені і губи окреслені, ніби аквареллю хто намалював, і не можу впоратися з собою. Тягне до нього, як медом намазано. Невже причарував хто? Так не буває так! Я б зрозуміла-відчула, що ворожба на мені.
Почую запах його шкіри. Терпкий, як вітер в полинному полі. І в пальцях струм спішить, жили заморожуючи. Помчить колючками, в серці вузли зав’язуючи і затягуючи туго-туго. Червоні, ружі, криваві. Закапають-розтечуться на снігу соком калиновим. А мені дихати важко стане. Голочка встромиться в серце, і боляче так, що тьма під віями розіллється і гарячою водою по щоках поповзе.
– Відпусти! – закричу.
А Семен хитне головою і міцніше до себе пригорне, ніби навмисне.
– Тут недалеко. Потерпи.
– Не хочу, – голос зірветься, в хрип перетворившись. – Відпусти, окаянний!
Брови Семен зведе та наполегливо піде далі. Втримає в лещатах залізних, як в кайданах. І здасться, що в могилу він кинути мене хоче. Дура, що повірила. Спочатку двері відкрила, а потім з бурану витягла, друга вірного на смерть...
– Прошу тебе. Відпусти. Дихати нічим, – давлячись сльозами, скажу, і Семен поставить мене в сніг, але притримає. Долоні гарячі через кожух обпалять шкіру, як залізо розпечене. Хмара дихання чорноокого огорне і ще гірше зробить. Бігти! Але в тюрмі я, ніби в болото ногою ступила. Якщо встрепенусь, ще глибше в гірко-солодкій воді втоплюся. По саме горло. Захлибнуся-задихнусь в любові своїй. Не врятує ніхто!
Поховаємо Грімку швидко якось. Я, себе не пам'ятаючи, додому піду-побреду. Сніг дрібний на щоках в сльози перетвориться. А на губах одне його ім'я. Се-мен. Як пісок на зубах тріщить, як пил, що скільки не здувай, все одно осідає. Вирізати-видавити пам'ять хочеться, щоб перед очима закритими не вставав образ гостя білявого. Навіщо до себе в серце пустила, бідова?
Пізніше присниться мені бабуся. Голова біла, не покрита, а в очах сірих печаль охолоне:
– Зізнайся, краплю останню гостю подарувала?
А мене, як окропом обдасть. І ніби занурить важка рука в крижане озеро і утримає під водою. Згадаю, як в заметіль передала Семену намистинку. Ось вона де, сила моя! Закиваю, а бабуся гляне грізно і брови зведе.
– Чого за порадою прийшла, коли сама своїм даром розпоряджаєшся?
– Вибач, ба, дурну і безглузду. Не буду більше. Як забрати тепер?
Бабуся буде хитати головою і зітхне натужно.
#11223 в Любовні романи
#2440 в Любовне фентезі
#2766 в Короткий любовний роман
Відредаговано: 16.06.2019