Я простувала темною вулицею, яскраві ліхтарі майоріли над моєю головою. Блін. А якщо… Ні. Рішення прийняте. Шляху назад немає. Я ж зможу? Видихнула і продовжила крокувати. Ніхто не знав, куди я йду. Не вважала за належне когось повідомляти про свої плани. Тільки в останню мить записала голосове повідомлення на своєму каналі. Відправляти повідомлення або записувати голосові було набагато легше. Завжди був час на те, щоб придумати відповідь. Не те, що у реальному житті. Зовсім скоро переді мною відкрилися ворота "Світовиду". Швидко оглянувши територію, помітила кількох людей. Наблизилася ближче. На годиннику була 17:50. Виявляється, не я одна така пунктуальна. Зупинилась. Може з кимось заговорити першою і познайомитися?
“Ну, давай, Олю, ти ж можеш”, – крутилось у моїй голові.
Але інший не менш гучний голос промовляв: “Ні, не роби цього”.
І я підкорилася йому. У мене було безліч можливостей заговорити, але …
Двері приміщення нарешті відчинились.
- Заходьте, – промовила жінка. Групка з десяти людей, яка зібралася за цей час посунула всередину. Нас вивели на задній дворик. Потім ми підіймались страшенно незручними сходами. Зала очікування зустріла холодком.
- Ось анкети, заповніть їх, – жінка дала кожному папірці і ручку.
Швидко заповнила анкету і повернулась на стілець. По одному нас почали кликати у ту саму кімнату. Кімнату, де проходив кастинг на гурток акторської майстерності. По моєму тілі пробігся табун мурашок. Я намагалася зберігати впевнену позицію, але це мені не надто допомагало. Все одно хвилювалась.
Час тягнувся неймовірно довго, аж ось наступила моя черга. Піднялася з крісла, зібралась з силами, випрямила спину і в думках побажала собі удачі.
- Дихай, – наказала собі, – просто дихай, – і відкрила двері тієї самої кімнати. Жовті стіни дозволяли почуватися вільніше, ніж завжди, але все ж цього було не достатньо.
- Ну що ж привіт, розкажи, будь ласка, про себе і чим ти займаєшся? – жінка, яка нас завела сюди почала говорити.
- Я - Оля, мені 16. Колись у початковій школі три роки займалась танцями. Також музична школа, фортепіано, але кинула на 4 році навчання, – я намагалася звучати впевнено і активно жестикулювала.
- А чому кинула? І стань, будь ласка, туди , щоб я тебе краще бачив, – чоловік вказав на середину залу.
Зробила пару кроків і опинилася посередині.
- Проблеми з учителькою. Але зараз я знову граю, тому що мені подобається музика. Також недавно навчилася грати на укулеле.
- Цікаво, – хмикнув чоловік.
- А ще я дебатую і пишу твори, – швидко додала я.
- Пишеш? Що саме?
- Різні коротенькі історії.
- А які українські письменники тобі подобаються? – запитала жінка.
- Загалом, мені подобаються майже всі твори, які я читала.
- А який один найбільше? – попередня відповідь її не вдовольнила.
- Напевно, “Меланхолійний вальс” Ольги Кобилянської.
- А заспівай щось, – раптом прорік чоловік.
- Піду втоплюся у річці глибокій, – потягнула я так голосно і чітко, як тільки могла. І на якусь хвильку відчула ту свободу, якої раніше ніколи не відчувала. – Шукати стануть, не скоро знайдуть, – але це була тільки одна коротенька мить. - Ти будеш плакать, минатимуть роки, мене ніколи не зможеш забуть, – голос ставав все тихішим, а жестикуляція все біднішою і біднішою.
- А що це тільки що було? Як ти думаєш? - запитав мене чоловік.
- Не знаю, – відповіла по звичці.
- Невпевненість? – додала в наступну мить.
Але в ту секунду, коли я це сказала, усвідомила, що це був страх. Страх показати себе. Страх осуду,який завжди зупиняв мене.
- А тепер давай зіграємо етюд. Твій друг дізнався, що він хворий на рак, а ти прийшла, щоб заспокоїти його. При цьому ти можеш повторювати тільки три слова: “Я тебе ненавиджу”.
Чоловік став біля мене. Поглянула на нього і, намагаючись підібрати правильну інтонацію, промовила: “ Я тебе ненавиджу”.
- Я тебе ненавиджу, – відстань між нами зменшилась.
- Я тебе ненавиджу! – прокричав він у відповідь і перейшов в інший кінець кімнати.
Пішла за ним. Зупинилася.
- Я тебе ненавиджу, – жалість лунала у моєму голосі.
Він впав на коліна.
- Я тебе ненавиджу, – повторювала знову і знову. Мозок підказував, що мені потрібно торкнутися його, спробувати обійняти. Але я не могла цього зробити.
Не могла довіритись своїм відчуттям…
Через годину вже була вдома. На кухні сиділа мама, попиваючи каву.
- Привіт. Де ти була, чого так довго?
- Привіт, та так, ніде.
- А як день? – запитала вона, дивлячись на мене.
- Нормально.
- Гарно виглядаєш.