Зміст:
- Медитація.
- Дотримуйтесь заповідей.
- Духовний розвиток.
- Техніка ходіння по лезу.
- Головне правило життя.
- Ходіть пішки.
- Відмовтеся від ліфта.
- Недвійність.
- Почуття власної важливості.
- Усвідомлене харчування.
- Дихальна гімнастика.
- Розвиток мозку.
- Загартовування.
- Співати корисно.
- Розвиток голосу.
====
МЕДИТАЦІЯ
Медитація - відмінний засіб підвищити УСВІДОМЛЕНІСТЬ, яка є однією з найважливіших навичок. Усвідомленість - фундамент і початок для всіх інших змін у житті. Медитація допомагає накопиченню енергії та приведенню розуму в стан тиші.
Ляжте на ліжко на спину, п'яти повинні трохи звисати з ліжка, щоб не затікали при довгому лежанні. Відстань між п'ятами має дорівнювати приблизно ширині плечей або трохи менше, як ви зазвичай лежите. Подушка має бути твердою та маленькою або робіть вправу взагалі без неї. Укрийтесь легкою ковдрою, щоб вам було комфортно (ні холодно, ні спекотно). На очі можна покласти темну пов'язку або футболку.
У приміщенні має бути тихо, щоб вас ніхто не відволікав. Телефон вимкніть. Може грати тиха музика, щоб заглушити вуличний шум. Можна використовувати записи зі звуками природи або моря.
Положення рук:
- Можна з'єднувати долоні перед грудьми або животом. У цьому випадку увагу можна сконцентрувати на точці торкання середніх пальців. При з'єднанні долонь можна тримати їх у молитовному жесті, а можна схрещувати пальці.
- Можна розташовувати долоні на тазових кістках ліворуч і праворуч від живота або пахвинної області.
- Можна розташовувати долоні ліворуч і праворуч від пупка. Вказівні або середні пальці можна покласти прямо на пупок.
- Можна розташувати долоні поряд з сонячним сплетінням.
- Можна покласти руки на ліжко.
- Можна скласти руки на області нижнього котла енергії, який розташований трохи нижче за пупок: чоловікам покласти ліву руку вниз, праву зверху; жінкам покласти праву руку вниз, ліву зверху.
- Руки можна розташувати як завгодно. Головне, щоб вам було зручно. В залежності від положення рук, енергія буде текти по-різному.
Повністю розслабтеся. Періодично перевіряйте, розслаблені ви чи ні, проходячи думкою по всьому тілу, по всіх органах.
Заспокойте розум. Якщо виникають якісь думки, то просто спостерігайте за ними, не підтримуючи їх, і вони підуть. У цьому також допомагає читання мантр і молитв. Дихання спокійне, не треба його регулювати. Повітря входить в тіло природним чином.
Під час медитації зберігайте нерухомість. Точка уваги має бути спрямована на нижній котел енергії (або на пупок). Там де увага, там і енергія. Поступово нижній котел енергії буде заповнюватись, і ви почнете відчувати там кульку енергії.
Займатися медитацією треба щодня, а краще двічі на день (вранці та ввечері). Починайте з 2-5 хвилин, поступово збільшуючи час до 10-15 хвилин. Якщо вам буде складно, поверніться до 2-5 хвилин. Якщо вам подобається процес медитації, ви можете сміливо збільшувати його тривалість до години та більше. Нормальний результат - по 30 хвилин 1-2 рази на день.
Виконувати медитацію можна стоячи, сидячи або лежачи. Головне - знайти зручну для вас позу. Під час медитації важливо не змінювати положення тіла, не соватися, не чесатися. Якщо таке бажання виникає, не піддавайтеся йому. Збереження постійного положення тіла під час медитації є фізичною основою самоконтролю. Від дотримання цієї умови певною мірою залежить успіх медитації. Перестаючи рухатися під час медитації, ви вчитеся не слідувати автоматично за імпульсами мозку та тіла.
Не потрібно турбуватися, якщо ви відволікаєтесь під час медитації. М'яко та плавно поверніть контроль над увагою та спрямуйте її на об'єкт медитації. Коли ви зрозумієте, що готові закінчити медитацію, розплющить очі та посидіть спокійно.
Медитацію не слід робити, коли ви переїли, надмірно збуджені чи стомлені. Не думайте про правильність виконання медитації. Просто робіть її щодня. Не кажіть «у мене нічого не виходить». Опанувати медитацію може кожна людина, потрібна тільки постійна практика без перерв.
ЗАВДАННЯ 1. Запишіть відповіді на питання:
- 1. Що таке медитація?
- 2. Для чого займатися медитацією?
- 3. Як займатися медитацією?
- 4. Які існують положення рук при медитації лежачи?
- 5. Як розслабитися під час медитації?
- 6. Як дихати під час медитації?
- 7. На що звертати увагу під час медитації?
- 8. Як реагувати на відволікання під час медитації?
ЗАВДАННЯ 2. Читайте мою книгу «Основи медитації та цигун». Спробуйте додати медитацію та цигун до вашого життя.
ЗАВДАННЯ 3. Щодня займайтеся медитацією.
====
ДОТРИМУЙТЕСЬ ЗАПОВІДЕЙ
І Бог промовляв всі слова оці, кажучи: Я Господь, Бог твій, що вивів тебе з єгипетського краю з дому рабства.
- 1. Хай не буде тобі інших богів передо Мною!
- 2. Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене, і хто держиться Моїх заповідей.
- 3. Не призивай Імення Господа, Бога твого, надаремно, бо не помилує Господь того, хто призиватиме Його Ймення надаремно.
- 4. Пам'ятай день суботній, щоб святити його! Шість днів працюй і роби всю працю свою, а день сьомий субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх. Бо шість день творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив тому поблагословив Господь день суботній і освятив його.