17:15 Дитина вже другу годину спить. МаріКа зависла на коротких відео про нігті. Кому чого не вистачає.
Ранок сьогодні у них розпочався о 09:40. Із роботи це полив картоплі - відкрутила вентиль, і забула переставити шланг, вже 6годин поливається одна ділянка картоплі. Метод зі спання малечі на подушці виправдав себе. Молочні протоки не замикаються вниз і молоко іде значно легше. Дитина не бігала по всі постілі, а мирно спала ніч на подушці-матрасі (згорнута в наволочку ковдра, тобто скрізь однакової висоти на відміну від подушок).
За ранок МаріКа розібрала завали в кімнаті. Лишилось ще навести лад і чистоту.
Так, для МаріКи то різні речі. Є лад а є чистота. І так, поки що МаріКа не має жодного уявлення як створювати затишок. При тому що серветки-кружавчики не в її стилі взагалі. (Хммм, а чому таке уточнення? Не завжди ж затишок це купа серветочтк та дрібничок на поверхнях). Описка за Фрейдом? Про що думаєш те в говориш(пишеш).
Щодо щоденника харчування:
Гречаники (гречка, курячий фарш, яйце, борошно, сіль) 100г
Пельмені "Сибірські", від ЧудоМаркета - 200г
Кава + 2ч.л. крем-меду
Кава +0,5 морозива Каштан
6 чи 7 тістечок-сендвічів із лимонним кремом
1 чашка коли
1 чашка води
МаріКа пернланула з'їдену їжуі підтисла губи. Нормальним харчуванням не пахне. І це обмежене вживання солодощів….. що ж було до?
Ок. Завдання для МаріКи - написати список нормальних страв і як розписати коли їх готувати і які інгредієнти потрібні. Якщо вагітною це було її улюбленим заняттям. Вона із хлібних крихт в мікрохвильовці готувала для чоловіка і для себе пудинги, і дуже смачно було.
Тоді на місяць МаріКа поставила була ліміт 2000грн на харчування, і таки дотримувались. Писала список страв що потрібно, і в якій кількості на місяць. Молочку купували по мірі вживання, а все інше раз- два на місяць. Хліб по мірі потреби. Обирала МаріКа продукти за акціями. Були періоди коли спершу дивилась списки акційних товарів в магазинах, а далі виписувала їх, і писала що може із них приготувати, далі записувала кількість що потрібно придбати. Мова іде лиш про необроблені продукти, як то: м'ясо, творог, крупи, борошно, капустяні салати взимку. Консервація своя була. Свіжих овочів не купували. Фрукти брали на базарі за 5грн/кг груші із плямками. Надалі домовились із продавцем, і чоловік забирав у того із дому ящик-два як тільки вони були відібрані. із груш МаріКа варила варення із какао (груші та какао, цукор майже не сипала), зберігала в холодильнику. Грушеві пироги, грушеве пюре. Інколи купували цитрусові.
Якщо хотілось ікри чи креветок, то купувала. Просто вписувала в суму на місяці, і викручувалась із стравами. Навіть готувала м'який маршселоу із желатину та соку за Ютюб рецептом. Досить смачно, хоч і приторно-солодке. В той період чоловік був у захваті від того як МаріКа готує. За типом морквяних пирогів, знайшла рецепт бурякових і кілька місяців тільки таку випічку і робила. Це був хіт.
Що ж змінилось? Достаток чи зажраність? Де ця межа? І чи не є сьогоденні витрати наслідком того періоду утримання? І чи було то так важко? Страви були свіжі. І супи, і холодець, і пироги домашні, і вареники, і ліниві вареники. О, читаючи цей список у МаріКи виникла одна асоціація - час, великі затрати часу на приготування. А із малою дитиною, городом і домом МаріКа обирає найлегший шлях - замовити піцу чи місо-суп, купити пельменів чи ковбасу із сосисками.
То дійсно не корисно. І зараз вона це усвідомила дуже яскраво. Отже:
Почне із прописуванн із наявних продуктів та заготовок в морозильній камері (благо є додаток із всіма продуктами в коморі, який МаріКа заповнила днями)
Заготовити надлишок продуктів що презентували чоловікові (там ціла головка твердого сиру - неймовірна розкіш, ще й смачний) натерти і заморозити, натерти і посушити, зробити по типу пармезану до макаронів (в сухі стерилізовані баночки 100 мл насипати і закрити), нарізати скибочками для їжі, нарізати шматочками в піцу та гарячі бутерброди, натерти крупніше для запечених страв. Голівки сиру має стати місяці на 3-4, до 6 місяці, в залежності від частоти вживання сиру і кількості.
Витрати масло, топленим воно довго зберігається і не псується без холодильника.
Записати ті страви які МаріКа хоче давати дитині та вживати сама, окремо для чоловіка(він любить солодше і не їсть варену, тушковану або запечену капусті і перці болгарські)
Записати які інгредієнти потрібні до тих страв і в якій кількості.
Закупити продукти. Вітання АТБ-доставка. Зручно і не вимагає часу на похід від покупця. Можна замовити вночі, поки дитина спить. Тобто обрати, і оглянути весь асортимент магазину. Привезуть і донесуть до будинку, а то і на кухню. Зручно коли негода, немає чоловіка із авто, немає часу на позод.
23:56 ооооо ні. МаріКа просто скаженіє коли дитину довго не вкласти спати. Можливо дійсно із двома уавамт за день пов'язано .
Щоденник харчування:
Окрошка із майонезом 200мл
Суп пшоняннмй 600мл
Хліб 5шматків
Ковбаса сирокопченв 3 шматки
Сир твердий 150г
Морозиво каштан 1,5 пачки
Тістечок-сендвіч із лимонним кремом 2шт
Соняшникове насіння солоне 1 жменя
Чай із медом 600мл