Дам вам ще кілька практичних порад. Зберіть на своїй полиці словники – орфографічні, фразеологічні, словники синонімів – і не соромтеся ними користуватися. Це не застаріла звичка, а реальна потреба. Друковані словники наразі залишаються значно кращими за он-лайн. Окрім того, комп'ютерний редактор часто не відрізняється розумом і кмітливістю.
Спробуйте писати під музику, обирайте відповідні композиції для кожної сцени, радячись із внутрішнім компасом. На початку музика допоможе вам скорегувати ритмомелодійні рівні і не дасть відволікатися від тексту. Потім ви вже самі вирішите, чи потрібен вам музичний супровід.
Якщо у вас є можливість ознайомитися зі світовою літературою, не зволікайте – скористайтеся нею. Розуміння, чому в минулі століття той чи інший автор ставав знаменитим, чого вимагало суспільство, на які виклики відповідало, як розвивався літературний процес, дасть вам досвід, навчить бачити непомітні тенденції в сучасності, простежувати, як наслідки якихось історичних подій стають початком нового.
А порівняння своєї творчості з творчістю класиків (на рівних, природно, без знижок на вік і нове століття) покаже справжнє місце вже написаного вами, вкаже на ваше коріння та відкриє ідеї, які ви підсвідомо сповідуєте, посилить переконання. Тільки коріння, долучення до джерел, а не повторення чи наслідування, бо світ змінився, почалася нова історична епоха, пам'ятайте про це. Якби Шекспір народився зараз, він був би іншим, але водночас залишився б Шекспіром, бо йому було б не байдуже, що відбувається у світі. Він би так само ставив у своїх творах проблеми і намагався їх вирішити. А не лише б розважався та хизувався своїм талантом та фантазією, як на початках це робить багато письменників.
Але такий діалог з минулим має дарувати не тільки думки, але й радість, інакше нічого доброго з того не вийде, а такий досвід тільки зашкодить вам. Якщо діалог вам не цікавий, залиште його іншим. Але пам'ятайте, що лише той автор, який має міцне історичне коріння, матиме справжній вплив на сьогодення, і його згодом не забудуть.