Старість до людини приходить не з прожитими роками, а тоді коли ти перестаєш сподіватися на якийсь незвичний приємний сюрприз від кожного наступного дня. Коли всяке завтра у тебе таке ж саме передбачуване й прогнозоване як і сьогодні та вчора. Коли раптові несподіванки зазвичай приносять з собою якісь проблеми, біди та негаразди. Тоді думки про майбутню смерть вже не надто страшать тебе, а радше спонукають до осмислення минулого, до оцінки тих вчинків й дій які ти колись здійснив.
Подібні філософські роздуми тепер нерідко провідують мене. Незважаючи на свій не такий вже й старечий вік я чимало пережив і ще більше побачив. Я пізнавав радості палкої пристрасті й гіркоту несподіваних розтавань. Мене неодноразово зраджували, і я інколи грішив цим ділом. Та ні численні жінки, ні їх, зазвичай лицемірні й брехливі, почуття не принесли мені справжнього щастя й радості. Я розчарувався у багатьох речах, а до деяких – взагалі ставлюся з холодним цинізмом.
Самотність й нудьга стали моїми незримими супутниками. Боротьба з ними тривалий час не приносили ніякого позитивного результату. До тих пір поки одного пізнього вечора у моїй квартирі раптом не задзвонив телефон. Немало здивований цим я підняв трубку і почув у слухавці хриплий чоловічий баритон:
– Ігорку, привіт! Вибач, що турбую тебе в такий час, та на це є вагома причина.
– Привіт! – буркнув я у відповідь безуспішно намагаючись збагнути хто до мене дзвонить. Голос був до болю знайомий, та хоч убий а в цю мить я не міг пригадати кому він належить. Напевне відчувши це моє сум’яття незнайомець швидко пробубнів:
– Впізнаєш хто до тебе дзвонить?
– Ні, – зізнався я.
– Ну старий, ти і даєш. Я ж Коля, твій однокласник.
Тепер все стало на свої місця, і я миттєво допатрав, що і до чого. Голос насправді належав моєму однокласнику Миколі. Разом ми протирали штанами парту без малого десять років, і були друзями, як то кажуть, нерозлийвода. Деякий час тому, на зустрічі нашого класу, я дав йому номер свого мобільного телефону без особливо сподівання на те, що він колись подзвонить.
– Що трапилося, Колю? – поцікавився я підозрюючи, що колишній однокласник просто так в таку годину б не подзвонив.
– Біда Ігорку. Віра важко захворіла. Фактично вона вже при смерті, і хоче напослідок з тобою зустрітися та поговорити. Має тобі щось важливе сказати. Якщо є можливість, то приїзди якнайшвидше.
– Гаразд, завтра виїду, – радше автоматично ніж усвідомлено погодився я.
– Тоді бувай, – коротко підсумував нашу незвичну розмову Коля й поклав трубку.
Всю ніч я не зімкнув ока і на хвилину. Згадував минуле. Повертався у той час коли був вісімнадцятирічним, і в голові моїй гуляв вітер. Турбувало мене тоді тільки те, як би весело провести вільний час. Одного разу мій друг і однокласник Коля запропонував мені поїхати разом з ним до його сестри, що жила в Карпатах, і там провести пару тижнів літнього відпочинку. Я з радістю погодився.
Так опинився я в невеличкому і гірському селищі й познайомився з юною чорноокою красунею Вірою. Висока, струнка, з розкішною темною косою, Віра враз заполонила моє серце. Ми почали зустрічатися. Були у нас вечірні побачення і ранкові подорожі до лісу. Були клятви вірності та палкі поцілунки. Що там говорити! Ми закохалися одне в одного, мов герої красивої романтичної повісті.
Час летів швидко. Невдовзі я мусив повертатися додому. Суєта буденних справ заполонила мене і не дозволила поїхати до коханої, хоч я про те мріяв. А через два місяці мене призвали в армію. Солдатська служба далася важко, і якось самі собою відійшли від мене Карпати, а зустріч з Вірою видалася красивим подарунком долі. І тільки.
Ех, молодість, молодість! Безтурботна пора, коли не думаєш про наслідки своїх вчинків. Пора, коли не здогадуєшся, що такі речі, як кохання, треба берегти вічно.
Коли я опам'ятався і набрався розуму, було вже пізно, щоб думати про зустріч з Вірою. Минули роки. Вона, мабуть, вийшла заміж. Яке я маю право бентежити її спокій? Хоч, за Вірою я сумував. Бо знав, що ніколи нікого вже не зможу покохати так, як кохав її.
Особисте моє життя не склалося. Замість щастя, доля подарувала мені мандри й самотність. Я став геологом – людиною без власної домівки і сімейного вогнища. Побував у багатьох країнах, траплялося, зустрічав красунь, та в серці залишалося місце для першого мого і, як я зрозумів, єдиного кохання.
З тим я змирився. Мені подобалась моя робота, їй я віддавав сили свої і час. Здавалося, вже ніщо в світі не зможе змінити мого життя. Та раптом... Оцей несподіваний вечірній дзвінок перевернув все з ніг на голову. Змусив мене пригадати в деталях те, що я так вперто намагався забути всі ці роки. Заставив замислитися про причини через які вмираюча жінка покликала мене на розмову. Чому вона ще раз хоче мене побачити? Що має сказати перед смертю?
Так і не віднайшовши відповідей на ці запитання, я на світанку наступного дня вирушив назустріч минулому. Зібрав у валізу найнеобхідніше. Взяв на роботі відпустку за власний рахунок. Вивів з гаражу автомобіля й відправився у далеку дорогу.
Шлях в село де мешкала Віра був дійсно неблизьким. Та я навіть трохи радів з тої обставини. Сидячи кілька годин за кермом машини я міг хоча б справитися зі спогадами минулого, вгамувати хвилюючий трепет і хоч якось підготуватися до зустрічі з тою котру я вже стільки часу не бачився. Шкода звісно, що побачитися доведеться при таких трагічних обставинах, та тут уже нічого не подієш.
#3410 в Сучасна проза
#9490 в Любовні романи
#2305 в Короткий любовний роман
Відредаговано: 31.05.2021