День за днем, день за днем. Справи в замку йшли… ну йшли. Щось, що залишалося між хлопцями після сварки, зникло. Так само повільно й акуратно, але постійно, я ставила їм питання і вказувала на дивні речі. І паралельно вчила магії та розповідала, от як дітям, тільки хороше і на нешкідливі теми, про зовнішній світ.
Що прогрес є зрозуміла, коли пояснювала, що таке гроші. У контексті того, що хіба не дивно, що у вас так мало математики? Усім забезпечені дітки знизали плечима і сказали, що їм це не потрібне. Ні, звісно ні. Якщо ви хочете повністю залежати від ордену… На це вони промовчали. Це добре, що не почали доводити, мовляв, орден — ліки проти всіх бід і тра-ля-ля. І ще, по очах було видно, задумалися, чи дійсно вони хочуть повністю залежати від інших.
Молодці, думайте. Думати взагалі дуже корисна навичка.
З дітьми ми дійшли до теми сім'ї. З ними був набагато простіше і можна було більше розповідати, не побоюючись, що ще зайве слово та їхнє багаторічне промивання мізків все ж таки візьме гору і здасть мене вчителям. Вони навпаки цікавилися і мені навіть просити не треба було, бо самі обіцяли ні слова дорослим не говорити. Діти ж, відчувають таке. На рівні підсвідомості, але все ж таки відчувають.
Тому й вийшло, що я розповіла їм набагато більше, і до братів-сестер-батьків ми теж дійшли. І це стало тією останньою краплею. Арея сказала, що хоче їх побачити, хоче знайти. Хоче, щоб вони жили тут із нею. І інші сказали те саме.
Все ж таки виховання проглядає — життя не тут вони уявляли собі погано. Взагалі ледь уявляли. Подивитися на нього хотіли, але думки, що можуть жити не в замку, ще не виникало. Але над цим я працюватиму.
Коли Айран покликав Деліма, я вже знала, що треба робити. А хлопець глянув на нас із шатеном, зітхнув і кивнув. Молодець, все вірно, сьогодні жодних своїх питань. Не потрібно Рената нервувати ще раз.
Хитало брюнета сьогодні помітно менше, та й тягтися-перевертатися-вставати не намагався. Але мене не відпустив, смикнув на ліжко до себе.
— Ти… — шатен здивовано на це подивився.
— Я посиджу з ним.
Не відразу, але все ж таки вдалося його випроводити.
Як і минулого разу, голова брюнетика лежала в мене на колінах, а мої пальці стали перебирати шовкові пасма. Айран з Арізою знову прийшли й залишилися задоволеними, навіть мене похвалили, що він краще почувається.
Звісно сьогодні йому краще, бо свого він не питав. Але ви думайте, що я це зробила, думайте.
— І все ж таки, нехай вип'є з ранку, — головний поставив на тумбочку блюдечко з таблетками.
Звичайно, як інакше. Може йому і краще, але ж вам не потрібно цього. Вам потрібно, щоб живий був і щоб дар його працював неправильно. Куди ж це без пігулок!
Як тільки вони пішли, я взялася до справи. Спеціально сьогодні припасла шматок хліба саме для цього. Вирізаємо потрібну форму, стискаємо до потрібної густини. Фінальний штрих — ілюзія. Звичайно, що сил потягне багато за ніч, але нічого.
Справжні пігулки вирушили до мене в кишеню, щоб я могла дослідити їх потім і ще довести Делу, що він пив зовсім не їх.
Як я заснула не пам'ятаю, але сон знову був приємним. Дуже. Зате прокинулася вже майже зі звичною думкою. Який нахаба, а!
— Лін, не гнівайся, — хлопець усміхнувся. — Ти така мила уві сні.
А ось це ти дарма сказав. А у житті я, значить, не мила?! Тоді й буду не милою. А ну не малювати без мого дозволу! Ображеним поглядом брюнетик простежив за відібраним малюнком та олівцем.
— Віддай, будь ласка.
Він був схожий на дитину, яка льодяники випрошує.
— Ні, — я тріумфально посміхнулася.
— Зла ти, — насупився брюнетик.
Пф… штовхнула його в бік, бо нічого мене хорошу так недобре називати. Це було дарма, бо в хлопця в очах запалилися вогники. Я одразу зрозуміла, що це для мене не добре.
Тільки от відповзти на безпечну відстань не встигла — його руки були швидшими й почали мене лоскотати. А хлопець вже на гіркому досвіді навчений, вивертався від моїх рефлекторних ударів майстерно. А потім взагалі виявився наді мною, та й руки ще тримав! Гад, просто гад.
— Важкий, зараза, — висловилася я.
Нічим крім голови нормально ворушити не виходило.
— Ти теж не легка, — усміхнувся.
— Що?!
Помста провалилася — він мене знову залоскотав.
— Деле, припини, — крізь сміх простогнала я, але не подіяло. — Будь ласка, — нуль результату. — Ну Ліііііім!
— Так? — він все ж таки зупинився і схилився до мене.
— Відпусти.
— Ммм… я міг би. Але, звісно, не задарма.
— Ні?
— Ні.
— А за булочки з родзинками?
Ми їх обоє любимо, але добре, можу зробити велику жертву і перейти на булочки з повидлом.
— Заманливо, — хлопець зобразив задум, а потім нахилився ще ближче і на вухо прошепотів. — Тільки я твоїм словам не вірю.
Від цього шепоту щось усередині мене знову стиснулося.
— А якщо пообіцяю?
— А обіцянкам теж, — він зазирнув мені в очі, а в його власних танцювали смішки. — Пам'ятаєш, що ти обіцяла?
— Вкусити?
— А ще?
Хлопець був так близько, що я могла розглянути обідок аж біля зіниць. І той був все ж таки не сірий, а саме яскраво-зелений. Як я могла раніше цього не помічати?
Я б подумала на цю тему, тільки думки всі кудись розбігалися… мабуть, їх лякало серце, що занадто швидко і голосно билося (моє чи його?). А губи, явно чекаючи на ці самі думки й готуючись відтворити їх у словесній формі, відкрилися…
Пролунав стукіт у двері. Від несподіванки ми здригнулися і синхронно скосили очі в той бік. Делу ще й голову довелося трохи повернути.
— Це не Нат.
— Чому? — здивувалася я.
— Він ніколи не стукає.
— І хто тоді?
— Не знаю.
Стукіт повторився. В очах хлопця промайнув жаль і він неохоче встав. Подібне почуття охопило і мене.
— Едіта? — відчинивши двері, здивовано запитав Дел.