У гру я повернувся за двадцять хвилин до початку робочого дня в крамниці. Дорогою вдалося уважніше розглянути призи за перше місце. Крім десяти золотих монет, кишеню гріли три предмети, кожен із яких був по-своєму прекрасним. На щастя, організатори не поскупилися на розпізнання предметів.
Першим став дерев’яний лук уздовж і впоперек вкритий складними візерунками листя, гілок і, напевно, блискавок. Крім звичної дерев’яної текстури, лук містив безліч блакитних прожилок, що постійно слабко пульсували. Під час контакту з тятивою пульсація ставала інтенсивнішою, ніби закликаючи швидше пустити зброю в хід. Як після денної грози, у повітрі слабо духмяніло озоном. На жаль, усе це було демаскуючими чинниками, про які необхідно думати під час підготовки засідки. Проте рідкісна зброя насамперед цінується за свої властивості, а не зовнішній вигляд.
[Грім полуденного лісу (Рідкісне)]
Клас: Дерев’яний мисливський лук.
Атака (Універсальна): 16
Міцність: 200/200
Вимоги: 100 сили та спритності, 40 витривалості та духу.
Опис: Лук створений із пробудженої влученням блискавки деревини, на яку було нанесено рунічний візерунок. Особливість матеріалу дає змогу накопичувати розлиту в повітрі ману і змінювати її властивості. Щоразу відтягуючи тятиву, ви будете чути шелест листя і далекий грім.
Основні властивості: +10% до точності та несамовитості;
Додаткова властивість «Грім у кроні»: Стріли набувають додаткової атаки електрикою, що дорівнює 30% від атаки пострілу. Критичні атаки повністю ігнорують опірність електриці деревних істот або дерев’яного спорядження нижче епічного.
Зброя виглядає чудово, але подібні вимоги до характеристик я зможу потягнути не в найближчі кілька рівнів. Добре, що за решту робочих днів у крамниці, мають відсипати чимало досвіду, якого, через близьку подію, я потребував, як ніхто інший.
Другими на черзі йшли рукавички з протекторами. Вони мали шкіряну основу, на яку кріпляться металеві пластини від ліктя до кистьового суглоба, на самій кисті та ще кілька незалежних фрагментів на фалангах пальців. З внутрішнього боку передпліччя закріплені два блакитні кристали, що витіюватим візерунком розходяться всією конструкцією.
[Долоні розбрату (Рідкісне)]
Клас: Кистьова зброя / Композитні шкіряно-металеві обладунки.
Захист (Універсальний): 25
Атака (Дробильна): 15
Міцність: 300/300
Вимоги: 110/75 сили, 70 витривалості. Для використання сховища мани необхідно 100 інтелекту й талант «Магічне налаштування».
Опис: Рукавички зроблені невідомим майстром, який інкрустував у структуру магічні накопичувачі, здатні поглинати й накопичувати ману під час контакту з магічними об’єктами та істотами.
Основні властивості: +10% до стійкості, опірності й атаки в рукопашному бою.
Додаткова властивість «Поглинання магії»: Абсорбується 10% від шкоди, якої вдалося уникнути завдяки опірності персонажа, а атака по істоті або об’єкту, наділеному маною, поглинає 5% від завданої шкоди. Мана різної природи може конфліктувати, спричиняючи пошкодження предмета.
Сховище мани [0/200]
Заміна старих рукавичок припала мені до смаку, але характеристик знову ж таки було недостатньо, щоб відразу їх екіпірувати. Навіть з урахуванням збільшених під час турніру статів, серед яких відзначився дух, що практично подвоївся за час турніру, обновки доведеться залишити припадати пилом у сумці.
Останнім предметом став спис. Покрутивши в руках сіре древко 170 сантиметрів завдовжки, я затримався поглядом на чорному вістрі з безліччю насічок уздовж усієї поверхні. Найбільше матеріал нагадував якусь кістку або іншу частину чогось, що раніше було живим. З розпізнаванням справи йшли ще дивніше.
[Для розпізнання предмета необхідно опанувати навичкою «Володіння списом (Ранг I — Новачок)»!]
За замовчуванням для розпізнавання предмета або монстра необхідно пройти перевірку якоїсь характеристики і, що вищий рівень і ранг об’єкта, то складніше. Крім того, потрібно мати відповідні знання, тому більшість предметів із якістю вище незвичайної практично неможливо розпізнати самостійно.
Звідси великий попит на послуги професійного оцінювача й магічне розпізнання, але обидві послуги вимагають відповідних вкладень. Незалежно від способу, до його завершення предмет має приховані властивості і приписку «не розпізнано».
Таку броню або зброю не можна перекласти у відповідну чарунку, отже, і використати, а спроба використати її в обхід ігрової системи робить її нематеріальною. Тримати то можна, але завдати якоїсь шкоди чи вплинути на навколишній світ — ні. Так само і з аксесуарами.
Мені не доводилося чути, щоби предмет сам висував вимоги для свого розпізнавання, що робить спис удвічі цікавішим. Зробивши уявну позначку розібратися з ним пізніше, я перейшов до останнього в черзі, але не за важливістю, «нововведення» — унікального звання.
[Присвоєно звання «Чемпіон (Унікальне)»!]
[Опис: Здобувши безумовну перемогу в турнірі всіх висхідних зірок, ви заслужили увагу й шану безлічі людей. Історія знає безліч чемпіонів, але тут і зараз — ваш момент слави.]
[Одне із серії унікальних звань «Висхідна зірка [1/3]»:]
> Ефект: +100 Слави, +25% до швидкості опанування нових навичок, професій, заклинань і бойових прийомів;
>???
>???
Відкинувши просту приписку «Унікальний», я звернув увагу на те, що звання належить до серії. Це багаторазово підвищує його цінність, адже збирання всіх трьох неодмінно означає отримання особливої нагороди або завдання, не кажучи вже про ще більше зростання слави.