Зміст:
- Короткий опис чакр.
- Звичайні вправи або цигун.
- Чому в чотках 108 намистин.
- Список літератури.
====
КОРОТКИЙ ОПИС ЧАКР
МУЛАДХАРА. Розташована в області промежини поруч із статевими органами (на 2 пальці вище за анус, на 2 пальця нижче пеніса, у 4 пальці завширшки).
СВАДХІСТАНА. Чакра, що знаходиться приблизно між верхнім краєм лобкової кістки та пупком (під підставою пеніса).
МАНІПУРА. Чакра, розташована на два пальці нижче за пупок.
АНАХАТА. Розташована в центрі грудини.
ВІШУДДХА. Локалізується у сфері горла.
АДЖНА (третє око). Міжбрівна чакра, в якій сходяться три головні нади, обитель «тонкого проникливого розуму».
САХАСРАРА. Зв'язана з маківкою.
====
ЗВИЧАЙНІ ВПРАВИ АБО ЦИГУН
Існує думка, що старіння допомагають призупинити щоденні заняття фізичними вправами. Вважається, що зовнішній вигляд людини тісно пов'язаний із станом її здоров'я. А його можна суттєво зміцнити, регулярно виконуючи фізичні вправи. Практичним втіленням цього світогляду стало прагнення вдосконалення постаті. Щоб надати тілу ідеальні пропорції, виконують вправи з вагами для розвитку всіх груп м'язів.
Думка про взаємозв'язок гарного здоров'я та відмінну фізичну форму в більшості з нас виникла під впливом змагань атлетів. Спортсмени, які займаються важкою атлетикою, виглядають дуже міцними фізично людьми. Однак тривалість їхнього життя не більша, ніж у звичайних людей.
Спортсмени користуються популярністю в усьому світі. Щоб перемогти в змаганнях, а потім утримувати лаври переможця, атлети мають багато та важко працювати, витрачаючи величезну кількість енергії.
Зважаючи на те, що необхідна для тренувань енергія видавлюється з організму тривалий час, внутрішні органи поступово послаблюються. Вони втрачають здатність підтримувати життєдіяльність організму належним чином. У спортсменів неминуче розвиваються ознаки раннього старіння, вони часто змушені припинити свої виступи в ранньому віці. Деякі з них роблять спроби збільшити вироблення потрібної енергії, вживаючи вітаміни та відповідну їжу. Однак із віком засвоєння продуктів і вітамінів в організмі поступово погіршується аж до мінімуму.
З цього можна зробити висновок, що навіть комплексне використання фізичних вправ і спеціального харчування не сприяє оздоровленню. Побічним ефектом силових тренувань є негативний вплив на внутрішні органи та залози. Внутрішні органи та залози підтримують функціонування всіх систем організму. Наприклад, кістковий мозок бере участь у виробленні клітин крові.
Попри це, ми легковажно надмірно навантажуємо свої внутрішні органи, вважаючи, що зміцнення сили м'язів може все заповнити. Обмеження надходження енергії до внутрішніх органів і залоз з часом починає перешкоджати досягненню високих спортивних результатів. Статура людини та сила її м'язів не є свідченням гарного здоров'я.
У системі цигун принципи досягнення та збереження здоров'я істотно відрізняються від методів, що пропонуються у західних країнах. Цигун - оздоровча практика для внутрішнього перетворення організму, поліпшення стану внутрішніх органів, зв'язок, кісток і залоз.
Заняття цигун регулюють якісний склад крові та посилюють кровообіг, покращують функціонування всіх внутрішніх органів і загальний стан здоров'я. Активізація енергетики - головний чинник зміцнення внутрішньої сили. Прихильники зміцнення здоров'я за допомогою фізичних вправ не знають про це.
Іноді кажуть, що внутрішньо людина залишається красивою навіть тоді, коли зовні вона вже зів'яла. Націленість на розвиток внутрішньої сили в цигун сприяє збереженню внутрішньої краси людини, яка проявляється і в її зовнішності.
====
КІЛЬКІСТЬ НАМИСТИН В ЧОТКАХ
Кількість намистин в укорочених чотках дорівнює 18, а в класичних - 108. Така кількість намистин обґрунтована тим, що число 108 символізує кількість бажань, які впливають на дух і свідомість людини.
- Існує 6 зв'язків бажань та органів чуття (зір, дотик, нюх, смак, слух, розум).
- Існує 3 часи прояву бажань (минуле, сьогодення, майбутнє).
- Бажання різняться щодо 2 типів об'єктів (внутрішній, зовнішній).
- Існує 3 способи прояву бажань (думки, слова, вчинки).
Рахуємо: 6 х 3 = 18; 18 х 2 = 36; 36 х 3 = 108.
====
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
Усі книги російською мовою, тому їхні назви не перекладалися. Читати на початку:
Линь Хоушен, Ло Пэйюй «Секреты китайской медицины. 300 вопросов о цигун».
Сюи Минтан «Чжун Юань Цигун» (4 тома).
Мантэк Чиа «Дао - пробуждение света» (2 тома).
Михаил Роттер «Цигун. Покой в движении и движение в покое» (3 тома).
Дамо Митчелл «Даосский Нэйгун». «Нэйгун: Работа с энергетическим телом».
Кениг, Ванкура «Сто лет здоровой жизни».
====
РІЗНІ АВТОРИ
Белоусов П. В. «Система каналов и коллатералей китайской медицины». «Теоретические основы китайской медицины». «Акупунктурные точки китайской чжэньцзю-терапии». «Меридианы и точки акупунктуры. Атлас».
Берг Эдуард«Теория и практика тайцзи-цигун».
Богачихин Май «мудры и мантры в китайской целительной практике».
Богачихин Май «Цигун: История, теория, практика».
В. Пэйшен, Ц. Вэйци «Тайцзицюань семьи У».
Ван Лин «Восемь упражнений цигун».
Ван Сюаньцзе, Джон Моффет «Чжуангун».
Ван Чжанюань «Секретные техники тайцзи-цюань...».
Ван Юнцюань «Иньши Багуачжан. Ладонь восьми триграмм стиля Инь».
Васант Лад «Аюрведа для начинающих».
Вовк В. В. «Азбука китайской медицины».
Вон Кью-Кит «Искусство цигун».
Вэй Шужень «Истинная техника тайцзи-цюань стиля Ян».
Гу Люсинь «Пушечные удары. Паочуй: 2-й комплекс тайцзи-цюаня стиля Чэнь».