Тим же вечором Стах металася по своїй кімнаті. Вона ніяк не могла вирішити, що робити далі.
Впевнившись, що Ян поїхав додому, Ольга тишком полізла в базу пацієнтів і повиписувала адреси й телефони усіх постраждалих дітей. Їй вдалося додзвонитися до двох родин, але й цього було достатньо. Батько близнюків, які заразилися тифом через doed-koecks, емоційно кленучи невідому стару, що отруїла дітей, в якийсь момент випалив:
— Ця відьма набрехала їм, що ініціали “AR” на пиріжках означають “all right” — ви колись чули таку дурню?
— Які ініціали?
— О, так ви теж не в курсі? Не дивно, я doed-koecks востаннє їв ще до школи. На них писали ініціали покійника. Про ті булки давно забули, і правильно, дикий звичай
А підліток, який ледве врятувався від клудде, сам взяв слухавку і описав примару :
— Здоровецький такий чорнющий кінь, весь час ставав на диби, точнісінько як на гербі Ван Раппардів.
— Звідки ти знаєш, який у них герб?
— Це всі траєктумці знають, — пирхнув хлопець, явно дивуючись такому питанню.
Виходило, що всі ці випадки тим чи іншим способом стосувалися декана. Однак Ольга не могла повірити, що Крижаний Троль замішаний у трагедіях. Його емоції були щирими. Стах гарцювала по кімнаті. Їй ні з ким було обговорити ситуацію, ні з ким порадитися. Не було людини, якій вона могла б довіритись. Навіть Янові. Занадто його приголомшив візит до нещасної мефрау Віссер, а ще вочевидь чаромедика неприємно вразила розповідь жінки про декана. Варіантів лишалось два: залишити все при собі і спостерігати, як все буде розвиватися далі, або все ж спробувати поговорити з Ван Раппардом.
Повагавшись, Ольга врешті надрукувала коротке: “Чекаю”. Відразу брязнуло друге повідомлення: “Є плани на Різдво?”. Стах зітхнула. Погодитися на запрошення Яна означало дати йому надію на майбутній розвиток стосунків. Кілька раз Ольга намагалася уявити себе разом з чаромедиком: переплітання пальців, обійми, поцілунки… Ні. Її нічого не відштовхувало, але й нічого не вабило. Невже не можна бути просто друзями? Повагавшись, вона надрукувала: “У мене зміна”. Не хотілося напередодні свята псувати Яну настрій прямою відмовою. Відразу прийшла відповідь: “Завтра на зміні й поговоримо”.
Медвідьма відкрила підручник Густава де Валла Перне, але в голову нічого не лізло. Під ложечкою тоскно смоктало: погане передчуття. Ольга ненавиділа цей стан. Вона так вірила, що в розслабленій Батавії назавжди забуде цю тугу, яка починається з болю в грудях і потім охоплює голову й тіло тугим коконом передчуття неминучості. І неможливо збагнути, яке лихо чигає.
Ольга не була віщункою, більш того, не вірила в цей дар. Всі провидці, які їй траплялися, врешті решт виявлялися шахраями. Деякі щиро вважали себе обраними, але все одно в результаті лише дурили довірливих клієнтів. Насправді Ольга навіть раділа, що не може передбачувати майбутнє, пам'ятаючи про сумну долю легендарних пророчиць. Їй з головою вистачало і болісного передчуття.
Стах ляснула книгу на стіл, вимкнула світло і загорнулася в ковдру. Принаймні спробує виспатися вперше за останні тижні.
***
Ольгу раптово підкинуло в ліжку. Вона з криком сіла, хапаючи ротом повітря, все тіло тремтіло. Стах витерла з лоба холодний липкий піт і спустила ноги на долівку. Якусь хвилину віддихувалася.
Сон вона запам'ятала. Квітучий луг аж до самого горизонту. Різнотрав'я, усі польові квіти, які тільки можна уявити: біла й рожева конюшина, звіробій, сокирки, маки, ромашки, гусячі лапки, грицики, кашка, іриси.. Всі квітли розкішно і пишно, цвіли одночасно, хоча так і не мало бути. Різнобарв'я вкривала вода, наче річка повесні розлилася на заливні луки, чиста й прозора, мов скло. І ген на обрії над розкішною оболонню сходило сонце.
Сон був красивий і геть не загрозливий, але Ольгу охопив невимовний жах. Востаннє так страшно їй було напередодні війни. Тоді довгі дні Стах довго не могла заснути, забувалася тяжким сном о другій, третій годині ночі, потім кілька раз прокидалася, на ранок вставала розбита і цілий день мучилася від тягучого болю під ложечкою. В той ранок, коли вона нарешті змогла проспати всю ніч, не прокидаючись, її розбудили вибухи за вікном. Гіперборейські війська перейшли кордон.
Здригнувшись від страшних спогадів, Ольга накинула на плечі одіяло і підійшла до холодильника. Як тільки вона зробила перший ковток холодного соку, задзвонив телефон. Стах від страху впустила склянку, сік розхлюпався по підлозі й босим ногам.
— Ольго, терміново в прийомну. — Мефрау Грут відразу дала відбій.
Третя ранку. Похапцем зібравшись і натягнувши так і не зашитий пуховик, Ольга вже за п'ять хвилин злетіла нагору по пожежним сходам. Поряд зі старшою зміни стояв поліцейський.
— Мефрау Стах? Прошу проїхати зі мною.
— Що сталося?
— Ми знайшли тіло. Потрібно опізнати.
— Я-аке тіло? — затнулася Ольга.
— Потопельника, за документами він — співробітник вашої лікарні. Мефрау Грут не може залишити робоче місце.
— Я прошу вас проїхати з поліцією, Ольго. Звичайно, ви можете відмовитися, але я особисто прошу вас. З усіх, хто зараз на зміні…
Стах закусила губу і зробила глибокий вдих.
— Добре. Ходімо.
“Вдих-видих, вдих-видих”, — повторювала Ольга всю дорогу. Формально вона розуміла рішення мефрау Грут, але водночас в горлі вставав колючий клубок.
— Куди ми їдемо? — порушила вона тишу.
— До Монікабрюг.
— Не впевнена, що знаю, де це.
— Міст через канал, де Якобстраат переходить в Ауденорд.
— Якобстраат… Це поряд з Якобікірхе?
— Так точно, метрів двісті.
По спині потягло холодом, руки вкрилися мурашками. Поліцейський загальмував.
— Прошу за мною.
Вхід на міст перегороджувала жовта стрічка, поряд чергували озброєні поліцейські. Ольга застигла.
— З вами все добре, мефрау Стах? Готові?
#880 в Фентезі
#209 в Міське фентезі
#3026 в Любовні романи
#747 в Любовне фентезі
Відредаговано: 04.08.2024