Текст складається з трьох типів блоків, що чергуються: опис, дія і діалоги. Блоки мають бути збалансовані, потрібно пам'ятати, що люди не теревенять половину свого життя. Так і текст, особливо роману, не може складатися з самих діалогів.
Про опис швидких сцен ми вже говорили, коли зверталися до ритмомелодики. Тепер поговоримо про описи інших типів.
Ви можете бачити очима героя або героїв, або ж спостерігати за тим, що відбувається, зі сторони. У першому випадку ваші думки на пряму у тексті не прописуються, у другому – недоречні думки героїв. Тексту від першої особи я тут не торкаюся, бо він пишеться досить просто: "що бачу і відчуваю, про те співаю". Хоча зустрічаються і дуже цікаві органічні поєднання одночасної подачі і від першої, і від третьої особи. Але останнє вельми складно писати.
Протягом сцени погляд автора і погляд героя можуть чергуватися, може бути і так, що ви спочатку бачити очима одного героя, а закінчується сцена баченням іншого.
Особливість бачення очима героїв полягає в тому, що ви знаєте в межах текстового фрагменту (а іноді і всього твору) тільки відоме конкретному герою і переживаєте саме його почуття, це може суттєво впливати на сприйняття поточної ситуації і твору в цілому. Хоча, наприклад, у циклі про Гаррі Поттера до шостої частини ми бачимо світ лише його очима, що не заважає нам вибудовувати власні теорії. У "Володарі Перснів" розповідь ("погляд") здебільшого довірено чотирьом хоббітам, нам відомо насамперед про те, чому вони стали свідками.