Перший день весни. Природа пробуджується від сну: виглядає весняне сонечко, співають пташки, і разом з ними співає душа, радіючи сонцю та чекаючи весняних чудес.
Але це не про мене…
Я йшла тротуаром, прокручуючи слова начальника відділу в голові. Точніше всього останню його фразу, адже все, що він говорив було не важливо (то була не правда). Важливо було одне: «Тебе звільнено!».
Як я довго йшла до своєї мрії, але сьогоднішні події, наче грім посеред ясного неба. Та все ж, не можна опускати руки, чи жаліти себе. Я не одна - уже не одна - у цьому великому місті. Я дістала телефон, щоб подзвонити коханому. Я знала, що Макс завжди мене підтримає.
Поглинена своїми думками та пошуком номеру хлопця, я й не помітила, як налетіла на пару, що йшла неспішно переді мною. Від несподіваного зіткнення, я впустила телефон з рук. Гаджет смачно приземлився на бруківку, розлітаючись на друзки.
— Що за день сьогодні?! – зігнулась підбирати мій горе-телефон, який вже не подавав ознак життя.
— Дурепа! Ти не бачиш куди сунеш? – лаялась дівчина, на яку я налетіла. — Любчику, чому ти мовчиш? Я квіти впустила через неї.
— Вибачте, я ненароком, — протягнула я, підіймаючись. Та одразу остовпіла, побачивши обличчя хлопця.
— Максимчику, не мовчи, — скиглила довгонога красуня. Але її кавалер мовчав, наче води в рот набрав.
Клубок до горла підступив, зрадницькі сльози бажали вирватись назовні. Дякуючи моїм «учителям», я ще з дитинства уміла майстерно стримувати сльози та емоції.
— Речі заберу, і ми більше не побачимось! – сухо промовила в обличчя свого уже колишнього хлопця.
— Ліна, — Макс схопив мене за руку.
— Не варто, твоя кралечка образиться, якщо ти її зараз покинеш, — смикнулась.
Усе було наче у тумані: дорога додому (точніше до квартири колишнього), збір речей. Лише, коли опинилась зі своїми невеликими пожитками на вулиці, і прохолодний весняний вітер повіяв в обличчя, здуваючи сльози з почервонілих очей, я почала думати: «А що робити далі?»
Телефон розбитий, хоча дзвонити не має до кого. Рідних у мене не має - ні в цьому місті, ні ще десь. Єдиною рідною людиною був Макс, який так підло зрадив.
Квартира його — залишитись там я не можу; а тих збережень, що залишилось, на оплату квартири не вистачить (завжди вимагають на пів року уперед). Перший день весни приніс погані подарунки.
«Ліна, годі нюні розпускати. Ти сильна і не з таким справлялась!» — говорив мій голос розуму. Але сил слухати його не було, я так хотіла, щоб пожаліли, обійняли та заколисали на ручках. «Ти не мала цього в дитинстві, а зараз і потім.»
Так дійсно, не час розкисати. Тягнучи за собою невеличку валізку на колесах, я йшла прогулятись містом, а заодно, і все обдумати. Хоча нічого розумного в голову не лізло, я все ще не переставала йти.
Вечір опустився непомітно, а разом з ним і розуміння, що вночі у місті небезпечно одинокій дівчині. Я зайшла у цілодобову кав’ярню «Чудеса». Дивно якось, але я не пам’ятаю, щоб раніше бачила її тут — хоча не одноразово тут гуляла з Максом. Потрібно переставати думати про цього зрадника.
— Радий Вас бачити у моєму закладі! — з’явився переді мною чоловік у діловому чорному костюмі з червоним метеликом — Чого бажає, пані!
— Валеріанки, — хмикнула я, але побачивши здивований погляд чоловіка, промовила: — Чай.
- — Буде зроблено, вмощуйтесь! — посмішка не сходила з його обличчя. Вона була така щира і приємно, що на душі ставало тепліше.
Через кілька хвилин, чоловік уже приніс мені чай, шматок тортика і невеличку шкатулку у вигляді ромашки з сімома пелюстками.
— Це чарівна шкатулка! — загадковим тоном промовив офіціант. — Сім пелюсток – це завдання для тебе на кожен день. А серединка квітки – це останнє завдання, яке приведе тебе до твого найзаповітнішого бажання. Це буде твоїм подарунком на восьме березня. Якщо ти будеш виконувати завдання до настання півночі, то у Міжнародний жіночий день отримаєш свій подарунок.
Поки я розглядала шкатулку, він уже пішов. У свої двадцять п’ять я не вірю в магію, чудеса чи ще щось таке подібне, але цікавість завжди брала верх над розумом — я натиснула на пелюстку під номером один. Пелюстка беззвучно відкрилась, показуючи переді мною невеличкий шматок паперу, на якому написано лише одне слово: «Познайомся»
Я покрутила записку у руці, надіючись ще щось прочитати, але написів більше не було.
— Познайомся, — повторила я в голос і стала оглядати кав’ярню. Вона була пуста, лише в дальньому кутку спиною до мене сиділа дівчина. Я вже казала, що цікавість мене згубить? Не довго роздумуючи, я взяла свою, так звану, вечерю, не забула й шкатулку прихопити, і підійшла до дівчини.
— Привіт! Не зайнято? – запитала. Дівчина лише глянула на мене заплаканими очима та знизила плечима. – Бачу не тільки мені перший день весни підніс неприємний подарунок? – підсіла я до дівчини, намагаючись зав’язати розмову.
— Угу, — кивнула вона.
— Нумо розповімо одна одній свої історії, можливо покращає обом?
— Як хочеш — вона не дуже балакуча, але ж я вперта.
— Мене звати Віталіна, але для друзів – просто Ліна!
— Марина! Приємно познайомитись. – уже прогрес.
— Я сирота. Виросла в дитячому будинку, батьків ніколи не знала, — з чого починати розповідь, як не з початку. — Після закінчення, вступала до інституту, паралельно працювала, щоб заробити на життя. Важко було: усі друзі розлетілись хто куди, у кожного своє життя. Але я не жаліюсь, просто розповідаю. Рік назад, мене прийняли на роботу — у велику фірму бухгалтером. Того ж року зустрілась з Максом. Ми покохали один одного з першого погляду. Через місяць знайомства він запропонував переїхати до нього, я й погодилась. Мені здавалось, що ось воно щастя, що доля піднесла мені чудовий подарунок за усі тяжкі роки — але так тільки здалось.
Сьогодні мене звільнили з роботи: на мене повісили те, що я не робила. Інна – коханка власника фірми, зробила велику недостачу і підставила мене. Ще добре, що не посадили - лише вигнали без зарплати.