У цьому розділі зібрано інформацію, яка допоможе розвинути силу волі. Зміст:
- Що таке сила волі.
- Дієта для сили волі.
- Уповільнення дихання.
- Відмовтеся від заборон.
- Зменшіть мінливість поведінки.
- Миттєва спокуса або краще майбутнє.
- Зачекайте 10 хвилин.
- Не вірте думкам.
- Психологічний імунітет мозку.
- Відчути бажання та не піддатися.
- Перетворити не буду в буду.
- Знайдіть вольову людину.
- Розслаблення.
- Плануйте невдачі.
- Чи є справжньою втома?
- Скасуйте дозвіл на послаблення.
- Знецінення майбутніх нагород.
====
ЩО ТАКЕ СИЛА ВОЛІ
Сила волі відповідає за рішення, які ми ухвалюємо. Коли виникає необхідність дії, яка суперечить бажанням і переконанням або не вийшла на рівень звички, ми залучаємо силу волі та самоконтроль. Сила волі - ключова звичка для досягнення щастя, здоров'я, багатства та успіху. Сила волі впливає на всі аспекти життя, її можна розглядати як здатність успішно справлятися з завданнями. Вчені розглядають силу волі як один із м'язів. Силу волі можна послабити занадто частим використанням, а можна зміцнити регулярними тренуваннями.
Яке визначення успіху ми б не вибрали, він неможливий без двох важливих навичок: розвинений інтелектуальний рівень і вміння володіти собою (самоконтроль). Результати досліджень вчених однозначні: сила волі та вміння контролювати себе - ключ до успіху в суспільному та особистому житті. Це важливі фактори, які допомагають розвиватися та успішно досягати поставлених цілей.
БІЛЬШІСТЬ ПРОБЛЕМ У ЖИТТІ ВИКЛИКАНО ПОСЛАБЛЕННЯМ САМОКОНТРОЛЮ. Недостатня саморегуляція викликає безліч життєвих проблем та особистісних травм.
РОЗВИТОК САМОКОНТРОЛЮ ТА СИЛИ ВОЛІ ПОКРАЩУЄ ЖИТТЯ. Дослідження вчених показують, що власне саморегуляція, а не високий рівень інтелекту (IQ) дозволяє досягати найкращих результатів у житті. Люди, які вміють контролювати себе, успішніше вибудовують ділові відносини з колегами по роботі, підлеглими та клієнтами.
Вчені з'ясували, що діти, які не відрізняються вмінням контролювати себе, виростають у проблемних дорослих, стають батьками-одинаками, не досягають високого становища в суспільстві.
Учні, які виявили високий рівень сили волі в тестах на самодисципліну, мають більше шансів отримати хороші оцінки на заняттях, а потім вступити до інституту вищого рівня. Такі діти рідше пропускають заняття, менше сидять перед смартфоном і більше займаються спортом.
КРАЩИЙ СПОСІБ ЗМІЦНИТИ СИЛУ ВОЛІ - ПЕРЕТВОРИТИ ЇЇ НА ЗВИЧКУ. Люди із сильним самоконтролем працюють без особливих зусиль. Це відбувається через те, що вони діють автоматично, довівши свій самоконтроль до рівня звички. Сила волі є навичкою, якій можна навчити так само, як математиці або читанню.
Керуючи бажаннями, людина стає кращою та вчиться відволікатися від спокус. З тренованою силою волі легше зосереджуватися на поставлених цілях. Коли у людини формується звичка відкладати бажання на потім, вона швидше досягає успіху, має найкращий самоконтроль. Самодисципліна визначає успішність надійніше, ніж показники інтелекту та розумові здібності.
Сила волі - не просто навик, а скоріше м'яз, який подібно до інших м'язів тіла втомлюється від напруженої роботи. Якщо ви хочете зробити ввечері щось, для чого вам потрібна сила волі (наприклад, зайнятися спортом після роботи), вам потрібно берегти її весь день. Якщо задіяти силу волі зарано, то коли повернетеся додому, її не залишиться, і ви відкладете тренування.
ЗМІЦНЕННЯ СИЛИ ВОЛІ ПІД ЧАС ЗАНЯТТЯ СПОРТОМ ВЕДЕ ДО МІЦНОЇ СИЛИ ВОЛІ В ІНШИХ СФЕРАХ ЖИТТЯ. Чим більше часу людина займається спортом і фізкультурою, тим більш здоровий і правильний спосіб життя вона веде в інший час.
Зміцніла сила волі торкається всіх сторін життя. По мірі зміцнення сили волі в одній сфері життя (наприклад, спорт, фінанси, харчування) вона поширюється на інші сфери життя. Коли ми вчимося змушувати себе займатися спортом, робити домашнє завдання або вживати корисну їжу замість фастфуду, ми при цьому змінюємо спосіб мислення.
Силу волі можна перетворити на звичку. Наприклад, складіть план дій та заздалегідь виберіть певний тип поведінки під час зіткнення зі складною ситуацією. І повторюйте ці дії, поки реакція не стане автоматичною.
Щоб зміцнити силу волі, її необхідно навантажувати та тренувати. Це можна зробити, якщо діяти всупереч бажанням. Ви можете вибрати будь-яку з деструктивних звичок і почати з нею працювати або спробувати додати нову корисну звичку (наприклад, щоденні заняття спортом).
СПІТЬ 7-8 ГОДИН НА ДОБУ. Гарний сон потрібний для міцної сили волі. Нормальний сон важливіший за здорове харчування. Якщо втомилися, лягайте спати. Навіть якщо ви просто поспите 10-15 хвилин, самоконтроль буде набагато ефективнішим.
Категорії використання сили волі:
- КОНТРОЛЬ ДУМОК - вміння перемикатися і концентруватися на потрібному.
- КОНТРОЛЬ ЕМОЦІЙ - дозволяє змінити ставлення до думок і поведінки.
- КОНТРОЛЬ ІМПУЛЬСІВ - здатність протистояти деструктивним спокусам і регулювати реакцію на руйнівні пориви.
- КОНТРОЛЬ ЕФЕКТИВНОСТІ - вміння концентруватися на виконанні завдання, грамотний розподіл ресурсів, завзятість на шляху до мети, знаходження розумного балансу між «якісно» та «швидко».
Підсвідомість допомагає приймати більш правильні та кращі рішення. Відклавши рішення на деякий час (наприклад, до ранку), ви дасте час підсвідомості на обмірковування проблеми. Якщо немає можливості відкласти ухвалення рішення до ранку, ненадовго перейдіть до інших справ, дайте підсвідомості трохи часу на роздуми, і вона допоможе, запропонувавши несподівані ідеї.
Заздалегідь готуйтеся до моментів слабкості. Не намагайтеся використовувати силу волі цілий день, зберігайте її для надзвичайних випадків. Структуруйте життя, щоб ви могли заощаджувати силу волі. Складіть такий графік, щоб у вас був час для відпочинку.