Ліна погано спала. Навіть м'ятний чай не допоміг. Заснула під ранок.
– Дівчата, вставайте, бо запізнитеся. – голос тітки лунав по квартирі, як сурма судного дня.
Ліна натягнула ковдру на голову і в очах пропливла вчорашня ганьба. Це звичайно, добре, що її не звільнять, але… краще б звільнили. Одна думка, що потрібно знову зустрітися з босом – викликала паніку. А ще перепрошувати! Жевріла лише одна слабенька надія, що він сама не захоче її бачити.
Ліна одягалася, як сонна муха.
– Давай швидше. – заглянула в її кімнату Рената. – Сніданок холоне.
– Дякую, але я не буду. Апетиту немає.
– Кави або чаю хоч попий із бутербродами.
Ліна похитала головою.
– Дякую, щось не хочеться.
Вона справді не хотіла вранці ні снідати, ні пити, а лише, щоб стався потоп, чи на крайній випадок землетрус і була поважна причина не йти в офіс. Але дарма. Навіть нічний мокрий сніг припинився.
Врешті тітка не витримала кислого обличчя Ліни й спитала з легким нерозумінням:
– У тебе немає причин для переживання і ти вирішила їх вигадати на рівному місці? Може досить накручувати себе за вчорашнє?
– З чого ти взяла, що я переживаю?
Ліна з усіх сил намагалася говорити бадьоро і вичавити з себе хоч трохи оптимізму, тому навіть пожартувала:
– Та я спокійна, як пітон під час зимової сплячки. Все цілую, я побігла.
І швидко накинула пальто, вхопила сумку і навіть переступила поріг квартири.
– Капці скинь і одягни черевики, пітон ти наш холоднокровний. – засміялася вслід їй тітка.
Ліна зрозуміла, що заледве не пішла на роботу в домашніх капцях й почервоніла. Швидко перевзулася.
Рената дістала гаманця.
– В тебе є гроші на таксі?
Дівчина аж закрутила в обуренні головою.
– Та ну його. Я краще на автобусі. Набагато дешевше, а результат, той самий. – махнула рукою й вискочила у двері.
Свого транспорту Ліна ще не мала. Дядько їхав на роботу ні світ ні зоря, а салон тітки Ренати та приватний ліцей Сніжки були в протилежному напрямі. Тому єдиним способом, яким вона могла добратися на роботу була маршрутка, бо щоденне таксі дівчина вважала марнотратством чистої води.
Ліна стояла на зупинці, а маршрутка вже так нічогенько запізнювалася. Дівчина дивилася на калюжу, біля якої сиділи горобці та заздрила їм не по-дитячому, бо в роті так пересохло, що аж шкрябало в горлі й постійно хотілося кашляти. Люди навколо почали вже навіть підозріло коситися на неї.
Ліна поглянула на гори брудного снігу на дорозі, на калюжі, які вже підмерзали, виглянула на дорогу із-за машин і врешті наважилася. Поруч зупинки був магазинчик – вона вскочила туди, прошмигнула попереду інших покупців.
– Я тільки води, у мене маршрутка.
– У всіх маршрутки!
– Знахабніла геть!
– Я тут в черзі. – і Ліну добряче хтось штовхнув.
Дівчина зрозуміла, що пахне скандалом, вхопила першу-ліпшу пляшку у найближчій розпакованій спайці, й не чекаючи решти, вилетіла у двері. І якраз в останній момент встигла запхатися в маршрутку.
Вже в забитому автобусі зрозуміла, що трилітрова пляшка «Коли» в руках – така собі ідея. Автобус добряче трусило, він постійно смикався: дороги після нічного снігопаду були в жахливому стані, а на додачу почав братися морозець. Крім того, вранці всі поспішали й маршрутку постійно намагалися обігнати, підрізати, а сама вона була вщент забита і Ліну постійно штурхали з усіх боків. Але попри такі екстремальні умови, дівчина спробувала відкрити «Колу». Тільки почала відкручувати – пляшка засвистіла, напій запінився, а пасажири поруч подивилися на Ліну, як інквізиція на відьму і накрили «чудовими» коментарями:
– Розум є?
– Ти що з головою не дружиш? Забери її від мене!
– Обіллєш, я тебе так напою, що більше нічого не захочеш.
Коротше, Ліна зрозуміла, що навколо всі якісь нервові та краще не ризикувати. Притулила до себе пляшку і удала, що нічого не робила. За годину знущання по дорогах, маршрутка нарешті подолала двадцятихвилинний шлях до Ліниної роботи. Та випала з автобуса і як ошпарена рвонула з пляшкою в руках до споруди офісу.
Ноги трохи роз’їжджалися, але дівчина вдало пробігла трьохсотметрівку, влетіла по сходах в хол, і все-таки встигла в останні секунди тицьнути картку охоронцю.
Видихнула Ліна лише біля ліфта. Він був порожнім – більше сміливців, які на останніх секундах прориваються на роботу, сьогодні не було. Але коли двері вже закривалися, їх притримала рука із золотим перснем і в ліфт зайшов… Євгеній Генріхович.
Секунду вони мовчки дивилися одне на одного, а потім Ліна розгублено писнула:
– Доброго ранку Євгенію Гріховичу… Горіховичу… Генріховичу. – і зрозуміла що краще б її звільнили ще вчора.
Міцніше притиснула пляшку до себе і так кривенько посміхнулася: яке вже там перепрошувати, коли навіть по батькові боса вилетіло з голови.